OLT plugovi

Je li ovo olt-ov plug.Da nelazem narod ako nije.
s4uno8.jpg
2yopwfq.jpg
 
@ srdjuanzorz

ovj plug ti je extra, a i cena je prava sitnica.

cudi me kako ga jos nije neko kupio.

da smo blize, odmah bih ga pazario.
jake je konstrukcije i odmah mi je zapao za oko.

da nismo kupili ovaj slavonac u selu, sledeci izbor bi bio bas ovaj tvoj.

i sto je najbitnije plug je bez ikakvih ulaganja, kaci i ori.
lici da jeste olt, a sada koji model, nisam siguran.

@dulebdp

nema na cemu.
 
Evo OLT i sa moje strane.Ceka start tj bolje vreme da vidimo sta ce da kaze.Kupio sam i ovo crtalo za prednju brazdu-1000 dinara :D
166byc1.jpg

i crtalo,trazio 2000 prodavac i dao za 1000 dinara,skinuto i nikada montirano
24eqqux.jpg
 
@dulebp

naopako ti je postavljena osovina pluga, treba da je zaokrenes za pola kruga, inace nista od dobrog oranja.
da desna poluga u pravcu kretanja bude dole, a leva gore.

a onda jos i podesavanje desne poluge hidraulika i ima da ore da samo pršti.
 
mikiglogonj je napisao(la):
@dulebp

naopako ti je postavljena osovina pluga, treba da je zaokrenes za pola kruga, inace nista od dobrog oranja.
da desna poluga u pravcu kretanja bude dole, a leva gore.

a onda jos i podesavanje desne poluge hidraulika i ima da ore da samo pršti.
lepo zapazeno i lepo receno_Okreni i ici ce a ovako ili plug nece za traktorom ili traktor za plugom. :ppozdrav:
 
znam da je osovina naopko ostala je tako posle farbanja,nije jos sve gotovo,u svakom slucaju hvala, bice jos slika kad bude sve gotovo
Post je spojen: [time]1299514955[/time]
_________________________________________________
2n80s9z.jpg
2yju5mw.jpg
evo sredio sam i crtalo ,ubacio novu osovinu i lezaj,malo farbe i gotovo :D
 
Ja sam na mom ALKARU iz 73-e ugradio klasičnu ručicu za kolenastu osovinu. Inače, dobro ga vučem sa 445, probao sam i nekoliko IMT varijanti, ali njih teže vuče. Mom 445 odgovara geometrija ALKARA. a zaorava sve živo !
dscn4063.jpg
[/IMG]
dscn4063.jpg
 
Postavio sam ovo pitanje i u opstoj temi o plugovima,a posto ima veze sa OLT-oma ako moze mala pomoc,jel ima neko iskustva sa raonicima za plug sa ojacanjem na vrhu ,kao sto ima ovaj OLT sa slike.Jel valja to cemu,posto vidim da OLT to ugradjuje na sve nove plugove.
2vrwkmh.jpg
 
Imam ja taj plug.Jako je dobar fino ore ja ga vucem IMT-om 533.:osmeh::osmeh:
A koja ti je dubina oranja posto ga vuce 533,kod nas u nasoj zemlji ferdzo se teli sa njim,i niko ga i ne kaci na fergusona,ali sve zavisi od zemlje.:ppozdrav:

Ja danas zavrsio sa sredjivanjem mog OLT-a,Posavac iz 84.godine,ospricao ga prvo zastitnom,a posle plavom bojom,mozda nije ista kao fabricka,ali tu je negde.Bice slika kasnije,ili sutra.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
dsci0070.jpg
[/IMG] Evo i neka slika mog OLT-a,ofarbanog i sredjenog,samo daske nisu ofarbane jer po meni nema svrhe farbati ih.
dsci0070.jpg
 
Lepo uradjeno,svaka cast.Meni nekako ovi plugovi izgledaju slabo,ali ako rade radnju kako treba to je vec nesto drugo.Nisam orao sa njima pa neznam, jel oce da se uvija:ppozdrav:
 
@mirko 015 ove plugove je moj deda kupio nove,1985-86 godine i od tad se ore sa njima,nista se nikad nije pomerilo,sto se tice uvijanja ili krivljenja ili tako nesto,kod nas imaju neke deonice gde je neka crna smonica koja je bas teska zemlja za obradu i tu plug bas ljudski treba da zapne.Moja jedina zamerka je sto su prilicno laki,pa u teskoj zemlji moram da stavljam teg na njih,inace zaoravaju sve zivo i slazu brazdu extra(naravno kad se nasteluju po propisu) i ja sam prezadovoljan sa njima.:ppozdrav:
 
Znaci tezina im je mana,ma ipak su oni dobri,imas svoje i nemoras da trazis po selu ili od komsije plug:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh