OLT plugovi

evo i ja danas nabavio drugi plug, olt slavonac 2x12", razmišljao sam da kupim novi, ali ipak se odlučio za polovni, ako nebude išao kako treba, neću izgubiti na njemu, dok sa novim bi izgubio, baš me zanima kako će ga 560 vući

što se tiče trobraznog okretača, jedna brazda da ostane za 560 bi bila previše, ja vrh raonika na njemu nemogu dohvatiti, podešavajući od 16 ili 18 do 22 cola





Ima li poznavalaca ovog posavca koji je model mlađi, ovaj na slici ima španer na dasci i deflektoru a neki imaju samo flah na dasci i neki imaju spic na plazu a neki ne. Zanima me ako neko zna koja je cijena u Srbiji ovih polovni plugova 12 colova 2 brazde.
 
Plug isproban, radi dobro, zadnji raonik bio pomotan, pa ga ispravio i povario pukotinu, radi za sada, daske su maručene, kao i raonici, prsa, plazovi i deflektori....... Problem je što su deflektori 2 i 3 brazde potrošeni, pa nedolazi zemlja do njih.....



 
Gdje si kupovao daske za svoj plug? Ja trazim treba mi za OLT Posavac 2.30VK

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kojom elektrodom si vario raonik koji ti napukao kad si ga iskrivio ?.Imam 3 nova raonika tako sa iskrivljenim spicevima,i malo napukli,nisu orali par hektara...ja ih mogu vratiti u pravac kao novi kad su bili,ali cime bi bilo najbolje zavariti napuknuce ?.Jel tu idu one eDur 600 elektrode ili tako nesto ?.
 
Naručio daske po uzorku kod Huđika u Temerinu. Kupovao sam kod njih raonike i stvarno sam zadovoljan njima. 75€ će biti po komadu.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Zavario običnom elektrodom, trenutno drugu nisam imao, slovenske, sve drugo što imas je bolje od nje, trebao izorati 1,5kj pa ću kupiti nove, al nisam, izorao nakraju preko 15kj i još drži, a nisam ni grijao, ispravio ga na presi.....

Nisam ja savio, kupio plug sa iskrivljenim špicem treće brazde, nije neka kvaliteta raonika....



Evo i deflektore sam sredio sa komadom flaha, i sada puno bolje radi..... Dok nedođu novi
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam doma vario lemeše (odrezali oštricu i navarili komade čelika pa otkovali) vario sa najobičnijom rutilnom elektrodom 3.25 i evo nije popustilo, a baš je oralo u tvrdoj zemlji. Ne kažem da treba tako, ali ako nema druge drži i ova...
 
Кад уграбим слободног времена, ићићу да премерим и фоткам свашта нешто на неком ОЛТ-овом двобразном плугу мени незнаног модела. Пролазећи поред њега док је џеџао на улици, учинило ми се да је 2 х 16", да има фини клиренс и размак између плужних тела (ако поредим са својим малим "Вогелом" Л серије), да има "ћошкаст" рам (гредељ угласт са косником од плочевине), да на пирамиди има неколико отвора за топлинк.... да су даске спиралног типа или благо завијене и знам да је на избледелој лименој плочици на плугу, између осталог, утиснута цифра 1971 (рекао бих да је то година производње).

У овој теми нисам наишао на фотку таквог модела ОЛТ-овог плуга, па сада питам онако прелиминарно, док се не до'ватим метра и апарата, зна ли неко о ком моделу би могло да се ради?
 
Хоћу, чим успем да му приђем.

Заиста ме интересује неки 2 х 16" плуг, да видим шта бих неким таквим добио у пракси.
 
Odgovorio bi, al neznam pročitati što si napisao, trebalo bi mi dosta da dešifriram.....

2x16 ako je plug, može biti ratar
 
Slike od danas. Vrijeme je za nove daske
0a0ed21a2a7d28db937ba3a0963ab7f0.jpg
c41ce3056b14aee66c823b285f73496e.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh