Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da stigli papirai za obnovu gazdinstva.E sada nepise nigde da samo do 20ha u vlasnistvu zelje dobijamo subvencije.Da li je ovo istina?
 
Komercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo koje je tržišno orijentisano, i čiji nosilac je starosti do 65 godina, a nekomercijalno porodično poljoprivredno gazdinstvo nije tržišno orijentisano.
 
I kod mene se vodi na ćaleta,ima 75 godina,i prilikom obnove se izjasnio da hoće da bude komercijalno i tako i jeste.Ono što sam u prethodnom postu napisao je,otprilike,zvanična formulacija.

Evo malo i propisa,odnosno,Poreski vodič za poljoprivredna gazdinstva:

http://www.polj.savetodavstvo.vojvodina.gov.rs/sites/default/files/poreski vodič .pdf

Zvanična formulacija:

Породично пољопривредно газдинство може бити:
1) комерцијално породично пољопривредно газдинство;
2) некомерцијално породично пољопривредно газдинство.
Комерцијално породично пољопривредно газдинство јесте оно
пољопривредно газдинство које је тржишно усмерено и које може под условима
утврђеним овим законом остварити право на подстицаје.
Некомерцијално породично пољопривредно газдинство јесте оно
пољопривредно газдинство које није тржишно усмерено.
Својство некомерцијалног породичног пољопривредног газдинства
утврђује се приликом регистрације, односно обнове регистрације у Регистру.

Iz Zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2013/4241-12.pdf
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa gazdinstvima bracnih drugova? Znam da je pre neku godinu bio problem, tj nisu mogli oboje da imaju gazdinstva, bila i reportaza na tv-u.
 
Jel se zna gde treba overiti nove ugovore o zakupu,da nebude da overimo u sudu ili opstini,a oni posle kazu mora kod notara ili obrnuto.Da se ne placa dvaput..
 
Dali neko zna za konkurs za starije osobe preko 65god sto se dobija 8hiljada po hektaru od pokrajne,dal ce to biti i ove godine,i sta je potrebno za to od papira?
 
Nazad
Vrh