Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Bio ja danas u trezor pa sam uzeo obrasce ali ja mislio da je obniva od prvog marta a ona mi kaze da je krenulo od prvog februara

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Шта се подразумева под регистрацијом ,попуњавање обрасца за сетвену структуру и пријава промена ? (ако их има)
 
Tako je, obrasci za setvenu kulturu koja ce se sejati., cini mi se list 3, onaj sa tabelama. Tek posle ce se predavati zahtevi za subvencije
 
Sad zvao katastar u Zitistu produzen je rok za obnovu , idu na seminar 26-og februara da bi znali sve promene sto ce biti u pravilniku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
To od 1.02 promena setvene strukture a jos se nezna kad ce za subvencije u biljnoj proizvodnji. Kao rekla mi u trezoru cuces a televizoru


Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Meni sms om stiglo obavestenje da se od prvog marta predaju zahtevi za biljnu proizvodnju,neka agencija se nudi da to uradi usluzno:haha:
 
A to da ako ne prijavis sve parcele ? Pa te navataju ides u pasivni status i ostajes bez subvencija

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Sad je ministar saopštio,predaja zahteva za subvencije za biljnu proizvodnju i gorivo se predaju od 1 marta,a pare ležu petog dana od predaje.Za gorivo se ide na sistem bez fiskalnog računa,znači isplaćuje se kao i subvencije za biljnu proizvodnju, iznos 1200 din po ha, ili prevedeno 20 din x 60 litara po ha.
Samo nije saopštio kako će sada po ovom modelu da iskontrolišu da li će subvencije za gorivo otići u prave ruke tj. "pravim" poljoprivrednicima a ne nekom ko ne zaslužuje.Još jednom se pokazalo da se ministar ne pita ništa i da su te priče bile samo bacanje prašine u oči.Pa je sada po ko zna koji put vođa prelomio na svoj način,jer se kanda malo poplašio građanski protesta.
 
Poslednja izmena:
Sutra mozete doci na Polj.fakultet u Novom Sadu pravnik gostuje na savetovanju Dobar dan domacine pa da ga proresetate sa pitanjima. Mada, prosli put kad je bio sprdao se sa masom.
 
Bio danas u trezoru da pitam za papire.Kaže da treba da se popuni onaj prilog sa parcelama ako ima promena u strukturi ili ako ima promena u površini zemlje.Ovo drugo je ređe ali svi imamo promenu u strukturi, što znači da bi svi trebali da podnosimo papire za promenu(mislim da su prilog broj 3 i broj :cool:. Ako ne podneseš,smatra se da je sve po starom.Dve godine nisam podnosio zahtev za promenu i bilo sve u redu.Razmišljam da i ove godine ostavim bez promene,mada je faktički ima.Jedino oni koji planiraju da podnesu zahteve za IPARD, e oni moraju tačno u bocu sve da prikažu jer kažu da čak izlaze na konkretne njive da provere stanje.
 
Meni su rekli na šalteru trezora da ne mora da se menja setvena struktura ako je iznos subvencija isti za kulturu koja se seje ove godine.
 
Nazad
Vrh