Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Meni se čini da te ugovore na jednu godinu nećemo imati pravo na subvencije jer za njih važi klasična obnova sa novim posedovnim listom i overenim ugovorom. Samo da bi što manje površine bile obuhvaćene subvencijom.
Kome je isticao ugovor o zakupu 31.12.2015. imao je pravo da odnese nove ugovore do 05.01.2016. da bi imao pravo na subvenciju ove godine. Ko to nije uradio, kad bude bila obnova moze obnoviti ali nema pravo na subvenciju ove godine za te parcele. To je provereno u trezoru jer je meni istekao jedan ugovor 31.12. pa sam bio da se raspitam.

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока
 
E onda do k... ja sam bio 28 29 dec nista neznaju,cak i taj covek sto radi tamo u istoj je situaciji sa ugovorom,to je bilo onda smao dva dana tj 4 i 5.Ako nista bice racuna na prodaju :D
 
Upravo tako. Mene je zvao covek iz trezora 05.01. ujutru da mi kaze,sreca moja da sam ga znao. Al onda je bila jurnjava oko overe ugovora i sreca da je taj od kog uzimam u zakup bio kuci posto radi u inostranstvu, jer sam ugovor morao da odnesem do 15h

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока
 
Mozda budemo imali srece ako se razlikuje situacija od trezora do trezora.Mada ko zna sta ce biti sa parama,ni ove nisu isplacene,a obecavaju se nove i povracaji za masine od 50%-60%
Hoce li imati oni toliko para?????
 
Kome je isticao ugovor o zakupu 31.12.2015. imao je pravo da odnese nove ugovore do 05.01.2016. da bi imao pravo na subvenciju ove godine. Ko to nije uradio, kad bude bila obnova moze obnoviti ali nema pravo na subvenciju ove godine za te parcele. To je provereno u trezoru jer je meni istekao jedan ugovor 31.12. pa sam bio da se raspitam.

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока

I ja imam isti problem ugovor mi istice 31.12.2015. a nov sam napravio jos u novembru za ovu god. bio sam u trezoru pred novu god. i pitao i rekose da se nista nemoze dok ne pocne ponovo registracija polj. gazdinstva.
 
I ja imam isti problem ugovor mi istice 31.12.2015. a nov sam napravio jos u novembru za ovu god. bio sam u trezoru pred novu god. i pitao i rekose da se nista nemoze dok ne pocne ponovo registracija polj. gazdinstva.
Ja bio 30.12. u trezoru i rekli mi da nista neznaju sto se toga tice. A kad me je taj covek iz trezora zvao 05.01.i rekao da to moram da zavrsim do 3 sata popodne ja ga pitao kako se to nije znalo pre n.godine on mi je rekao da mu je juce popodne stiglo obavestenje, tj. 04.01. I rekao mi za koga je znao da ima taj problem on je zvao al sigurno ima onih za koje nezna i da za njih nece biti subvencije.

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока
 
Mozda budemo imali srece ako se razlikuje situacija od trezora do trezora.Mada ko zna sta ce biti sa parama,ni ove nisu isplacene,a obecavaju se nove i povracaji za masine od 50%-60%
Hoce li imati oni toliko para?????
Ma kako nece kad se nas Vucko vec par meseci bije u grudi i vice na sav glas kako je drzavni budzet u suficitu i da vraca plate i penzije na staro, sto naravno i treba tako da bude i nemam nista protiv al gde je tu poljoprivreda. U ovoj drzavi ce uvek biti para za sve drugo sem za seljaka uvek bilo i uvek ce biti.

Послато са LG-D373 уз помоћ Тапатока
 
Hvala najlepse, talianu!! Mozete li mi samo reci iz kog zakona ste mi ovo citirali, zelela bih da procitam sve relevantne propise, potpuni sam pocetnik i svaka informacija mi je dobrodosla!
 
Samo kuckaju u guglu "šifrarnik delatnosti" I naćeš pod kojom je šifrom.Zatim u APR ako želiš da se registruješ a na netu potraži i pravilnik o prehrambenoj preradi dovedi to do optimuma zbog fitostanitarne itd.

- - - - - - - - - -

http://www.tehnologijahrane.com/pravilnik/pravilnik-o-kvalitetu-proizvoda-od-voca-i
http://www.tehnologijahrane.com/pravilnik/pravilnik-o-kvalitetu-voca-i-povrca-i
Otprilike tu imaš nešto o pečurkama ,potraži" konzerviranje" i "objekte"
 
Hvala jos jednom! Zaista mi puno znaci svaka pomoc, nadam se da cu uskoro moci i ja nekome nesto da pomognem. Veliki pozdrav!
 
nije to glupost nego bezobrazluk jer se kosi sa bilo kakvom pravdom i logikom


Pazi samo koja je to glupost da ako si ove god. stekao kupujuci nesto zemlje ne mozes ostvariti subvencije iako u postojecem gazdinstvu gde je maksimum 20 h jos ima mesta!
Ja im ne verujem ni to da ce dati da neko otvori novo gazdinstvo do 31.12.!

