Čime se bavite osim poljoprivredom?

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.901
Lokacija
Bačka Topola
Da li se bavite necim osim poljoprivrede ?

Uskoro treba da odaberem koji cu smer na poljoprivrednom fakuletetu pa me zanima da li je neko od vas zavrsio ovaj fakultet i da li je zaposlen negde? Kolike su plate itd. !

Neznam gde cu moci da se zaposlim sa kojim smerom!

Npr. POLJOPRIVREDNA TEHNIKA - mesto zaposlenja da li je neko ovo zavrsio itd...
RATARSTVO I POVRCARSTVO
STOCARSTVO

Unapred hvala!
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Prvo zavrsi fakultet, pa onda trazi posao. Ili jos bolje se zaposli negde, da netrosis pare i zivot na skolovanje :ppozdrav: :ppozdrav: ::novac::
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Moja je preporuka da smer biraš prema onome što tebe zanima. Samo sa poslom koji te zanima možeš i dobro zarađivati. A i lakše će ti biti da učiš na fakultetu.
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

novii je napisao(la):
Samo sa poslom koji te zanima možeš i dobro zarađivati. A i lakše će ti biti da učiš na fakultetu.
uf-uf...
ja sam ti ziv primer da to nije istina.
mali, biraj smer tako da najlakse i najbrze nadjes posao.
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Koji smer preporucujete ... gde fali ljudstva iliti radne snage? :ppozdrav:
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Ako ces im raditi za male pare, onda imas poso gde oces, cak ti nece traziti ni da si blizu te struke. :osmeh:
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Radim u sojaproteinu kao elektricar i pored toga obradjujem 30kj zemlje! i pored svega toga tesko se sklapa kraj sa krajem
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Dragane ne fali nigde, nažalost, a dok ti završiš niko nezna da li će taj smer nekom trebati ili neće. Prosto moraš sam da odlučiš. Ako si već rešio da studiraš, izaberi ono što najviše voliš pa posle kako bude.
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Dragane moj savet ti je da radis na kompjuteru nesto mani se fizickog posla,nadji neki smer ako ima takvog posla tu je buducnost... :cool: :ppozdrav:
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

@Dragan18

Od onog sto si naveo mislim da je poljoprivredna tehnika najbolji izbor, jer ova druga dva su samo ako ces raditi svoje ili se baviti povrtarstvom ili stocarstvom, a sa prvim ces moci i pored svoje zemlje nesto da radis
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Sto dalje od kompjutera :cao:
Tu se stvari menjaju svakih 6 meseci, citav zivot ces biti sa knjigom!

Drzi se poljoprivrede, a najbolje neki smer organizacije - marketinga - menadzmenta u poljoprivredi.
Lako je proizvesti, ali treba znati sta i kako proizvesti, i najvaznije kako prodati proizvode!
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Video sam otvorenu temu i nisam mogao da ostanem nem. Novii je apsolutno u pravu- nemoj da kao zivotnu odrednicu koristis zaradu. Upisi lepo nesto sto te zanima i nesto u cemu si dobar, bice ti stvarno lakse da ucis, a kada postanes strucnjak, pare ce same po sebi doci sta god da upises. Ja sam, na primer, nameravao da upisem agronomiju u Cacku, ali, kako rece moj pokojni otac, sto da ceo zivot provedem gledajuci u nebo. Zato sam upisao Pravni Fakultet u Kragujevcu i ekstra mi je krenulo. Lekcije sam ucio unapred i zezao sam asistente na vezbama. Kada bi me prozvali da odgovaram po kazni, znao sam bolje od njih da ispricam ono sto je on trebalo da predaje (nekada cak kompletne definicije na nemackom jeziku i dobijao sam aplauze za to). Ocistio sam godinu u roku. E a onda neki iz moje generacije poceli da polazu ispite po kabinetima, neki mi se i smejali sto moram da ucim a oni ne (znaces o cemu pricam), pojedini profesori me uzeli na zub... jbg... Nacionalnu pravnu istoriju Srba sam polagao citavih 18 puta, Krivicno pravo 15, Ustavno pravo 10...
Aj de ne tupim previse, poenta moje price je: sta god da odlucis da upises, znaj da nema povratka nazad. Bice puno prepreka i nepravde, najvaznije je da si ti svestan svojih ciljeva. I nemoj da ti neko prica kako ne treba da studiras. Pocece jednog dana diploma da se ceni, a tada ili imas cagu ili nemas. Pozdrav!
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

