Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pozdrav kolege,nov sam u temi.Verovatno ste po ko zna koji put odgovorili na ovo pitanje a ja sad da citam iz pocetka...Imam 3/4 od 16 h zemlje na moje ime. 1/4 je na ime strica koji je pokojan i nie ziveo u Srbiji. Dali mogu registrovati poljopriverdno gazdinstvo a da ne radim deobu parcela.
 
Imam jednu (kao) zavrzlamu u vezi gazdinstava, pa ako bi neko mogao da mi da tacan odgovor, unapred zahvalan. Trudicu se da objasnim sto prostije

Mika i mikin sin(izmisljeno ime, da ne komplikujem sa pisanjem nosioc rpg) zive na istoj adresi, oboje imaju registrovana gazdinstva , stim sto je mika pored svoje zemlje ostatak dao sinu u zakup. Sin ne placa pio posto nema nista na sebe od nepopretnsoti, mika placa pio i zdr standardno, u svakom gazdinstvu su samo nosioci rpg, niko nema clanove

E sad
1.Da li moze da sada mikin sin pocne da placa pio i zdr, a da mika vise ne placa( ispunjava uslov o godinama staza i sa daljim placanjem nece imati vecu penziju)?
2.Da li to znaci da bi mika morao da udje u sinovljevo gazdinstvo kao clan gazdinstva(da bi imao overenu knjizicu do sticanja dovoljnih godina za penziju)?
3.Da li bi mika ulaskom u sinovljevo gazdinstvo kao clan, morao da ugasi svoje gazdinstvo, ili bi mogao i dalje da ima svoje rpg?
4.Da li uopste neko ko je penzioner moze da ima i dalje pg i da ostvaruje subvencije ?

Trudio sam se da ne iskomplikujem previse.
 
1. Može ako Mika ode u penziju da ne plaća više
2. Ako ode u penziju ima zdravstveno
3. Ne može da bude nosio i član u dva gazdinstva
4. Može
 
A mika do penzije jos 5 godina, mislio sam da se taj novac koji placa moze preusmeriti da bude korisniji(posto mu svakako ne utice na visinu penzije), ali izgleda da ne moze
 
Ja da moram da se prijavim na PIO, otvorio bih preduzetničku radnju za koju ne treba poslovni prostor, recimo "SZR moler" i uplaćivao doprinose.

Penzija bi mi bila i sigurnija i očekivano veća, i iznos uplate neznatno viši, gotovo jednaki.
 
Kolege-drugari, prvo Hristos se rodi...

A drugo, Interesuje me gde može da se ode u BG-u i iz prve ruke dobiju informacije. Jer tražio sam preko neta, ali ako su menjali sad nešto od prvog, onda džaba gledam :/
 
Pod uslovom da ima zemlje u vlasništvu.

Ne, smisao izmene je da budu u PIO SVI nosioci gazdinstva.

Zemlju ako ima mora i sada biti prijavljen.

To je predlog ministra Vujovića, Nedimović je hteo da to bude tek kada se naprave razredi s obzirom na veličinu poseda, ali je prevladalo mišljenje: prvo svi u sistem pa će se posle peglati...

A kako budžetska godina počinje 1. marta verujem da će do tada sve biti uređeno.

Sve u svemu, sadašnji oblik RPG za najduže dve godine neće postojati u ovakvom obliku, sve će se to prevesti u preduzetničke radnje. I kome nije o glavu, neka sačeka do proleća sa registrovanjem gazdinstva i prijavama na PIO.
 
Tako su mene ubacili u pio, i tako su mi rekli tada da ako si nosioc gazfinstva ides u pio po novom zakonu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne kapiram sad , zaposlio sam se pre 2 meseca , a imam gazdinstvo. Jer ja i dalje posebno moram uplacivati za poljoprivredu posto meni sad firma placa penziono i zdravstveno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh