Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Subvencije.rs:

Шта после обнове регистрације пољопривредног газдинства?
agricultural-loan.jpg

[h=1]Шта после обнове регистрације пољопривредног газдинства?[/h]у Вести, Регресирање осигурања усева и плодова април 2, 2015

Обзиром да је обнова регистрације пољопривредних газдинстава завршена, следећи корак који следи пре подношења захтева за основне подстицаје је усклађивање сетвене структуре са стварним стањем на терену уколико дође до промене сетвене структуре после 31.03.2015. године. Наиме пољопривредници који имају промене у својој сетвеној структури, а планирају да осигурају своје усеве треба да обрате пажњу на следеће.
Уколико осигуравате усеве, а обзиром да се 31.03. завршила обнова регистрације пољопривредног газдинства, евентуалне промене у вашој сетвеној структури које су настале после 31.03. можете пријавити у Управу за трезор до краја априла. Ово је неопходно из разлога усклађивања сетвене структуре у регистру пољопривредних газдинстава са стварним стањем на терену. Уколико сте приликом обнове регистрације пријавили на пример кукуруз,а одлучите да на њиви посејете на пример соју коју планирате да осигурате, неопходно је да промену културе и да пријавите. Уколико то не урадите, а усеве осигурате, имаћете проблем приликом остваривања права на регресирање премије осигурања усева. Наиме приликом остваривања права на регресирање премије осигурања усева и плодова од 40%, пореде се подаци са полисе(оно што је осигурано) са подацима на другој страни извода из регистра пољопривредних газдинстава(сетвена структура која је пријављена закључно са 31.03.). Уколико се ти подаци не слажу, нећете моћи остварити повраћај премије осигурања од 40%. Уколико осигурате соју коју сте у реалности посејали, а на изводу на истој парцели стоји кукуруз који сте раније пријавили и нисте пријавили промену у Управи за трезор, нећете моћи остварити повраћај премије осигурања.
Друга ствар на коју треба обратити пажњу је и број хектара.Овде треба напоменути да број хектара који се осигурава треба да буде мањи или једнак броју хектара који је пријављен у Управи за трезор. Уколико то није случај, неће се моћи у потпуности остварити право на регресирање осигурања од 40%. Уколико у реалности радите на пример 10 ха кукуруза и осигурате их , а приликом обнове регистрације пољопривредног газдинства сте пријавили 7 ха, мораћете да исправљате вашу полису на 7 ха и самим тим изгубити право на повраћај премије осигурања од 40% за та 3 хектара која су вишак када се упореде подаци из Управе за трезор и подаци са полисе осигур
 
Jel gazdinstvo moze da se registruje bilo kada u toku godine ili samo marta? Jedni pricauju moze, drugi ne moze, pa reko' da pitam vas ovde, vi sigurno znate. Znaci jel moze ili ne moze?
 
Treba mi savet. Želim da registrujem poljoprivredno gazdinstvo da bih imala pravo da prodajem proizvode svojih životinja na pijaci. Jedan od uslova za registraciju je imati minimum pola hektara zemlje, u vlasništvu ili uzetu u zakup, ali ja nemam zemlje uopšte, nije mi ni potrebna, hranu za svoje životinje uglavnom kupujemo. Da li postoji način da ipak registrujem gazdinstvo?

У Регистар се уписује пољопривредно газдинство са најмање 0,5 хектара пољопривредног земљишта на територији Републике Србије, на коме привредно друштво, земљорадничка задруга, друго правно лице као што је установа, школа, манастир, црква и друга организација (у даљем тексту: правно лице), предузетник и пољопривредник - физичко лице, обављају пољопривредну производњу.
У Регистар се може уписати и пољопривредно газдинство са мање од 0,5 хектара пољопривредног земљишта, односно друго земљиште или грађевинска целина на коме лице из 1. става овог члана обавља сточарску, виноградарску или повртарску производњу (стакленици и пластеници), односно обавља друге облике пољопривредне производње (узгој рибе, гајење печурака, пужева, пчела и др.).

Овај други пасус иде теби у корист и говори да је довољна и грађевинска целина на којој узгајаш стоку да би регистровала газдинство. Барем је такво моје тумачење.

- - - - - - - - - -

Ја имам једно питање, ја и два моја пријатеља планирамо да заједнички купимо 55 ари и да посадимо малине на тој површини. Интересује ме да ли можемо да региструјемо пољопривредно газдинство на име једног од нас, обзиром да нисмо у сродству нити станујемо на истим адресама, а не можемо да оснујемо посебна газдинства јер појединачно би поседовали само трећину парцела, а то је мање о потребних 0,5 хектара колики је минимум за воће.
 
Za koliko dana moze da se zavrsi sve komplet oko registracije gazdinstva? Mislim,ima li nekog cekanja na odobrenje ?
 
