Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ja ne znam kako je u drugim zemljama ali ovde je stvarno haos!Pljackaju narod na neke gluposti sacuvaj boze.Neka mi neko objasni zasto parce papira iz katastra placamo 1200din?A tek kada sam video koliko deru kada carinite auto shvatio sam da ovo ovako ne moze da potraje.Kao sto je profesor Zec rekao "ovaj sistem je napravljen da jede sam sebe"
 
Da li mi neko moze reci koliki su mesecni izdaci za gazdinstvo, u smislu doprinosa, ako je nosilac gazdinstva nezaposlen, a koliki su ako je u pitanju penzioner?
 
Penzioner ne plaća nikakve doprinose, za nezaposlene neznam.
 
Upravo se vratih iz Uprave za trezor, Novi Sad,za registraciju poljoprivrednog zemljista, sve po ps prikupljeno, popunjeno,ja sam vlasnik zemlje, ali cvrc zena sa saltera mi kaze da ne mogu registrovati gazdinstvo jer vec postoji registrovano gazd. u zakupu sa vazecim ugovorom do 2021 na mojoj zemlji. Po privatnoj liniji je nazvala doticnog i meni saopstila da njega to ne interesuje. Sa saltera nikakve savete nisam dobio sem da se obratim prodavcu koji mi je prodao zemlju, a on tek ne zna nista.

Sve u svemu, jeste da ja imam uredne papire kao vlasnik zemlje ali izgleda da ne mogu nista tu uraditi dok covek koga uopste ne poznajem ne odjavi gazdinstvo. Da li je tako? Da li neko zna kakva je procedura u ovom slucaju?
 
ali nisam mu ja dao zemlju u zakup? Znaci zakupis zemlju, ona prodje kroz dva vlasnika, onaj treci hoce da je obradjuje i ne moze ?
 
ali onaj prethodni vlasnik mu je dao.

- - - - - - - - - -

tako je dok god ugovor vazi on ima pravo da radi,sto bi se inace i pravili ugovori.
 
Evo sta kaze pravilnik o registraciji - У случајевима из ст. 2. и 3. овог члана у Регистру ће се водити лице, односно катастарска парцела у газдинству у коме је прво уписано, све док овлашћено лице (носилац пољопривредног газдинства, власник, закупац) не поднесе захтев за промену података или се изврши исправка у Регистру по акту надлежног органа (пољопривредне инспекције, министарства за унутрашње послове, суда).
 
Upravo se vratih iz Uprave za trezor, Novi Sad,za registraciju poljoprivrednog zemljista, sve po ps prikupljeno, popunjeno,ja sam vlasnik zemlje, ali cvrc zena sa saltera mi kaze da ne mogu registrovati gazdinstvo jer vec postoji registrovano gazd. u zakupu sa vazecim ugovorom do 2021 na mojoj zemlji. Po privatnoj liniji je nazvala doticnog i meni saopstila da njega to ne interesuje. Sa saltera nikakve savete nisam dobio sem da se obratim prodavcu koji mi je prodao zemlju, a on tek ne zna nista.

Sve u svemu, jeste da ja imam uredne papire kao vlasnik zemlje ali izgleda da ne mogu nista tu uraditi dok covek koga uopste ne poznajem ne odjavi gazdinstvo. Da li je tako? Da li neko zna kakva je procedura u ovom slucaju?


Ako prodavac zaista ne zna ništa o tome, pravac u SUP.
 
Nezaposleno lice registruje gazdinstvo na zemlji u vlasnistvu, koliko su mesecni troskovi za doprinose, da li ima takvih ovde pa da mi kazu iz prve ruke?
 
Ugovor ako je validan i pravno uredan, a prodavac te nije upoznao sa teretom na parceli, to jest da je zemlja u zakupu do 2021, ti tu nista ne mozes. Ako si ugovor pravio kod notara, notar ti je procitao prava i obaveze i upozorio te na sve konsekvence. Tvoja je krivica ako nisi slusao notara.
 
Trebalo bi da je počela od 1 februara mislim da obrazce neće slati
 
Upravo se vratih iz Uprave za trezor, Novi Sad,za registraciju poljoprivrednog zemljista, sve po ps prikupljeno, popunjeno,ja sam vlasnik zemlje, ali cvrc zena sa saltera mi kaze da ne mogu registrovati gazdinstvo jer vec postoji registrovano gazd. u zakupu sa vazecim ugovorom do 2021 na mojoj zemlji. Po privatnoj liniji je nazvala doticnog i meni saopstila da njega to ne interesuje. Sa saltera nikakve savete nisam dobio sem da se obratim prodavcu koji mi je prodao zemlju, a on tek ne zna nista.

Sve u svemu, jeste da ja imam uredne papire kao vlasnik zemlje ali izgleda da ne mogu nista tu uraditi dok covek koga uopste ne poznajem ne odjavi gazdinstvo. Da li je tako? Da li neko zna kakva je procedura u ovom slucaju?

Nesto si ti debelo precutao
Ko je radio tu zemlju ranije,ako nisi ti?
 
Ugovor ako je validan i pravno uredan, a prodavac te nije upoznao sa teretom na parceli, to jest da je zemlja u zakupu do 2021, ti tu nista ne mozes. Ako si ugovor pravio kod notara, notar ti je procitao prava i obaveze i upozorio te na sve konsekvence. Tvoja je krivica ako nisi slusao notara.
A sta ako ne radi tu zemlju a registruje je sta onda,tu samo inspekcija da se kontaktira ,ti registrujes nesto sto ne radis a registracijom ti tvrdis odgovorno da je radis i samim tim ostvarujes pravo na subvenciju,to nije u redu i za 5 god. pasive bar po meni .
 
@Golic
Ne mozes nista. Nisi sagledao ugovor o zakupu koji postoji. Taj ugovor su napravili bivsi vlasnik i zakupodavac. Mozes da preuzmes dobijanje zakupa od tog coveka koji radi, medjutim i tu ako je unapred isplacena dogovorena suma ne mozes nista.
 
Nazad
Vrh