OLT plugovi

30cm zahvat 12 coli , 35cm 14 coli:osmeh::bravo:
 
Poslednja izmena:
Moze mala pomoc,koliko bi mogao da platim komsiji olt plug dvobrazni mislim da je 14 coli,ima crtala,tocak.Ovaj ga ne koristi,pa rekoh da mi to sklonim iz dvorista.
 
Meni vise lici na OLT-a 3x30?
Kaže čovek da je OLT Slavonac 3x30cm da mu je rama IMT,i da je klirens nešto između niskog i visokog?!!?Da li poznavaoci ovih plugova mogu nešto više reći kako su se pokazali u praksi ovi plugovi ,kakvi su konstrukcijski ,kako se vuku i zaoravaju biljne ostatke?
 
Jel cena tog pluga 260e? Ja sam se zainteresovao bio za taj plug ali brzo odustao.
 
to ti je klirens 65 cm a daske i raonici kao IMT 756 nosaci glava su ravni pa su i brazde odaljenije od traktora pa manje gusi u masi od 756 .
 
Plug je 3x30 niski klirens!!!,ja sam isao da ga kupim,prodaje ga jedna matora vucibatina koja laze preterano.Prvo rekao cenu 240 eura zadnja,kasnije kad se stiglo u NS 300,a kad sam stigao do njega 350,sva sreca sto je mator inace mi to resavamo na drugi nacin:osmeh:
 
A koliko ovaj može da vredi?


Gnjavi me tetka da ga prodam jer njoj ne treba,teča se preselio u večna lovišta,a ja nikako da uhvatim vremena da ga okacim u oglase a i nzm koju cenu da stavim. Plug je kupljen nov 89-te i nije nešto puno radio jer se površina zemlje smanjivala iz godine u godinu. Plug nije krivljen,varen..... Ako neko ima predstavu,neka kaže koliko vredi ili nek napiše u pp.
 
Plug je 3x30 niski klirens!!!,ja sam isao da ga kupim,prodaje ga jedna matora vucibatina koja laze preterano.Prvo rekao cenu 240 eura zadnja,kasnije kad se stiglo u NS 300,a kad sam stigao do njega 350,sva sreca sto je mator inace mi to resavamo na drugi nacin:osmeh:
Mirko žao mi je što si tako prošao, a ljudi ima svakakvih..Nisam išao da vidim plug,cena me odbila a svega sam 23km udaljen od Bačkog Jarka .Možem mi reći samo u kakvom je generalno stanju taj plug pošto matori očigledno laže a meni ga nahvali petererano...
 
Plug je relativno OK stanje,nisam ga ni gledao mnogo,usao i izasao kad je matori poceo da ser...Sva sreca sto nisam isao specijalno za njega pa mi bilo usput.Kada mi neko podigne cenu i za 1 dinar ja to nekupujem iz principa.

- - - - - - - - - -

A koliko ovaj može da vredi?


Gnjavi me tetka da ga prodam jer njoj ne treba,teča se preselio u večna lovišta,a ja nikako da uhvatim vremena da ga okacim u oglase a i nzm koju cenu da stavim. Plug je kupljen nov 89-te i nije nešto puno radio jer se površina zemlje smanjivala iz godine u godinu. Plug nije krivljen,varen..... Ako neko ima predstavu,neka kaže koliko vredi ili nek napiše u pp.
Plug je 14 coli i ovaj plug ima dobru piramidu ali slabe grede i noge sto drze glave.Interesantno je sto su stavljali glave 755-756 na plug 14 coli pa raonik zna da ne poklapa celu brazdu,ostane deo neuzoranog izmedju glava.
Cena relativna stvar,vidjao i kupovao primerke i od 150 eura pa do 250.Vise od toga nije islo jer za 300-350 moze da se uzme 757,a za 200-300 dobar leopard.
 
Mirko da li vredi taj plig 350e ja sam zainteresovan za njega????

Sta mislis kako zaorava i da li gusi??? Plasi me to sto je nizzak???


I imam jos jedno pitanje vec imam jedan IMT 756 (niski) i nasao sam jos jedan IMT 756 ali isto niski hteo bi da ih spojim da napravim 756.30 za Belarusa ali bi hteo da ih preuradim da bude visoki klirens????
Da li je to izvodljivo ili nije i da li se isplati???
 
A kako će niski klirens da preurediš u visoki. Da je obrnuto nebi bilo nikakvih problema. Osim bušenja par rupa.
 
Pa treba samo duža noga i dobiceš visoki.Ne sumnjam ja u kolegu Ćiru svašta je on već nešto prepravljao:ppozdrav:
 
Nista ne fali sto je raonik 12" a zahvat 14". ta 2" koji nisu poorani sluze kao zglob oko kojeg se zemlja okrece i takav plug jako dobro okrece zemlju ali nije za duboka oranja. Npr. novi vario plugovi imaju glave zahvata 16" a zahvat im ide i do 20"...


Nego, sto se klirensa tice, znam za 2-3 757.20 kojima je klirens povisivan (nije mi jasno zasto ali eto) dovarivanjem debele plocevine na vrh noge tako da gornja rupa ide nova a sto je nekad bila gornja rupa sad je donja i ispod nje stara donja koja nema svrhu. Svi ti plugovi rade i dan danas i zaoravaju kukuruzovinu punom parom ;) Samo treba traktor koji visoko dize poluge, jer se dobije 10-ak cm povisivanjem na ovaj nacin...
 
Videcu mozda i uzmem ovog drugog 756 iako je niski klirens pa odradim na visoki...
 
Danas sam išao da vidim onog Olta i plug je zakrivljen na zadnjoj glavi,evo slike
img0004.jpg
img0013.jpg
img0014.jpg
img0003.jpg

ovde se vidi ugao zadnje daske kako beži prema unutra u odnosu na prve dve
 
Nazad
Vrh