Kolege mala pomoc,

imamo porodicno gazdinstvo koje se vodi na oca i zemlja se vodi na njega, ugovorom je zemlja dodeljena meni i treba jos neki papiri da se zavrse u katastru, hteo bih sada da prebacim gazdinstvo na sebe i da li moram da otvaram novo gazdinstvo ili moze vec postojece gazdinstvo da se prebaci na mene?i ako bi neko znao ukratko da mi kaze sta je od papirologije potrebno bio bih mu mnogo zahvalan:bravo:
 
Pre koju godinu je moglo, a trebalo bi da i sada može.
Ne otvaraš novo gazdinstvo, samo se nosilac menja (ti si do sada bio član, a sada postaješ nosilac) od tog gazdinstva. Treba da otvoriš nov žiro račun na tvoje ime, i u trezoru ostalo obaviš vrlo brzo :ppozdrav:.
 
Postoji obrazac za promenu nosio gazdinstva (i još nekih podataka) lako se uradi, povedi oca obavezno. Radio nažalost proletos, broj gazdinstva ostaje isti.
 
registracija poljoprivrednih gazdinstva

ЗАКОН О ИЗМЕНАМА И ДОПУНАМА ЗАКОНА О ПОДСТИЦАЈИМА У ПОЉОПРИВРЕДИ И РУРАЛНОМ РАЗВОЈУ
Члан 18.
Изузетно, у 2016. години у поступку за остваривање права на подстицаје

који се односе на биљну производњу узимају се подаци из Регистра на дан 31.
децембра 2015. године. http://subvencije.rs/zakoni-praviln...sticajima-u-poljoprivredi-i-ruralnom-razvoju/
 
Sutra pravac u trezor da vidimo šta kažu evo kod Uroša sad govore da je registracija za 2016god. do 31.12 2015 god.na vreme su se setili da nas obaveste.
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao Urosa od pocetka ali mi je dotrcao komsija sav zajapuren u dvoriste i vice dali sam cuo da je obnova gazdinstva do 31. 12. 2015 . Bas me zanima sta su opet smislili nasi slavni politicari:sta:
 
Регистрација и обнова пољопривредних газдинстава 2015-2016. године


Измена Закона о подстицајима доноси следеће измене када је у питању процес регистровања и обнове регистрације пољопривредних газдинстава:

  1. Пољопривредна газдинства која постоје у регистру на дан 31.12.2015. године, оствариће своје право на подстицаје са земљишним фондом који се на тај дан налази у регистру у Управи за трезор.
  2. Земљиште које планирате да упишете као ново земљиште(ново власништво, закуп….)можете пријавити тек приликом обнове регистрације која почиње 01.02.2016. и траје до 31.03.2016. године.
  3. Нове парцеле се не могу пријавити до краја 2015-те године на газдинство које је већ регистровано у Управи затрезор.
  4. На земљиште које сте пријавили приликом обнове регистрације у 2016-ој као ново немате право да остварите субвенције у 2016-ој него тек у 2017-ој години.
  5. Уколико региструјете ново пољопривредно ваздинство до 31.12.2015. године, имате право да користите субвенције у 2016-ој на земљиште које пријавите у сладу са постојећим прописима.
  6. Уколико региструјете ново газдинство 2016-те године, субвенције ћете моћи остварити тек 2017-те године.
  7. Изменом закона о подстицајима, као стање на дан(пресек стања) се узима 30.09. текуће године,а не као до сада 31.03. текуће године. Изузетак је у 2015-ој години где је тај датум одређен као 31.12.2015. године.
  8. Уколико вам истичу уговори о закупу, неопходно је да контактирате Управу за трезор којој припадате и распитате се на који начин их њихов софтвер брише из регистра у зависности од датума истека уговора. Досадашња пракса је била да уговори који истичу закључно са 31.10. текуће године, буду аутоматски избрисани из земљишног фонда. Претпоставка је да уговори који истичу 31.12.2015. године(односно текуће године)неће бити избрисани те је неопходно да исте приликом обнове регистрације продужите.Као што је напред наведено, најбоље је да контактирате Управу
 
Ja mislim da je onaj iz ministarstva to pogresno rekao. Jer nigde u onim izmenama i dopunama ne pise da je obnova za ovu godinu do 31.12. vec samo da ce presek stanja biti izvucen tada a od sledeceg godine na dan 30.9

dado74
Moze link do tog teksta ??
 
Koliko sam skapirao mi koji smo registrovani ne trebamo nista da radimo, samo se obnovi registracija od 01.02.2016. A ko registruje novo gazdinstvo da bi ostvario subvenije u 2016 godini treba da se registruje do 31.12 tekuce godine.
 
Nazad
Vrh