Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Možeš biti nosio aktivnog komercijalnog gazdinstva. Ostalo zaboravi.
 
20161121_204803.jpg

Jel ovakvi ugovori jos mogu da se predaju u trezor?
Trena da obnovim neke ugovore
 
Koliko treba krmaca prasilja da bi se otvorilo gazdinstvo?Surak ima nekih 5-6 krmaca i nerasta pa ga interesuje da li moze da otvori gazdinstvo na njih?
 
Da li na jednoj parceli koja je vlasnistvo 50%-50% moze biti uknjizena dva poljoprivredna gazdinstva?
Ili ne moze?
 
Moze. Prijavis u formularu uz posedovni list stanje. Moze pravno i deo parcele da radi jedan poljoprivrednik a drugi deo drugi iako nisu u katastru razdvojeni.
 
Moze, ali ta parcela mora da je naj manje 1ha jer tada mogu da se registrujui 2 gazdinstva po pola ha koliko je minimum za ragistraciju jednog gazdinstva.
 
Naravno, moras da imas 0.5ha ratarstva. Mozda za povrce moze za manje ili za voce? Ovo ne znam, ali mi je logicno da i sa manje povrsine moze da bude gazdinstvo ako ide na paradajz za pijacu.
 
Može sigurno. Ja imam prijavljenu njivu u gazdinstvu koja nije katastarski podeljena. Njiva je 284ari a u katastru je upisan udeo 1/4 tako da mi je ta četvrtina (71a) dodata u gazdinstvo. Bitno je da imaš posedovni list ili ugovor o zakupu sa onim koji ti daje posedovni list.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
50 ari je minimum za osnivanje poljoprivrednog gazdinstva, jel to mora biti u jednom komadu ili 50 ari ukupno?
 
Bio sam do saltera da se raspitam o obnovi gazdinstva za 2017, rekli mi da ove godine nema obnove kao sto je bila prosle, nego ce se smatrani da su sva gazdinstva koja nemaju promene od prosle godine, odmah obnovnjena i u 2017. Dakle samo ko ima neku promenu treba da ide na salter i to tamo da uradi.
 
Nazad
Vrh