Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Moras imati ugovor o najmu zemlje i minimum za otvaranje poljoprivrednog gazdinstva je 0.5 ha.
 
za sledeću godinu ako ne platimo poljoprivredno zdravstveno i penzijsko osiguranje onda nema subvencije. da li je to istina? :sta:
 
U tom slučaju sledi pozdrav sa mojim poljoprivrednim gazdinstvom :cao:

Radi ću i bez registrovanog gazdinstva, jer mislim da se ne isplati plaćati penziono osiguranje na osnovu zemlje, prevelika je to banda, lako oni zaborave na zemljoradničke penzije ::jako_besan::

Mada je to samo moje mišljenje, možda ja i grešim.
 
Ovo sa fiskalnim racunima je jedno veliko sr..... Gde god da ih ostavis ,mislim cuvas oni izblede za mesec dana .Pa onda kad im odneses oni te vrate ,nemas pecat sa zadnje strane fiskalnog racuna.Kao da ja kuci sam stampam racune.
 
Ko i kako treba da bude registrovan kao polj.gazdinstvo i da ima pravo na subvencije.
 
Da imas zemlju na tvoje ime i papir 1/1 ili da imas dokument o najmu zemlje.Min.za otvaranje gazdinstva je 0.5 ha.Subvenciju na gorivo i na hektar samo ako radis kukuruz,pcenicu,soju ..itd.Vocari samo na dugogodisnje zasade i repromaterijal (navodnjavanje) (ove godine bilo ) videcemo sledece.Mozda sam ti u ovoj brzini nesto propustio ali na sajtu ministarstva poljoprivrede imas tacno sta ti sve treba.
 
Nisi me razumeo.Ja sam se registrovao 08.06 2004g ,i vrlo dobro se razumem u to ,ali sam mislio da imamo diskusiju jer mislim da se i dalje ne radi kako treba. :sta:
 
Nešto se spominje da ko ne plaća zdravstveno i penzijsko osiguranje taj nema pravo na subvencije ali to još nije konačno a šta će da se desi videćemo posle nove godine :sta:
 
Da i to je tačno ko ne plaća zdrastveno i penz. preko poljop. nema prava na subvencije ( tj. onaj ko je zaposlen i naravno prijavljen neće onih 10000 ili kako kažu za sledeću god. 15000 din/ha ) :osmeh:
 
Za sada po najavama ministarstva za poljoprivredu pravo na premiju u sledećoj godini imaju gazdinstva koja uplaćuju kompletne doprinose
(porez,zdravstveno i penziono osiguranje) najmanje godinu dana.

E tu nastaje problem.Po slovu zakona svako je dužan da uplaćuje penziono osiguranje,uostalom evo linka do PIO-fonda pa sami pročitajte i probajte da ga rastumačite.http://www.pioz.org.yu/sr/cr/osiguranje-zaposlenih/.

Glavno problem nastaje što nemožete da uplatita semo jednu godinu penziono osiguanje već mora da se uplati od datuma osnivanja gazdinstva.To je za njih polazna tačka od kada se neko ko pre nije plaćao penziono osiguranje vodi kao poljoprivrednik.
Od ljudi koji su bili da se raspitaju kako da to regulišu saznao sam da izađe oko 3300 dinara mesec, pa puta koliko meseci je gazdinstvo registrovano.
 
To je baš "lepo" čuti , svaka im čast mislim da možeš nabrojati ko sve te obaveze izmiruje na vreme . :zli:
 
Najavili su da ce velika poljoprivredna gazdinstva preko 1000 ha izgubiti pravo na bilo kakvu subvenciju ( usta licno sumljam) a ovih koji su pravi poljoprivrednici ( po njima ,sa svim potrebnim papirima ) i placanjem svih njihovih pljackarina po nekim istrazivanjima nema ni 15 % od ukupnog broja registrovanih.
 
Pa to je SUPER manje će potrošiti država na poljop. više će moći da uloži u puteve , auto-puteve , mostove , zdravsto... (drugim rečima da podele međusobno) :zli:
 
Cilj registracije je ustvari da se napravi prava evidencija stanja napokretnosti i vlasnistva da bi mogli da naplate poreze,a davanje para kao pomoc je samo da bi ljudi dobrovoljno se prijavili,ja sam se medju prvima registrovao i tacno se vidi kako je to izgledalo ,a kako se sada trazi dlaka u jajetu da bi dobio neki dinar.SEMA DAFIMENT prvi jos nekako ostali -NISTA.
 
stiv je napisao(la):
Cilj registracije je ustvari da se napravi prava evidencija stanja napokretnosti i vlasnistva da bi mogli da naplate poreze,a davanje para kao pomoc je samo da bi ljudi dobrovoljno se prijavili,ja sam se medju prvima registrovao i tacno se vidi kako je to izgledalo ,a kako se sada trazi dlaka u jajetu da bi dobio neki dinar.SEMA DAFIMENT prvi jos nekako ostali -NISTA.
ama bas tako, uzeo sam malo para drzavi ovih godina i to je to da placam socijalno hocu penz. necu kazu nemoze jedno bez drugog pa dobro onda ne placam nista,mada priznajem da sam u situaciji da to i ne moram da radim,zena radi deca imaju osiguranje na nju.ja sam nebitan
 
Nemam prijavljeno domacinstvo sta znam valjda nepoverenje moram priznati da razmisljam o tome. Radim zemlju orem kopam prskam i sve ostalo kao i svi vi i to sve iz svog Dzepa usput sve poreze i prireze koliki god da su platim. e sad drugar ima on brat i otac imaju 14 hektara od 1988 nisu platili ni penzisko ni porez verovatno ni ta njihova zemlja ne vredi vise toliko koliki je dug najgore oni ni ne obradjuju zemlju tek nekih 1-2 hektara ali imaju prijavljeno domacinstvo i normalno naplacuju svaku mogucu subvenciju. Na osnovu cega? Mislim da treba da se definise ko radi zemlju i ko je poljoprivrednik i da granica treba da bude bar 5 hektara da bi mogao da bude poljoprivrednik . kako neko sa dva hektara da se bavi poljoprivredom i da jos ostvari prihod, na zalost zadnje dve godine su neki profitirali a da nisu morali ni prstom da maknu za to, verovatno iz tih razloga i hoce da promene nacin davanja subvencija. Tolko poljoprivrednika koliko su se pojavili u srbiji u zadnjih dve godine nema ni jedna zemlja gledano po glavi stanovnika. nazalost to ce da kosta i one postene ni krive ni duzne
 
Opet će dobijati "veliki" koji imaju 1000 i preko hektara zemlje ,kako? Oni će da podele gazdinstvo na 99 ha i registrovati "mala" gazdinstva na sina, ćerku, mamu, tatu.....i na njih plaćati penzijsko osiguranje koji iznosi oko 50.000 din a od države će da ostvare subvenciju od 1.188.000 dinara pa vi računajte :zli: :udri:
 
Navodno će tražiti da i supružnica ne bude zaposlena. Traže dlaku u jajetu. To je čisto iživljavanje.
 
Nazad
Vrh