Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pozdrav svima !!!

Na koji način ove godine se vrši obnova Gazdinstva-isto kao i prošle (samo ko ima promene) i do kada je zadnji rok za obnovu ???

Послато са SM-T113 уз помоћ Тапатока
 
Treba li i ona izjava da je gazdinstvo komercijalno/nekomercijalno? :sta: zahtev sam podneo, a nju nisam
 
Danas slusam Neidmovica, kaze 4000din krece od ponedeljka sa isplatom. Pitam se da li ce to biti jedino davanje -> nece biti za djubrivo podnosenja racuna od 1.5. kao do sada ili ce biti 4000 + 2000 za djubrivo?
 
Danas slusam Neidmovica, kaze 4000din krece od ponedeljka sa isplatom. Pitam se da li ce to biti jedino davanje -> nece biti za djubrivo podnosenja racuna od 1.5. kao do sada ili ce biti 4000 + 2000 za djubrivo?

Nisi dobro razumeo od ponedeljka 19.3 kreću subvencionisani krediti za setvu, a od četvrtka 22.3 isplata subvenciija u iznosu od 4000 din, subvencije za veštačko đubrivo kao mera se ukidaju a tih 2000 din se dodaje na dosadašnjih 2000 din za biljnu proizvodnju.I to je ukupno 4000 din.Znači nema više podnošenja računa za veštačko đubrivo.
 
Прошле недеље сам предао образац сетвеног плана и образац захтева за субвенције, захтев за потврду о активном статусу нису хтели да приме, са образложењем да "треба да прође 8 дана од предаје обрасца за сетвени план, па тек тада да предам образац захтева за потврду о активном статусу". Комшија је само дан раније предао сва три обрасца и одмах добио потврду о активном статусу, све у истом дану. Да ли неко зна како гласе та правила о предаји и добијњу тих докумената?
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje: Naime imao sam registrovano gazdinstvo pre 3 godine na mene kao nosioca a sve parcele su se vodile na mog dedu. Onda je deda umro i ja nisam vise obnavljao gazdinstvo jer nismo jos pokrenuli ostavinsku raspravu a i prestao sam da se bavim poljoprivredom. Prosle godine, medjutim sam zasadio na jednoj parceli jagode (25 ari) i sad imam problem sto hladnjace nece da mi prime jagode ako nemam regitrovano gazdinstvo, a ne mogu da dam broj pijateljevog gadinstva jer su mi rekli da ce ove godine ici inspekcije da provere da li to gazdinstvo stvarno ima jagode i koliko. Da li postoji neka varijanta da registrujem gazdinstvo iako se ta parcela vodi na pokojnog dedu?
 
Pozdrav svima. Imam jedno pitanje: Naime imao sam registrovano gazdinstvo pre 3 godine na mene kao nosioca a sve parcele su se vodile na mog dedu. Onda je deda umro i ja nisam vise obnavljao gazdinstvo jer nismo jos pokrenuli ostavinsku raspravu a i prestao sam da se bavim poljoprivredom. Prosle godine, medjutim sam zasadio na jednoj parceli jagode (25 ari) i sad imam problem sto hladnjace nece da mi prime jagode ako nemam regitrovano gazdinstvo,

Ti si i dalje nosilac gazdinstva, dovoljno je da samo uradis obnovu tj. uradis promenu strukture biljne proizvodnje.
ako si imao dedu kao clana domacinstva, automatski su parcele u gazdinstvu bez zakupa i vode se kao vlasnistvo.
 
Nazad
Vrh