Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ne mozes samo taj papir ptpisati. Mozes samo da prebacis zemlju iz jedno u drugo gazdinstvo, jedno mozes gasiti ili samo ostaviti u pasivnom statusu bez gasenja ako ostaje bez i jedne parcele. Ako ste na razlicitoj adresi onda ugovor o zakupu.

Hvala ti, logicno. Mislim da sam zakasnio sa tim, jer vreme istice, a oba smo obnovili registracije, uhvatice se za glavu sada da odem opet to da menjam :osmeh:

Da li se priznaju ugovori ozakupu kao ranije iz mesnih kancelarija ili sada notarska ova s.... moraju?
 
Ja nikako da se odlucim da produzim reg.Nacuo sam da ce dobijati samo oni koji imaju do 20ha svi koji u gazdinstvu imaju 20+ha nece dobiti uopste subvencije.Zato izgleda i cekaju da prodje rok za obnovu pa tek onda da izbace uredbu:sta:
 
Lice koje prima poljoprivrednu penziju, starije od 65 godina, ima par hektara svoje zemlje koju obradjuje i stočni fond, da li može da registruje poljoprivredno gazdinstvo i da prima subvencije za zemlju, djubrivo, gorivo, i subvencije za tov svinja i junadi, kao i svi ostali?
 
Moj tata je penzioner, ima aktivno gazdinstvo na svoje ime, dobijao je sve subvencije do sada, a za dalje, nadam se da hoce, ono do 20ha. Obnovili smo registraciju....
 
Treba mi savet. Želim da registrujem poljoprivredno gazdinstvo da bih imala pravo da prodajem proizvode svojih životinja na pijaci. Jedan od uslova za registraciju je imati minimum pola hektara zemlje, u vlasništvu ili uzetu u zakup, ali ja nemam zemlje uopšte, nije mi ni potrebna, hranu za svoje životinje uglavnom kupujemo. Da li postoji način da ipak registrujem gazdinstvo?
 
Pitao me drugar, ne znam sta da mu kazem. Hoce u avgustu da kupi neku zemlju, i da registruje gazdinstvo. Da li mora da ceka mart sledece godine, ili moze da registruje odmah u avgustu?
 
Nazad
Vrh