OLT plugovi

Ti derane baš voleš te bedevije, uzmi neki imt-e 757 ili nekog vogelčića sa dve-tri brazde pa ako mu je teško da vuče možeš uvek smanjiti zahvat ili podići glavu i imaćeš plug za tvoje potrebe dobar i delova, to je stvar koja se nekupuje od danas do sutra to treba da traje i da te služi godinama, nemam ništa protiv olta, leoparda i ostalih plugova ali gledajući naš tip zemljišta ovi plugovi sasvim zadovoljavaju i lepo rade a nisu ni preterano skupi, nemoj mi samo reći da nemaš para, ja sam imao jednobraznog olta kad sam počeo pa dva imt-a 757 i sad dva vogela 950 i možda ću ovog sa punim daskama prodati i uzeti još jednog sa rešetkastim da budu u paru radi slaganja oranja.
 
Ovaj olt nije strasno pomotan. Dobio je kozlac i plaz a to se na malo jacoj presi ispravi bez pol muke.

IMT za OLT plug nije ni sluga. U HR koji god 757.30 gledas, SVAKI je pomotan na svoju stranu. Ovo znam jer sam trazio bas IMT 757.30 i nisam nasao ni jedan ispravan. Koji god ima nove daske to je roba iz male privrede koja je dobra ali daleko od original daski. OLT je dosta jaci plug, osjetno bolje slaze brazde od IMT-a a o kvalitetu materijala i potrosnji djelova da ni ne pricamo. OLT daske su tvornicki dvodjelne i jedna daska potrosi 3 prsa prije nego je potrebno dasku mjenjati.

AKo je ovaj plug povoljan, puno je bolj iizbor od bilo kojeg trobraznog IMT pluga.
 
Da li je taj OLT niski klirens?? I da li postoji i visoki???

Kolega kad si bio da gledas tog OLT-a kolika je bila cena ako nije tajna???
 
Danas sam išao da ga gledam, daske su mu ko nove. Jedino što je nizak i trebalo bi ga što kaže Bobo ispraviti i onda probati kako radi. Nije tajna cena je 350eur.
 
OLT radi super, to ti ja garantiram. 3x14" kolega vuce s MF 4255 95ks 4 cilindra. nema gdje ga nije vukao a kvaliteta oranja fantasticna. Samo gledaj da "noga" nije usukana mada ne vjerujem da se to ikako moze i usukati. Za 350€ imas racuna kupiti i novi kozlac ako se ne da ispraviti a plaz se ravna 100%.

Vidis koliko su debeli OLT plazovi i sad usporedi IMT plaz s njim. U dva IMT plaza ide manje materijala nego u jedan OLT-ov ;)
 
Sto se tebe tice, ja uvijek nesto lazem i preterujem... Nista ja ne preterujem... pogledaj po www.njuskalo.hr cjene IMT i OLT plugova...

OLT-a NEMA bez 1000€ a IMT se nadje povoljnije i sa novim daskama iz male privrede. Trazio sam trobrazni IMT plug i isao sam pogledati 5-6 komada i na kraju sam odustao i kupio naj jeftiniji koji sam nasao - Leoparda. Makar je ravan odakle god ga mjerio za razliku od IMT-a.

Nosac deflektora OLT sam kupio na otpadu i kod kuce ga nisam mogao ispraviti a lupao sam 3kg cekicem po njemu i grijao ga. IMT nosac se sam od sebe ispravi a o PLASTICNIM IMT deflektorima da i ne pricamo. OLt ima lijepse povijenije daske, lagano se vuce i uz brdo, nista se za njim ne pozna ni u visokoj travi dok se za IMT to ne moze reci. IMT mora ici 10 km/h da bi lijepo zasipao brazdu de ne viri trava izmedju brazdi. To je mozda kod vas i moguce ali na 7km/h koliko se ovdje postize u oranju i jos ako je zemlja smrzla IMT se krivi i puca...
 
Bobo evo još koja slika meni se čini da je on u zadnjem delu pomeren u desno daj Bože da nisam u pravu
img0001.jpg
img0002.jpg
img0007.jpg
img0008.jpg
 
Sa slika je nezahvalno govoriti... Tebi na dusu.

Ako imas volje da mu mjenjas ove sarafe sto vire 10cm iz pluga i da ga kompletnog rastavljas i ravnas sve grbave djelove, dooooobro ga premjeri sa svih strana, mada to ne znaci nista kad je treca glava pomotana. sve dobro ispregledaj i ako ti se svidja znas sta ti je raditi...

Ako mislis da mozes naci dobar plug kakav zelis, nemoj se s ovim igrati, vec ce ga netko kupiti tko ima volje i alat da ovo odradi kako treba.
 
Meni se plug sviđa iz razloga što je to stari provereni kvalitet...Ima dosta oko njega posla to sam video... Odbija me to što je nizak i što ne znam njegove mere . Bar da znam da ima neki isti u blizini da ga uporedim odmah bi znao šta je krivo i gde...

- - - - - - - - - -

Ti derane baš voleš te bedevije, uzmi neki imt-e 757 ili nekog vogelčića sa dve-tri brazde pa ako mu je teško da vuče možeš uvek smanjiti zahvat ili podići glavu i imaćeš plug za tvoje potrebe dobar i delova, to je stvar koja se nekupuje od danas do sutra to treba da traje i da te služi godinama, nemam ništa protiv olta, leoparda i ostalih plugova ali gledajući naš tip zemljišta ovi plugovi sasvim zadovoljavaju i lepo rade a nisu ni preterano skupi, nemoj mi samo reći da nemaš para, ja sam imao jednobraznog olta kad sam počeo pa dva imt-a 757 i sad dva vogela 950 i možda ću ovog sa punim daskama prodati i uzeti još jednog sa rešetkastim da budu u paru radi slaganja oranja.
Sale nemam ja računa da kupujem neki zapadni fenseraj od pluga ,a ovde za IMT ne znaju više šta da traže tako da mi ostaju te osakaćene sakalančine jel ni gazda nije ništa bolji:osmeh:
 
Najbolje bi bilo kompletno rastavljanje pluga i direktno poređenje istih delova. Npr. sve tri noge staviš jedna na drugu i vidiš gde ima odstupanja, ili cevi sa pločama nosačima jednu na drugu i vidiš da li su isti uglovi...

Nisam baš pratio temu, da li je to 3x12" ?
 
Da nemlatite praznu slamu bezveze,plug koji je gledo i slikao kolega sam i ja gledao doduse na blic,samo je rasrafljena zadnja glava,treba ubaciti nove srafove i stegnuti ludooo.Plug je u mnogo boljem kvalitetu u odnosu na IMT,ali je niski klirens,zahvata 3x30cm,cena 350 eura sa tendencijom rasta ako ste zainteresovani pa dogovorena cena moze veoma lako posle isplate da poraste pa da bi se isterao plug iz dvorista sledi doplata i plug prodaje jedna matora vucibatina od koje ja nebi kupio ni sibicu a o plugu nebi ni razgovarao.
 
A koliko ovaj može da vredi?


Gnjavi me tetka da ga prodam jer njoj ne treba,teča se preselio u večna lovišta,a ja nikako da uhvatim vremena da ga okacim u oglase a i nzm koju cenu da stavim. Plug je kupljen nov 89-te i nije nešto puno radio jer se površina zemlje smanjivala iz godine u godinu. Plug nije krivljen,varen..... Ako neko ima predstavu,neka kaže koliko vredi ili nek napiše u pp.
Koji je ovo plug tj.koji je zahvat i klirens?
 
Kad je tako dobar olt kako je ovaj uspeo da ga iskrivi, sve se krivi i lomi a mi ovde neoremo kamenje.

Radoslave ja koliko znam imt 757-2 možeš naći za 500 evra u dobrom stanju (bar je tako bilo), ti zaoravaš kukuruzovinu i sa ovim oltom nećeš sigurno moći to lepo da odradiš (dosta je nizak), nije ni imt-e da neće zagušiti ali bolje provlači masu a ako pratiš oranje red od reda onda to ide dobro a sa ovim oltom neznam kako ćeš pratiti redove a da džomba neostane odozgo, gledaj da imaš točak na plugu, a što se tiče materijala i kvaliteta ja neznam što nisi uzeo rusa iz 1980g a ne ovog 2006-7g ako se dobro sećam, delove imaš u fop-u N. Bečej original i nije daleko a ima i male privrede a ja sam mog pokidao (greda pukla ispod glave prednja) 2012g u onom suvom i sačuvaj bože oranju i odem u fop kupim novu za 11000din montiraj i gas, inače taj plug je star 30g i sad je kod Vlade Zeremskog, u svakom slučaju radi kako hoćeš.:ppozdrav:
 
Koji je ovo plug tj.koji je zahvat i klirens?
Olt posavac 2x35cm ali klirens ne znam koji je.... Nizak nije to znam. Čini mi se da je visine kao i IMT. I znam da uz plug ide još jedan kopirni točak i još jedan par raonika. A ako se još nešto nadje u avliji a da je od pluga i to ide u cenu. A cena .... To moram da vidim sa tetkom koliko sad traži,jer jedan joj čovek napunio glavu pre godinu dana da vredi iha-ha novaca... Ne smem ni da napišem koliko.... Moje mišljenje je da vredi nešto manje novaca u odnosu na npr 757.2 (u istom stanju) samo iz razloga što nije "popularan" kao IMT. Video sam i šta je zaoro pa na osnovu toga msm da ništa ne zaostaje za pomenutim. Videću sa tetkom večeras za cifru pa ti javljam.
 
Nazad
Vrh