Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Status su mi promenili u aktivni. Kažu da je trebalo samo da prođe 24h, isto kao i za klasičnu obnovu registracije gazdinstva. Rekli su mi i to da obavezno dođem pre kraja septembra i podnesem zahtev za promenu kulture da bi upisali ono što planiram da radim, lesku u mom slučaju.


Nisi nam još rekao oko doprinosa za penzijsko i socijalno šta su rekli? Da li ima period mirovanja do prve berbe ili se odmah kreće sa plaćanjem dažbina?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na žalost to ih nisam pitao. Bila je neka gužva pa sam se fokusirao na ono što mi je trenutno bilo urgentno. Zanima i mene to pa kad budem imao kakav proveren info, okačiću to čim pre.
 
Ako su moj otac i stric suvlasnici po 50% zemljišta od njihovog oca da li treba da pravim ugovoro o zakupu sa stricem za njegov deo? Hoću da prebacim gazdinstvo sa oca na sebe (na istoj se adresi vodino) pa bih da i taj deo stričeve zemlje pripojim gazdinstvu. Ja i stric se ne vodimo na istoj adresi.
 
Ako su moj otac i stric suvlasnici po 50% zemljišta od njihovog oca da li treba da pravim ugovoro o zakupu sa stricem za njegov deo? Hoću da prebacim gazdinstvo sa oca na sebe (na istoj se adresi vodino) pa bih da i taj deo stričeve zemlje pripojim gazdinstvu. Ja i stric se ne vodimo na istoj adresi.
Moras da pravis ugovor o zakupu.
 
Neverovatno kako u 21 veku i pored kompjutera ne mogu da se završe stvari oko administracije. Naime u petak sam bio u Službi za agrarna plaćanja i doveo strica od 84 godine da odjavi svoje gazdinstvo i da predam papire da se menja nosilac gazdinstav sa oca na mene, a da ujedno u to novo gazdinstvo ubacim i zemlju koja se vodi na sticu. Gospođa koja tamo radi je rekla da mogu samo da ugasim to gazd.od strica a da ne mogu da njegovu zemlju ubacim kod mene jer to mora da ide prvo u Beograd da oni tamo urade Rešenje da je to PG ugašeno pa tek onda da uradim ovo drugo. A to će biti za sigurno par meseci. Ali je zato ušla u sistem da proveri da nema nekog tereta na stričevom PG. Pa zar nije mogla ona istog trenutka da ga u tom istom trenutku ugasi i da se prihvati ta zemlja i uvede u moje PG? I naravno pošto je to zadnji dan tu zemlju ne mogu da prijavim za sledeću godinu. Nije mi krivo zato što neću dobiti onu mršavu subvenciju po ha već zbog drugih stvari. Nevrovatno šta se radi u ovoj zemlji. Pa pre su se završavale stavri brže kad je sve išlo ručno nego sad kad se imaju kompjuteri.
 
Trebao si ostaviti zemlju na stricu do 31.12.2017. onda cim moze skines sa njega i prebacis na sebe. Stric ima pravo dabiti podsticaj za 2018 ako na dan 31.12.2017. je imao na gazdisnstvu tu zemlju. Skinuti i nabaciti zemlju mozes bez Beograda, a kada mu ostane prazno gazdinstvo neka gase 10 meseci onda u bazi u BG.
 
Bojčetiću ne mogu da prebacim jer mi ne daju. Kaže Gospođa da mora da se ugasi i stigne rešenje pa tek onda uvedem u svoje.
 
@MIRBAN
To su izgovori za Beograd.Verovatno ih mrzi da reše predmet.Oni sve to rade u lokalu obradjuju podatke pa proslede u Beograd ko koliko ima povrsine da se uplati subvencija.
 
Stric hoce da skine parcelu xy sa svog gazdinstva - ode tamo i kaze hocu da skinem xy parcelu.
Posle 10min ti odes, poneses posedovni list za tu parcelu i ugovor sa stricem o zakupu na neodredjeno i prijavis tu njivu na sebe. Ovo uradite posle 31.12.2017. kako bi ostvario stric subvenciju za 2018 na tu povrsinu.
 
Bojčetiću stric ima jednu jedinu parcelu na PG. I ako nju skine onda nema ništa na PG. Zato i gasi. Ali mene ne interesuju 2000 po ha nego hocu zbog navodnjavanja da imam te sve površine da bih završio taj posao i uzeo podsticaj za opremu od ministarstva. Ali sad je sve to gotovo. Prošao je rok za 2018. Hvala tebi na obrazloženjima. Samo sam hteo da ovde napišem kako se radi u ovoj državi. A vezano je za poljoprivredu.
 
Pozdrav i jedno pitanje ako moze.Naime zemljiste povrsine 1.2 ha su cale i kum kupili zajedno i ono jos nije isparcelisano.Znaci dogovor je da je pola njive kumovo a pola caletovo ( po duzini da se deli) a onda da se ova caletova polovina podeli na po pola na mene i burazera!Uskoro krecemo u akciju,zovemo geometra i te stvari.E sad pitanje je da li cu u ovom slucaju kad budem imao na svoje ime tu povrsinu da tako kazem od 30 ari,ja moci da podnesem danas sutra za poljoprivredno gazdinstvo!?Da li je dovoljna povrsina?Izvinjavam se unapred ako je bilo slicnih pitanja!
 
Ovako je važilo do ove godine, nisam siguran da li se u njoj nešto promenilo:

KOJE SE DOMAĆINSTVO MOŽE REGISTROVATI KAO POLJOPRIVREDNO GAZDINSTVO

U Registar se upisuje poljoprivredno gazdinstvo sa najmanje 0,5 hektara poljoprivrednog zemljišta na teritoriji Republike Srbije, na kome privredno društvo, zemljoradnička zadruga, drugo pravno ili fizičko lice, obavljaju poljoprivrednu proizvodnju.
U Registar se može upisati i poljoprivredno gazdinstvo sa manje od 0,5 hektara poljoprivrednog zemljišta, odnosno drugo zemljište ili građevinska celina na kome lice iz 1. stava ovog člana obavlja stočarsku, vinogradarsku ili povrtarsku proizvodnju (staklenici i plastenici), odnosno obavlja druge oblike poljoprivredne proizvodnje (uzgoj ribe, gajenje pečuraka, puževa, pčela i dr.), odnosno obavlja preradu poljoprivrednih proizvoda, odnosno obavlja druge nepoljoprivredne aktivnosti (seoski turizam, stari zanati i dr.).
 
Ajd samo jos jedno pitanje onda-a da li ako imam zemlju u drugom mestu,konkretno u Le(posto mi 30 ari u posedu ovde u Sremu ne ispunjava uslov),da li tada mogu da objedinim sve zajedno i da li onda ispunjavam uslov?
 
можеш и 30 ари само пиши да сејеш семенски кромпир и никакаб проблем знам човека то исто
 
Ima li neko ugovore da mogu da se ostampaju o zakupu ili ustupanje na koristenje posto ocemo da otvorimo gazdinstvo na suprugu ali moramo da napravimo ugovor?
 
Nazad
Vrh