Registracija poljoprivrednih gazdinstava

A što onda komplikuješ sam sebi život?

Ako je sve na tebe a ti plaćaš PIO poljoprivredno, zašto menjati to sve?
 
E to već malo komplikuje stvari...
Dakle, onda sve preneseš na ženu i platiš sve što ti traže u PIO, pa čekaš premije...
Samo požuri i spremi živce poput armature 8-mice.
 
Vala ne bih baš rek'o.
Regresa bi trebalo da bude više, ustvari sve zavisi od količine prijavljene zemlje.
E, a kada će premije biti - to će tek da vidimo.
Isplatu bi ubrzali novi izbori... :haha:
 
Za didja: moj cale je u sistemu PIO od aprila, i platio je sve do kraja 2008, i dalje je prijavljen, sada cekamo uplatnice za prvi kvartal 2009. Znaci pravo na ubvencije ima. Do aprila je bio u radnom odnosu.

Inace danas sam bio u poreskoj upravi u NS-u, i rekli su mi da ce ta uverenja za subvencije, ko je izmirio, a ko ne, da izdaje PIO fond, a ne oni:haha: Jel to moguce, i da li moze da se preda iz PIO fonda uverenje. Naravno u PIO fondu su mi rekli, da nema problema, i da cu uverenje da dobijem...Sta sada:haha:
 
LUDNICA :udri: ko će da potpiše ugovor o zakupu ako je gazda umro??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako je gazda u inostranstvu??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako nisu sređeni papiri u katastar??
ko će da potpiše ugovor o zakupu ako gazda neće??

To su moja pitanja na koje tražim odgovor, ali to da budu legalni potpisi :udri: :udri:
Ako ne mogu da sredim ove papire gubim 60 % od površine koji su bili predati. :udri: :udri:
 
Juče sam bio u registar i oni su rekli. A i sigurno si i ti dobio preko pošte obnovu za registraciju i tamo piše u onom pismu.
 
Pogledacu!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234532038[/time]_________________________________________________
U pismu nisam nasao!!
 
Pitao sam ih da li treba da budu overeni i stari ugovori koji su napravljeni pre dve godine na 7 godina ( do 2013).Oni su rekli: "NE MORAŠ ALI NAMA NIJE TEŠKO DA BRIŠEMO" baš ovu rečenicu. E sad ne smem da rizikujem da li će da prođe bez overe. :udri:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234532852[/time]_________________________________________________
Evo skenirao sam i podvuko:
 
Za didija: U uredbi pise da ce zahtev da se podnosi za proveru PIO, da li si platio ili ne, i da ce se provera vrsiti u poreskoj upravi:haha:? Mog caleta u poreskoj nema, a uplatnice su mu stizale i placao ih je:haha:

Ipak cu ja uzeti potvrdu da sam platio doprinos, zakljucno sa 31.12.2008, da ne bi bilo nekih problema.
 
Za Šandora i didija:

Juče smo na osnivanju udruženja imali čoveka iz Trezora, koji je rekao da je pre par dana dobio iz ministarstva preciznu odredbu da svi ugovori moraju biti overeni u sudu, ili u mesnoj kancelariji. Dakle, bez obzira da li su novi, ili sklopljeni ranijih godina a da im nije još istekao rok važnosti...

Ovo je za većinu nas vrlo, vrlo, vrlo ::lose::, jer slučajeva kao što je naveo Šandor ima 50% ljudi.

Verovatno su to u ministarstvu ispitali i shvatili da će tako bitno smanjiti broj ha za koje se traži premija.
 
To sam i ja govorio da svi ugovori treba da budu overeni i stari i novi :udri:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234539842[/time]_________________________________________________
Najebasmo ljudi ko žuti :udri: ::lose:: :udri: :sjasi:
 
Samo ja imam 35 hektara od vlasnika koji je u americi i nece dolaziti do avgusta + par hektara koje nemogu da ulovim jer su u inostranstvu kojekud i gde jos nije sprovedena zaostavstinska rasprava a ja platio arendu unapred pokojniku...
@Sandor!
Proverio sam, ja taj papir nisam dobio i zato ga nisam nasao ali kad sam pogledao kod tasta... gle cuda on taj papir ima u koverti! Da ne poverujes! Jebe lud zbunjenog a ovaj se ne otima! ::lose:: ::lose::
 
pa koja je to sad zajebancija sa tim ugovorima, znaci kolko sam shvatio ja sto sam pravio ugovore prosle godine za arendu(zakup) to sad ne vazi ako ih ne overim ponovo?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234611263[/time]_________________________________________________
moram jos da se nadovezem dali ste vi prosle godine overavali te ugovore sto ste uzimali zemlju u zakup, jer ja sam prosle godine sto sam uzimao i prijavio zemlju overio sve ugovore u prisustvu vlasnika zemlje
 
Mislim, Dragane, da ti onda nemaš problema oko ugovora, ako su overeni u sudu, ili mesnoj kancelariji...
 
na mom caletu je gazdinstvo i ima zemlje na sebi a i keva ima zemlje na sebi ali ona je clan gazdinstva
jel treba ugovor i za to :sta:
 
Dragane ti ne trebaš ponovo da overavaš.
Gorane ne treba da se pravi ugovor sa članovima.
 
Nazad
Vrh