OLT plugovi

Kakav je OLT posavac ? kako se ponasa u oranju ? Jel tezi za vuci od IMT 757? Ujak ima ponudu za jedan takav trobrazni, u kompletnom stanju (malo daske zardjale ) za 250 evra
Post je spojen: [time]понедељак, 30. август 2010. 05:55:17 MST[/time]
_________________________________________________
da napomenenm zemlja kod nas je cernozem , a planira vuci sa 820.
 
Dobar plug,dosta jak, jako fino zaorava biljnu masu (jasno, ako su povišenja na njemu i ako nisu potrošena), u černozemu će lijepo mrviti brazdu, na težim tlima se maaalo teže vuče od IMT-a. MTZ-820 bi ga u černozemu morao vući sasvim fino.
 
hvala na iscrpnom odgovoru !! :ppozdrav: :ppozdrav:

Reci mi u kojim su se varijantama pravili sa tri brazde jel bilo modela sa 12 " i sa 14" zahvata ?
posto mi je plug sasvim nepoznat ima li neka caka da obratim paznju na nju? pozdrav!
 
Koliko znam Posavac se pravio u varijanti 2 i 3X12", dok za za varijantu 14" nisam siguran (morao bi naći staru OLT-ovu brošuru pa vidit). Cake nema, gledaš sve ko i na svim ostalim plugovima. Pazi da nije negdi savijen, popucan, izvaren itd.

EDIT: Malo sam škicnio u staru brošuru. Prije su se Posavci radili u varijanti 2.30 i 3.30, pa 2.35, 3.35, 4.35 (sad je to model Slavonac) pa 2.40, 3.40 i 4.40 (sad je to model Ratar). Postojala je (i sad postoji) i opcija pluga sa Y bazom (firkant šiljak umjesto vrha raonika). Sada se Posavac radi u verziji 2.25 i 2.30.
 
Hvala puno , ovaj je 3 brazde ali ne znam kog je zahvata , uslikacu ga pa cu postaviti. Nije puno para samo mu treba ocistiti daske.
 
ja imam olt 16 coli vucem ga sa 560. ide dosta bolje od imt i leskovackog to mogu da garantujem. bolje slaze brazdu i bolje zaorava sarovinu.
 
Tako se i meni polomilo pre 2 godine,ali ne u njivi vec na putu do njive,tek sto sam sisao sa druma slomi se i spadne mi plug.Prednji kraj pluga u zemlji,a zadnji u vis. :udri:
 
evo nekih slika naseg

ddz29c.jpg

s271jp.jpg

351771d.jpg

2ly4kms.jpg


kupljen za 150 evra, novi raonici 50 evra i planiramo da na raonik zavarimo deo motike od spartaca, kao crtalo.
osovina pluga je prebacena iznad rama, radi veceg klirensa i dubine oranja.
planiramo da ce sa njim imt542 lepo orati do 25 cm dubine, a sirina je 2*30.

izvinjavam se sto su slike malo tamnije i plug je slikan bez raonika.
novi raonici su samoostreci, PLAMEN Srbobran, fenomenalno izgledaju, a verovatno i funkcionisu.

Plug je bio za uzas na izgled, ali nije krivljen, prefarbali smo ga osnovnom i emajl zavrsnom nitro, tako da je sada tip-top.
nema pera daske, ali mu to i ne treba, jer zemlja ni ne dolazi dotle.
plug ima savrsen oblik daske i ore fenomenalno, cak i sa starim raonicima koji su bili pojedeni skoro vise od polovine.
sa novim raonicima ce da kida.
 
Имам исти такав, само му даске не ваљају, слабо заоравају биљну масу а и потрошене су. које даске одговарају за њега и колико би коштале?
 
ima ih plamen srbobran
http://www.szrplamen.com/
da ne bude da ih reklamiram, ali ako su bar upola kao raonici dobre, nema ti boljih.

to sa zaoravanjem je moguce da plug nije podesen.

OLTova karakteristika je da dobro zaorava, ali da se teze vuce, tako da probas da mu podesis veci nagib, tj spustis desnu polugu hidraulika, da plug bude upravan na podlogu i neces imati tih problema.
da li ti se javlja problem kose vuce?
kojim traktorom ores?
 
Нисам га користио у задње време, позајмљивао сам ИМТ755 али нисам нешто задовољан ни са њим. Ипак је овај мој шири, добро је очуван само су му даске скроз истрошене, коса вуча се мало јављала али не тако страшно. Тај плуг је доста поорао вукао га је фергусон ТЕ20 33КС сад би га вукао са ИМТ539ДВ. Ја не орем дубље од 20Цм тако да би ми одговарао.
 
licno mislim da oltovim alkarima fergusonima slavoncima 2*30 cm smetaju crtala najvise prilikom oranja, jer dolazi do gusenja, tako da cemo probati sa navarivanjem bocne moticice od spartaca za raonik, koja ce imati ulogu crtala, a nece biti zagusivanja kod oranja kukuruzovine i zaoravanja slame.
plug ima izrazito mali klirens, ali mislim da je najpogodniji za imt 533, 539, 540 i 542.
 
Nazad
Vrh