Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pa to, sad ne možeš ni ugovore da praviš, niti da bilo koji proizvod prodaš, jedino da daješ na drugog... Glupost do bola! Baš tako - nisu bitne pare, hoćemo da crkneš
d0859b86fb9b5326f7dfc9f649458b03.jpg


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Kredit je bio ili od Fonda za razvoj ili Pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu, nije isplaćen trenutno je u reprogramu, nema ga u evidenciji Kreditnog biroa.
Ali kako očekuju da se taj kredit vrati ako ti blokiraju gazdinstvo?

Poslаto sа Lenovo P1ma40 uz pomoć Tаpаtokа
 
Nemoj da se ljutis, ali sta je bila garancija za vracanje? Aktivira se hipoteka. Moras snositi posledice ne vracanja kredita. Da si Agrokor onda drzava ima problem kada si duzan, a posto smo mi mali kada si duzan onda samo ti imas problem.
 
Ma jasno je meni da svaki kredit mora imati sredstvo obezbeđenja ali to je - menica, hipoteka žirant, pa onda sledi blokada računa, uzimanje imovine, prinudna naplata.
Ne znam koje je bilo sredstvo obezbeđenja, verovatno samo potpis ali ovo mu sad dođe kao hipoteka - ti moraš ili da izdaš zemlju u zakup drugome ili da je prodaš ili neki drugi član tvog gazdinstva da pravi gazdinstvo.
E, sad, sledi pitanje - zašto se to nije videlo pre obnove i u toku same obnove gazdinstva, nego potrošiš pare i vreme na raskide ugovora o zakupu, s notarima i sl, odlasci nekoliko puta u trezor jer nam državne službe nisu usklađene, itd...
Po meni, ovo se malo kosi sa Ustavom i osnovnim pravima građana ali, jbg, šta smo mi, sitna riba pljuckavica...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
I pored najbolje volje, Dufko, nisam provalio šta je problem.

To što je pasivan status ne znači da novac ne može priticati na račun. Jedino nema državnih povlastica, tipa subvencije, podsticaji, zakup državne zemlje i slično.
 
I nema ugovora sa bilo kojom zadrugom ili agro kooperativom pa samim tim možeš jedino da radiš zemlju bez mogućnosti uzimanja bilo čega na ugovor ili na zeleno i isto tako možeš da predaš poljoprivredne proizvode samo na nekog drugog ko ima aktivno gazdinstvo. Račun ko račun je aktivan ali ne vredi ništa kad niko neće na isti da ti uplati ništa ako nemaš ugovor

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Da li je moguće ostvariti subvencije u istoj godini kada se registruje gazdinstvo?
Ako nije, ima li neke prednosti u registraciji pre decembra?
 
Molim Vas pročitajte ovo svi a pogotovu zadnji pasus u dokumentu,zašto se to krije od nas,proverite istovetnost ovog dokumenta u bilo kojem katastru ja sam ga dobio od mog prijatelja

- - - - - - - - - -

Molim Vas pročitajte ovo svi a pogotovu zadnji pasus u dokumentu,zašto se to krije od nas,proverite istovetnost ovog dokumenta u bilo kojem katastru ja sam ga dobio od mog prijatelja
. Ja se izvinjavam ne mogu da postavim sliku u jpg formatu postaviću Vam sutra.http://www.upslike.net/image/JLP0h
http://www.upslike.net/image/JLD6I
 
Poslednja izmena:
Molim Vas pročitajte ovo svi a pogotovu zadnji pasus u dokumentu,zašto se to krije od nas,proverite istovetnost ovog dokumenta u bilo kojem katastru ja sam ga dobio od mog prijatelja

- - - - - - - - - -

. Ja se izvinjavam ne mogu da postavim sliku u jpg formatu postaviću Vam sutra.http://www.upslike.net/image/JLP0h
http://www.upslike.net/image/JLD6I
Ova informacija je u potpunosti tačna. Postoji mogućnost da Uprava za trezor po službenoj dužnosti od katastra pribavlja Listove nepokretnosti, odnosno dobija ih u malo drugačijem obliku. Ova informacija se ne krije. Jednostavno stupanjem na snagu novog zakona o opštem upravnom postupku stvorena je ta mogućnost i ne samo ta nego i mnoge druge. Jedino što je rok do 15 dana, a ako je nekom hitno, što je kod nas slučaj uvek je hitno i sve nam je potrebno za "juče", stranka mora sama pribaviti dokument. Toliko!
 