senator je napisao(la):
Video sam otvorenu temu i nisam mogao da ostanem nem. Novii je apsolutno u pravu- nemoj da kao zivotnu odrednicu koristis zaradu. Upisi lepo nesto sto te zanima i nesto u cemu si dobar, bice ti stvarno lakse da ucis, a kada postanes strucnjak, pare ce same po sebi doci sta god da upises. Ja sam, na primer, nameravao da upisem agronomiju u Cacku, ali, kako rece moj pokojni otac, sto da ceo zivot provedem gledajuci u nebo. Zato sam upisao Pravni Fakultet u Kragujevcu i ekstra mi je krenulo. Lekcije sam ucio unapred i zezao sam asistente na vezbama. Kada bi me prozvali da odgovaram po kazni, znao sam bolje od njih da ispricam ono sto je on trebalo da predaje (nekada cak kompletne definicije na nemackom jeziku i dobijao sam aplauze za to). Ocistio sam godinu u roku. E a onda neki iz moje generacije poceli da polazu ispite po kabinetima, neki mi se i smejali sto moram da ucim a oni ne (znaces o cemu pricam), pojedini profesori me uzeli na zub... jbg... Nacionalnu pravnu istoriju Srba sam polagao citavih 18 puta, Krivicno pravo 15, Ustavno pravo 10...
Aj de ne tupim previse, poenta moje price je: sta god da odlucis da upises, znaj da nema povratka nazad. Bice puno prepreka i nepravde, najvaznije je da si ti svestan svojih ciljeva. I nemoj da ti neko prica kako ne treba da studiras. Pocece jednog dana diploma da se ceni, a tada ili imas cagu ili nemas. Pozdrav!
senatore mi smo onda isti u dosta predmeta sijem profesore i ucenike koji iako imaju 5 ja realno ZNAM za razliku od njih koji zaborave posle mesec dana...
Sad sam predsednik skolskog parlamenta i redovno organizujem zurke,idem kod predsednice opstine pa joj postavljam direkt pitanja gde su PARE za skole a ne da mi tupi kao nekom osnovcu i ostaloj deci kojoj maze oci,istuo su me neki profesori uzeli na zub... al bitno je da vidim CILj a prepreke padaju ::namigivanje::
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Drug Dragan vidi ovako. Upisuj ono sto te najvise zanima, jer ako upises nesto drugo neces fakultet nikad ni zavrsiti. A i dok ga zavrsis, valda ce se nesto promeniti u ovoj vasljivoj drzavi. Ja sam apsolvent poljoprivredne tehnike ali i po zavrsetku nemam nameru da odustanem od zemlje. Dakle, moja preporuka - UPISUJ MEHANIZACIJU!
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Po struci električar i radio u održavanju 10-ak godina sada referent nabavke i vodim centralni tehn.magacin ,s tim da ne zapostavljam struku a poljoprivreda" hobby" pošto neznam šta ću od dosade :ppozdrav:
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

Pazi brate AGROEKONOMIJA ti jedan elitniji smer na poljo fahu sa njim ces relativno lako naci posao, a sto se tice plata; to zavisi od toga kakav si menadzer. Ja sam cuo da dobar menadzer zaradjuje oko 5000 evra mesecno, ali za to moras da imas ekstra znanja... Ja sam na drugoj godini i znam sta ti pricam... Cuo sam da su i ratari mnogo jaki, a sad stocarstvo i tehnika nisu bas trazeni smerovi. Na tehniku se ove godine upisalo 7 studenata... T da dobro razmisil sta ces, jer znas kako se kaze poljoprivredni je najlakse upisati a njateze zavrsiti...
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

aj recite sta je potrebno za upis,meni treba neki deo da radim kao menadzer jako dobro mi ide komunikacija sa ljudima i poslovi koji nisu konstantni vec ima kretanja i druzenja sa ljudima

Post je spojen: [time]1257288854[/time]
_________________________________________________
ne pucam na platu od 5000e al oko 1000 je realno
 
Odg: Cime se bavite osim poljoprivredom?

North ARMY je napisao(la):
aj recite sta je potrebno za upis,meni treba neki deo da radim kao menadzer jako dobro mi ide komunikacija sa ljudima i poslovi koji nisu konstantni vec ima kretanja i druzenja sa ljudima

Post je spojen: [time]1257288854[/time]
_________________________________________________
ne pucam na platu od 5000e al oko 1000 je realno

pa najbolje ti je da odes na sajt faxa i tamo ces naci broj studentske službe pa njih pitaj oni ce ti najbolje objasniti jer koliko sam ja razumeo ti si vec nesto zavrsio
 
Nazad
Vrh