- - - - - - - - - -

kako bi rekao crni gruja
neki od nas u partiji i poznanicima ce da dobiju subvencije
a neki od vas koji niste necete
ovo je raspad bilo kakvog pravnog sistema gde su svi gradjani ili poljoprivrednici jednaki
sta je sledece da ce neko da dobije evro za 30 rsd a drugi za 130 vec vidjeno 90tih
ovo je uvreda za postenje, ako je do sada bilo da se subvencije isplacuju na osnovu zemlje prijavljene od 01.02 do 31.03, onda ne mogu preko noci izmisliti da je prosao rok i to javno saopstiti posle tog roka. Ja kada sam isao 20 decembra da prijavim novu zemlju koju sam kupio rekli su mi da se javim od 01.02 a onda kad sam zvao 10. januara da na novu zemlju nece davati subvencije.
Nesposobnost i korupcija ovo ministarstvo je stetno za poljoprivrednike, mozda dobro sluzi tajkunima ali ne i poljoprivredi. PA sta je uopste ta subvencija beda jedna. Da bar drzava ne podrzava tajkune pa da imamo minimalnu garantovanu cenu otkupa zitarica mesa i mleka koja je garantovana bar 12 meseci unapred
 
Колика је парцела у питању, питам за комшију, исти случај поклонила би му мајка земљу.

- - - - - - - - - -

Bio sam kod notara i nagrada za njegov rad je oko 8300 dinara. A upis izmena u katastru je 9000 dinara.


На ову поруку сам мислио!
 
Pozdrav druze. kod mene je u pitanju parcela od 50,7 ari.
Mada mislim da povrsina parcele ne igra neku ulogu u ovim cenama. Da bi me isto kostalo i da je bilo 5 ari a i preko hektara.
 
Ljudi da ja vas nesto pitam. Ja hocu da reg gazdinstvo, ali ako moze neko da objasni sta su prednosti? Jer ja subvencije ne mogu da dobijem, tj mogu ali tek sl godine, a i kolike su ne bi ni znacile nesto specijalno. Jel ja mogu da imam problem da plasiram robu ako nemam gazdinstvo reg? Znaci da li ja mogu da radim i prodajem robu bez gazdinstva? I jos jedno, sto se tice banaka, da li moras da imas gazdinstvo reg neko vreme, ili npr ja mogu da trazim kredit i ako registrujem gazdinstvo sada? To bi mi bas znacilo da saznam. Hvala i pozdrav :)
 
Ljudi da ja vas nesto pitam. Ja hocu da reg gazdinstvo, ali ako moze neko da objasni sta su prednosti? Jer ja subvencije ne mogu da dobijem, tj mogu ali tek sl godine, a i kolike su ne bi ni znacile nesto specijalno. Jel ja mogu da imam problem da plasiram robu ako nemam gazdinstvo reg? Znaci da li ja mogu da radim i prodajem robu bez gazdinstva? I jos jedno, sto se tice banaka, da li moras da imas gazdinstvo reg neko vreme, ili npr ja mogu da trazim kredit i ako registrujem gazdinstvo sada? To bi mi bas znacilo da saznam. Hvala i pozdrav :)
Ako nemas registrovano gazdinstvo i prodajes robu moraces da platis porez na dohodak.Mislim da nemas pravo ni na PDV nadoknadu.
 
Ako nemas registrovano gazdinstvo i prodajes robu moraces da platis porez na dohodak.Mislim da nemas pravo ni na PDV nadoknadu.
Jel to mozda stize kao uplatnica porez na imovinu obveznika koji ne vodi poslovne knjige? Jedino mi to sad palo na pamet kad si sponeuo porez na dohodak, jer nikad nisam znao sta je to, i jos mi samo reci jel moram da placam doprinose ako reg gazdinstvo, i ako moram koliko je to? Pozdrav
 
Jel to mozda stize kao uplatnica porez na imovinu obveznika koji ne vodi poslovne knjige? Jedino mi to sad palo na pamet kad si sponeuo porez na dohodak, jer nikad nisam znao sta je to, i jos mi samo reci jel moram da placam doprinose ako reg gazdinstvo, i ako moram koliko je to? Pozdrav
Trebalo bi firma kojoj prodajes robu da ti to obracuna,odbije i u tvoje ime uplati drzavi.Ako nisi osiguran u PIO fondu kao zaposlen onda ce ti uvesti obavezu da placas PIO i zdravstveno osiguranje preko poljoprivrede sto je oko 100000 godisnje.Za PDV nadoknadu zaista nisam siguran.
 
Zanima me koji je postupak prenosa njive na moje ime ?Ta njiva je kupljena pre dosta godina ali nije prenesena.I da li mogu da registrujem samo jednu njivu od 15 ari kao poljoprivredno gazdinstvo.
 
Nazad
Vrh