Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Po vasem misljenju sta ce biti sa gazdinstvima gde ugovor o zakupu izlazi 31.12.2015. a iste te parcele ostaju i dalje u tom gazdinstvu???
Jel ima igra reci gde kaze da ce se ostavriti subv na sve povrsine koje su upisane u gazdinstvo????
 
Bio danas da probam da napravim novi ugovor i da danas predam kaze baze zakljucane.Iskreno se nadam da ce biti tako sto kazes tj da cu uspeti da dobijem subv,onda cemo nesto :ppozdrav:
 

  1. Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Као што је напред наведено, најбоље је да контактирате Управу за трезор.



Ovo je samo deo sa sajta subvencije.rs ako vas zanima ima tamo još što-šta da se pročita.
 
Ja nemam drugog izbora nego registrovati to na nekog od familije. Uzas.

Nisi vise napisao sta su ti rekli u trezoru?!
U tvom slucaju postoji jos jedna prepreka za ostvarivanje subv. u 2016 cak i ako se otvori novo gazdinstvo do 31.12. jos na nekog clana domacinstva. Naime, ako je ta zemlja koju si kupio ove godine i sa kojom bi otvorio novo gazdinstvo, vec registrovana na bivseg vlasnika ili na nekog drugog (zakupac), ne vidim resenje kao ces ostvariti subv. kad je bivsi vlasnik (zakupac) registovan sa tim parcelama a ne moze je brisati iz njegovog gazdinstva tek do 1.02.2016. Isto ne vidim kako da je ti registujes do 31.12. kad se nalazi u drugom gazdinstvu a pre brisanja ne mozes je prebaciti kod tebe ili drugog clana domacinstva!
 
Napisao sam sta su mi rekli samo u drugoj temi, a ponovicu i ovde. Ta zemlja je u MAT poziciji, iako jedan deo je MOJE novo vlasnistvo, ne mogu nista da uradim sa tom zemljom. Samo slobodna zemlja se moze registrovati do 31.12.
 
Pozdrav narode. Je l neko moze da mi kaze koliko notar uzima za overu ugovora o poklonu nepokretnosti?

Sve zavisi od vrednosti poklona nepokretnosti, a to se utvrdjuje zvanicnim dokumentom iz poreske uprave. Ako si I nasledni red onda se odredjena tarifa umanjuje za 50% a tarife idu ovako: vrednost 1000,00-5000,00 e tarifa 6.480,00din....vrednost 5000,00-20000,00 e tarifa 10.800,00 din..... vrednost 200.000,00 e tarifa 115.000,00 din. Treba pozvati notara za tvoju oblast i on ce ti dostaviti tacne podatke.
 
[h=1]Регистрација и обнова пољопривредних газдинстава 2015-2016. године[/h] у Вести, Остале информације, Регистрација и обнова ПГ децембар 26, 2015
Измена Закона о подстицајима доноси следеће измене када је у питању процес регистровања и обнове регистрације пољопривредних газдинстава:

  1. Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.
  2. Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп….)можете пријавити тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.
  3. Нове парцеле се не могу пријавити до краја 2015-те године на газдинство које је већ регистровано у Управи затрезор.
  4. На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације у 2016-ој као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.
  5. Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на земљиште које пријавите у сладу са постојећим прописима.
  6. Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
  7. Изменом закона о подстицајима, као стање на дан(пресек стања) се узима 30.09. текуће године,а не као до сада 31.03. текуће године. Изузетак је у 2015-ој години где је тај датум одређен као 31.12.2015. године.
  8. Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Као што је напред наведено, најбоље је да контактирате Управу за трезор.
 
Da li znate koliko najvise mogu da budu stari listovi nepokretnosti da bi ovi iz Uprave za trezor prihativli prilikom obnove gazdinstva ??
 
POstovani poljoprivrednici, molim vas za odgovor na jedno pitanje u vezi sa ovlascenjima vlasnika poljoprivrednog gazdinstva. Prvi put se susrecem sa registrovanjem gazdinstva pa me interesuje da li osim pakovanja proizvedenih proizvoda imam pravo i da ih preradjujem i da li je potrebno jos neka doregistracija da bi i prerada bila u skladu sa zakonom. konkretno pitam za pecurke- mariniranje, susenje i sl. Hvala unapred
 
Po vasem misljenju sta ce biti sa gazdinstvima gde ugovor o zakupu izlazi 31.12.2015. a iste te parcele ostaju i dalje u tom gazdinstvu???
Jel ima igra reci gde kaze da ce se ostavriti subv na sve povrsine koje su upisane u gazdinstvo????
Meni se čini da te ugovore na jednu godinu nećemo imati pravo na subvencije jer za njih važi klasična obnova sa novim posedovnim listom i overenim ugovorom. Samo da bi što manje površine bile obuhvaćene subvencijom.
 
POstovani poljoprivrednici, molim vas za odgovor na jedno pitanje u vezi sa ovlascenjima vlasnika poljoprivrednog gazdinstva. Prvi put se susrecem sa registrovanjem gazdinstva pa me interesuje da li osim pakovanja proizvedenih proizvoda imam pravo i da ih preradjujem i da li je potrebno jos neka doregistracija da bi i prerada bila u skladu sa zakonom. konkretno pitam za pecurke- mariniranje, susenje i sl. Hvala unapred
Mislim da moraš biti registrovana ,pogledaj u poreskoj pod kojom šifrom je delatnost.
Po klasifikaciji u poljoprivrednu delatnost spada sve do ovoga

Пољопривредне делатности искључују даљу прераду пољопривредних производа, која серазврстава у области 10. и 11. (Производња прехрамбених производа и производња пића) иобласт 12. (Производња дуванских производа), осим оне прераде која подразумева основнуприпрему производа за тржиште (нпр. чишћење, љушћење, сортирање и краткотрајназаштита од труљења).
Mariniranje spada u u preradu.
 
Meni se čini da te ugovore na jednu godinu nećemo imati pravo na subvencije jer za njih važi klasična obnova sa novim posedovnim listom i overenim ugovorom. Samo da bi što manje površine bile obuhvaćene subvencijom.

Kolega ugovor mi je trajao 5 god i sad cu za toliko da produzim,mada kakvo je stanje ko zna sta ce biti,odnecu papira ako bude onda dobro,ako ne ne vredi da se nerviram,napravljeno je da nas iz....
 
Nazad
Vrh