Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ja sam u martu po prvi put prijavio poljoprivredno gazdinstvo. Prijavio sam 51 ari tako su me savetovali. Prijavljeno je na penzionera i dobio sam potvrdu za aktivno. Imam 12ari maline i oko 5 ari pod jabukom (jabuka u lične svrhe). Pošto opštinari nemaju vremena da mi objašnjavaju kakva prava imam i šta sve mogu da ostvarim obraćam se vama da mi pojasnite. Sada sam npr. saznao za povraćaj novca ako osiguram malinjak od grada. Šta još imam od tih stvari?
 
Ma gde se iznenadio. Ova drzava je za rubriku verovali ili ne...
Sad sam isao u trezor ovde u opstinu Vrnjacka Banja oni nemaju pojma za povracaj novca za osiguranje gazdinstva od vremenskih neprilika. Kaze nemamo upustva. Naidje neki covek koji je osigurao i kaze mi mozes da biras oces drzava da ti vrati 40% od osiguranja ili opstina 30%. Pa reko kako ti znas a oni ne znaju. Ovo je haoticno kako u ovoj drzavi niko nista ne radi.
 
Gazdinstvo glasi na ocevo ime, a racuni od sadnica leske su na moje. da li je to problem? kada i gde se predaju svi racuni? i za sta mogu da uopste trazim povracaj i koliko je? podizem 350 leski na hektar a dogodine jos toliko i ima 5 hiljada kvadrata vocki
 
Samo da informisem one koji ne znaju da je rok za otvaranje novog gazdinstva, a ujedno da biste imali pravo na subvencije u sledecoj godini, pruduzen do 31 Decembra!
Da napomenem da ako se otvara novo gazdinstvo na prolece u datom roku za obnovu registracije necete imati pravo na subvencije u 2017 god!:ppozdrav:
 
Ako neko zna, kakva je procedura u trezoru sa promenom racuna u banci(prelazak iz jedne u drugu banku), da li je uslovljeno neki datumom ili kako vec?
 
Kako su ludi mogu i za to da stave neki rok ako i za parcele.Za parcele je cista ludost a koliko vidim sve dovode do besmisla citavu proizvodnju .Najgore je od svega sto smo slepi odnosno pravimo se da ne vidimo sta se desava a djavo ce nam posle biti kriv.
 
Kakva je situacija kada premine nosioc poljoprivrednog gazdinstva odnosno da li može (da se tako izrazim) nasledi supruga koja je ujedno upisana i kao član poljoprivredog gazdinstva?
Kako se to organizuje spram ostavinske rasprave u slučaju da ista količina zemlje ostaje upisana za to gazdinstvo bez promene?
 
Prvo se dodeli privremeni nosio, neko od članova. A kada zemlja pređe na nekoga onda i za stalnog. Ima obrazac za promenu. Treba samo umrlica i da se ode u trezor. Gazdinstvo se ne nasleđuje.

- - - - - - - - - -

I da ostaje isti broj gazdinstva.
 
registrovao sam gazdinstvo u martu 2016, ako dobro razumem, ja vec od 16-og Nov skupljam racune za vestak i predajem do sledeceg septembra, 2000din/ha? Ne mogu nigde da nadjem za onih drugih 2000din/ha posto je ukinuto ono za gorivo:


По новом измењеном правилнику рачуни за ђубриво важе ако су издати од 16. новембра претходне године до 30. септембра текуће године.


Регрес по хектару износи до 2.000 динара.

Утврђен је нови термин за подношење захтева за регресирање ђубрива, а то је од 03. маја до 30. септембра
 
Samo da informisem one koji ne znaju da je rok za otvaranje novog gazdinstva, a ujedno da biste imali pravo na subvencije u sledecoj godini, pruduzen do 31 Decembra!
Da napomenem da ako se otvara novo gazdinstvo na prolece u datom roku za obnovu registracije necete imati pravo na subvencije u 2017 god!:ppozdrav:

Zavisi na koje subvencije mislis. Subvencije na mehanizaciju ili kako ih u pravilniku zovu podsticaji, mogu se dobiti za istu godinu u kojoj si registrovao gazdinstvo. Provereno, zvao sam trezor i potvrdili mi.
 
na prvoj stranici u prvom postu kad pritisnem registracija poljoprivrednog gazdinstva, dobijem dokument koji se odnosi na registraciju u BIH, gde se moze naci Republike Srbije propisi o registraciji gazdinstva
 
Pregledao sam temu, i letimicno zakonsku regulativu, molim proveru da li sam dobro razumeo:
-Ako sam zaposlen na neodredjeno, na 100% radnog vremena, a imam zemlju u vlasnistvu i obradjujem zemlju posle posla i vikendom, mogu se registrovati kao nosilac aktivnog poljoprivrednog?
-Neću imati nikakvih novih, dodatnih dazbina nakon registrovanja? (Osim u slucaju da jednog dana dobijem otkaz na poslu kada bi morao placati pio i socijalno kao poljoprivrednik?)
-Da li mi treba potvrda od firme da me pustaju da se bavim poljoprivredom u slobodno vreme? :)
-Da li u prijavi pod radnom aktivnoscu treba izabrati: „3. Пољопривреда је додатна делатност (мање од 50% радног времена)”?

Uzgred:
-Buni me definicija iz Zakona o poljoprivredi clan 2.:
U tački 6 je definicija nosioca poljoprivrednog gazdinstva:„nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva jeste fizičko lice - poljoprivrednik i preduzetnik koji obavlja poljoprivrednu proizvodnju, i koje je upisano u Registar poljoprivrednih gazdinstava, kao nosilac porodičnog poljoprivrednog gazdinstva”
U tački 8 je definicija poljoprivrednika: „poljoprivrednik je nosilac ili član porodičnog poljoprivrednog gazdinstva koji se isključivo bavi poljoprivrednom proizvodnjom;”
Na prvi pogled mi Zakon deluje da ne može onaj ko je u radnom odnosu da bude nosioc - da li ima neko tumačenje toga?
 
Nazad
Vrh