Registracija poljoprivrednih gazdinstava

druže obnova i služi tome da ako nie bilo promena ostaje sve isto a ako je bilo promena onda se to izmeni a i da katastar zaradi malo para ,pošte i banke da uzmu proviziju i tako to ide :ppozdrav:
 
Obnova sluzi da bi se nesto staro obnovilo, a dopuna da se nesto dopuni, zar ne? Do sada je dopouna mogla naknadno da se radi nevezano za obnovu registracije. A izgleda da sada moraju istovremeno da se rade. Drugim recima kada skupim sve papire odem i uradim obe. Trebam da potpisem neke ugovore o zakupu, a vlasnnici nisu trenutno ovde. A dok to skupim brzo ce kraj meseca i guzve i nervoza na salterima.

Druze kao sto sam rekao prilikom obnove ako imas neke promene to i upises, jer sada je obnova obavezna. Da nije obavezna radio vi samo dopunu, a ovako radis samo obnovu i prilikom popunjavanja obrazaca pored dosadasnjih parcela samo dopises sta hoces jos i sa tim si izvrsio dopunu, naravno za tw nove moras ostaviti ugovore o zakupu i list nepokretnosti.
 
Danas podigao papire za obnovu i video da su automatski skinuli sve parcele kojima je istekao ugovor.
No nije ni bitno očekivao sam to ali nisam očekivao da ću uz novi ugovor (isti kao i prethodni sa istim ljudima) morati doneti i nove prepise iz katastra.
Baš sam se ljutio što sam pukao bez veze 15000 din:zli:
Jesenas kada je jedan od mojih zakupodavaca ostvario uslove da dobije novac od pokrajine za zemlju datu u zakup je hteo da napravimo novi ugovor na 10 godina kada smo to uradili otišli u trezor i tražili da zavedu tako što su oni i učinili bez obzira što je stari ugovor važio do kraja 2012.
NJegove parcele nisu skinuli nego na njima stoji datum isteka ugovora 2022g.
Ovo pišem da ako neko ima ubrzo isticaj ugovora neka ide i obnovi ga da ne bi još jednom plaćao prepise.
 
Ja sam produzio neke ugovore za jos 10 godina koji izlaze 2015 pa ne znam da li ce ih prihvatiti.Jesenas na moje pitanje gospodji sa saltera u vezi ugovora koji isticu,dobio sam odgovor da treba samo novi ugovor bez izvoda(naravno ako je novi operat)
 
Kolege forumaši, potrebna mi je vaša pomoć. Imam neku zemlju uzetu pod zakup, treba da pravim ugovor o zakupu i to nije problem, međutim imam sa tim čovekom jednu specifičnu situaciju: na jednoj parceli je vlasnik 1/3 parcele iako su se u porodici dogovorili da je to njegova zemlja. On mi je potvrdio da kad budemo pravili ugovor, da ću dobiti sva 3 potpisa. Ali ta parcela ima teret, vrsta tereta je 'pravo plodouživanja'. Da li ja mogu tu parcelu da registrujem ako je pod teretom, tj. ako je data samo na plodouživanju? Ne radi se o velikoj površini, ali ako se može ostvariti pravo, zašto da ne.
 
Hvala Dragane na brzom odgovoru, jer ako ne može, da se ne bahćem bez veze.
Što se tiče posedovnog lista, to uzimam komada 1, sa brojevima parcela koje radim, jel tako? Ali šta je sa ugovorom, jer kod mene je situacija ovakva:
Parcela br 1 - vlasnik 1/1
Parcela br 2 - vlasnik 1/1
i
Parcela br 3 - vlasnika ima 3. Da li da uskladim da u istom ugovoru bude sve, ili sačinim 2 ugovora?
 
prvi ugovor osoba A
1
2
1/3

drugi ugovor osoba B
2/3 parcele broj xx

Treći ugovor osoba C
3/3 parcele broj xx

Znači za parcele 1,2 i jedna trećina sa jednom osobom,druga trećina sa drugom osobom,treća trećina sa trećom osobom.
Bar sam ja tako radio i nisam imao problema.
Jeftinije prolaziš ako može sve na jedan ugovor jel ne plaćaš 3 puta ugovor i prepis ali nisam siguran da može.
 
