Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Za dobijanje pecata morate otvoriti neku zanatsku radionicu ili prodavnicu,to sa subvencijama nema veze .Mada idite u poresko pa se raspitajte posto kod nas svaka opstina vodi svoju politiku,kod jedni nesto moze kod drugih nemoze.

Niste me razumeli.

Ja imam pecat. Pecat poljoprivrednog gazdinstva. Da li ja mogu da naplacujem robu preko tog namenskog tekuceg racuna tako sto cu nekome popunitit blok racun i udariti pecat ili ne.
 
Petre
Pečat poljoprivrednog gazdinstva možeš da imaš on nije zakonom zabranjen, međutim za predstavljanje istog on nije potreban dovoljan je broj i potpis fizičkog lica.
Na namenski račun možeš da prebaciš neke naplate, ali to se raspitaj u banci jer neke naplaćuju proviziju.
Za izdavanje računa neznam dali ga možeš koristiti, ali račun izdaje pravno lice koje vrši otkup poljoprivrednih proizvoda , pa i cveća a ti potpisuješ da si obveznik poreza od poljoprivredne delatnosti.
 
Hvala svima na odogovorima. Zvao sam ministarstvo.

Moras da imas registrovano poljoprivredno gazdinstvo kao pravno lice da bi mogao da izdajes racun uz prodatu robu.

Tekuci racun koji je otvoren u banci za registraciju polj. gazdinstva kao fizicko lice sluzi samo za uplatu subvencija.
 
I koju proceduru je sad potrebno izvrsiti da svoje gazdinstvo prevedes na pravno lice i da pocnes izdavati racune?
 
otvoris firmu (ili neki drugi oblik) i onda ti nije ni bitno imas li gazdinstvo ili ne

bolje ti je da nadje nekoga ko ima firmu i odradis preko njega ako nije jako velika kolicina robe
 
Nisi obavezan u smislu da će neko da te juri(trenutno), ali ukoliko si nezaposlen stariji od 18g i nisi na školovanju imaš obavezu da platiš pio doprinose od datuma registracije(u najboljem slučaju). PIO fond vodi evidenciju o obavezama a poreska uprava vrši naplatu.
 
Da li je namenski racun za registraciju poljoprivrednog gazdinstva moguce otvoriti u bilo kojoj banci?
Koliko kosta mesecno odrzavanje istog? Meni su trazili 150 din mesecno. Zahvaljujem unapred.
 
namenski racun za gazdinstvo je besplatan (ne sme da ti naplati odrzavanje) isto tako podizanje gotovine je sa nula provizije, ali zato kad nesto placas delta generali naplati 1%
 
Šta je potrebno da bi se u gazdinstvo prijavila stoka.Konkretno me interesuje za ovce.Do sada nisa imao prijavljeno niti sam ih imao.Sada imam ponudu za nekih 50 komada.
 
Može li član registrovanog poljoprivrednog gazdinstva biti neko ko ne živi na istoj adresi sa nosiocem poljo gazdinstva i ostalim članovima gazdinstva a u prvom stepenu srodnosti je sa nosiocem gazdinstva?
 
Da li neko moze da mi kaze koliki je porez na zaradu od prodaje useva?
i koliko se placa porez na zaradu od mleka i prodaju stoke?
Nije mi jasno jel se porez na dobit od poljoprivrede i imanja placa godisnje ili ...?
 
Predmet oporezivanja je katastarski ili stvarni prihod ostvaren od poljoprivrede i šumarstva.
Obveznik poreza je fizičko lice koje je kao vlasnik, imalac prava korišćenja ili plodouživalac zemljišta upisano u katastru zemljišta.
U slušaju dugoročnog zakupa zemljišta, obveznik poreza je zakupac.
Poreska osnovica je katastarski, odnosno stvarni prihod od poljoprivrede i šumarstva, ako se obveznik opredelio za plaćanje poreza prema stvarnom prihodu.
Stopa poreza od poljoprivrede i šumarstva iznosi 14%.
 
Pa jel vi ne placate nikakav porez kad ne znate vise o tome?
Jel postoji mozda i neki pausalni porez ili sl.?
Zanima me jos i to da li je za reg. PG potrebno da imam njive ili su i pasnjaci i livade Ok?
Takodje se vode kao poljoprivredno zem.
I zanima me da li se registracija vrsi tokom citave godine ili samo pocetkom kalendarske?
Ovo je vec par puta pitano ali niko nije odgovorio pa ajd da pokusam jos jedareda :)
 
Poslednja izmena:
ljudi sta mi treba da bi mogao prodavati svoje poljop. proizvode (pilice, jaja, kukuruz....) na pijacama......treba da registrujem poljoprivredno gazdistvo kao komercionalno ili?
 
Nazad
Vrh