Ova informacija je u potpunosti tačna. Postoji mogućnost da Uprava za trezor po službenoj dužnosti od katastra pribavlja Listove nepokretnosti, odnosno dobija ih u malo drugačijem obliku. Ova informacija se ne krije. Jednostavno stupanjem na snagu novog zakona o opštem upravnom postupku stvorena je ta mogućnost i ne samo ta nego i mnoge druge. Jedino što je rok do 15 dana, a ako je nekom hitno, što je kod nas slučaj uvek je hitno i sve nam je potrebno za "juče", stranka mora sama pribaviti dokument. Toliko!
Ako se ne krije, zašto se ne napiše u Upravi za trezor da listovi nisu potrebni, već je dovoljan obrazac br.3 i br.8 za obnovu registracije, ja radim u Katastru pa mogu Vam reći da kad ovo izađe u javnost , katastri će imati dosta malo prihoda, i zbog toga mislim da se ćuti.
 
Može se registrovati gazdinstvo, samo nema se prava na podsticaje u tekućoj godini.

Послато са BV6000 уз помоћ Тапатока
 
Upravo se o tome radi,Koliko sam shvatio jedini osnov da bi nekog ubacili u Pio je vlasništvo zemlje tj da je neko vlasnik 1/1.Ne može neko ko je nosilac gazdinstva a nema zemlje u vlasništvu da plaća Pio ako sam dobro shvatio?Nije tema izvinjavam se!
Ovo i mene zanima. Možda nije tema ali ima veze sa obavezama proisteklim od registracije poljoprivrednog gazdinstva. Već godinama imam regulisano zdravstveno osiguranje na osnovu činjenice da sam nezaposlen i da se nikakva zemlja ne vodi na mene. sad mi više ne traže ni potvrde. prilikom obnove zdravstvene ona cica samo pogleda u bazu podataka i udari pečat.
Ćale ima registrovano gazdinstvo koje je par godina u neaktivnom statusu zbog neobnavljanja registracije. Inače je čovek penzioner. Ja sad hoću na jednoj parceli da posadim višegodišnji zasad leske. Hteo sam da napravim s njim ugovor o zakupu te parcele bez nadoknade ali su mi rekli da je bolje da me postavi za nosioca gazdinstva a on ostane kao član. To smo i uradili ali mi u potvrdi sada stoji da je gazdinstvo pasivno što znači da sada ne mogu da nosim zemlju na besplatnu analizu npr. Niti su me upozorili da je predhodno gazdinstvo pasivno niti su mi objasnili šta trebam da radim da bi ono postalo aktivno a rekao sam im zašta mi je potrebno.

Zna li neko šta treba sad da radim po tom pitanju i koliko bi to vremenski trajalo? Ako ne budem mogao da ostvarim pravo na besplatnu analizu (za leske se rade dve, jedna na 30 i jedna na 60cm), povraćaj dela sredstava uloženih u sadnice(one sa sertifikatom koje sam morao sada unapred da rezervišem za jesenju sadnju) a sa druge strane budem morao da plaćam za zdravstveno i dr. ne vidim svrhu registracije poljoprivrednog gazdinstva. Posebno ako uzmem u obzir da će mi taj zasad, ako sve prođe kako treba, početi sa ozbiljnijim prihodom tek posle 5-6 godina..
 
Kao trenutni nosioc gazdinstva mozes samo na prolece sledece god. prilikom obnove registracije da aktiviras gazdinstvo koje je trenutno koliko sam razumeo pasivno i imaces pravo na sve subvencije tek 2019.
Toliko o zakonima u poljoprivredi i o ovakvim promenama koje su donete od kad su stupili na vlast ovi doktori!
 
Pravi odgovor ces dobiti u upravi, tj. tamo gde si obnovio gazdinstvo.
Pokupis lepo sve papire, odes tamo i ne izlazis dok se sve ne racivija.
 
Bio sam danas do kancelarije za trezor (ili kako se već zove) i raspitao se oko statusa pa evo da napišem feedback. Status su mi promenili u aktivni. Kažu da je trebalo samo da prođe 24h, isto kao i za klasičnu obnovu registracije gazdinstva. Rekli su mi i to da obavezno dođem pre kraja septembra i podnesem zahtev za promenu kulture da bi upisali ono što planiram da radim, lesku u mom slučaju.
 
Ajde dok je tema aktivna da pitam, da li je za registraciju gazdinstva koje ce se baviti proizvodnjom jagodicastog voca potrebna ista povrsina kao i za sve ostalo ili se to razlikuje? Koliko sam ja uspeo da nadjem na netu, potrebno je 50ari za registraciju poljo. gazdinstva je l' da?
 
Nazad
Vrh