Ovo sa ploduzavanjem sigurno moze jer imam takav ugovor.
A drugi deo posta mi nije jasan sta si hteo da napises?
Da li Parcele 1,2 i 3 imaju iste vlasnike ili ne,i uopste nemaju veze ljudi jedni sa drugima.
Ako su parcele razdvojene i od razlicitih vlasnika za svaku ide poseban ugovor.
Kod parcele br 3 sva 3 vlasnika navodis u 1 ugovoru.
Pojasni malo bolje sta si hteo da napises.

Talianu moze sve u jednom,ja imam parcele sa 2 vl. i sve ide u jednom ugovoru.
U slucaju kad se radi samo od jednog vlasnika pise se udeo tog vlasnika u parceli.
 
Hvala Talianu, tvoju taktiku uzimam, idem na siguricu. Verovatno se može iz više delova sačiniti ugovor, ali nisam pravnik, prema tome...

Zahvaljujem još jednom ljudi, odoh da pripremim 'artije sad.

- - - - - - - - - -

Ovo sa ploduzavanjem sigurno moze jer imam takav ugovor.
A drugi deo posta mi nije jasan sta si hteo da napises?
Da li Parcele 1,2 i 3 imaju iste vlasnike ili ne,i uopste nemaju veze ljudi jedni sa drugima.
Ako su parcele razdvojene i od razlicitih vlasnika za svaku ide poseban ugovor.
Kod parcele br 3 sva 3 vlasnika navodis u 1 ugovoru.
Pojasni malo bolje sta si hteo da napises.

Talianu moze sve u jednom,ja imam parcele sa 2 vl. i sve ide u jednom ugovoru.
U slucaju kad se radi samo od jednog vlasnika pise se udeo tog vlasnika u parceli.

Imaju veze vlasnici, kako nemaju. Ne bih stavio žabe i babe u jednom ugovoru

Vidi, parcela br.1 ima vlasnika X, bez tereta, svojina 1/1
Parcela 2 ista priča - vlasnik X, 1/1
Na parceli br.3 je Vlasnik X, ali samo 1/3, ostale 2/3 i 3/3 su vlasnici brat i majka osobe X. Plus, parcela br.3 je pod teretom ''pravo plodouživanja''.
Nadam se da sam uspeo da objasnim.
 
Poslednja izmena:
Danas podigao papire za obnovu i video da su automatski skinuli sve parcele kojima je istekao ugovor.
No nije ni bitno očekivao sam to ali nisam očekivao da ću uz novi ugovor (isti kao i prethodni sa istim ljudima) morati doneti i nove prepise iz katastra.
Baš sam se ljutio što sam pukao bez veze 15000 din:zli:
Jesenas kada je jedan od mojih zakupodavaca ostvario uslove da dobije novac od pokrajine za zemlju datu u zakup je hteo da napravimo novi ugovor na 10 godina kada smo to uradili otišli u trezor i tražili da zavedu tako što su oni i učinili bez obzira što je stari ugovor važio do kraja 2012.
NJegove parcele nisu skinuli nego na njima stoji datum isteka ugovora 2022g.
Ovo pišem da ako neko ima ubrzo isticaj ugovora neka ide i obnovi ga da ne bi još jednom plaćao prepise.

Ova je zanimljiva prica! Nisam znao da priznaju nove ugovore sa istim ljudima pre njihovog isteka! A da pritom ne traze nove posedovne listove.
 
U Zrenjaninu guzve vec treci dan skoro da nema... Rade tri saltera, i ide to dosta brzo.
Inace, malo podsecanje, za sve, da ne zaborave da napisu da li su komercijalno/nekomercijalno gazdinstvo.
 
Nemam pojma, ali navodno nekomercijalna nece moci da koriste sve podsticaje.
@Diklofen
U onom prvom. 1a je oznaka. Ja ga nisam ni dobio u koverti, vec sam ga skunuo s neta.
 
Pozdrav ljudi,jedno pitanje,sad me je drugar pitao da li ima on pravo na naftu i na subvencije na dve njive sto mu se nude u zakup,a on je u radnom odnosu. Pa me pita sta da radi?
 
Nazad
Vrh