Nikad ovako !

I o je potrebno , kao neka vrsta ogledala društva , da znamo ko smo i gdje smo , čast izuzecima.
 
To bacanje smeca po kanalima, rekama i njivama, to je definitivno nedostatak vaspitanja roditelja koji nisu ugradili svest o tome zasto ne treba baciti ni najmanji papiric na ulicu. Moja cerka, koja nema ni 4 godine, na sred ulice izdramila i tuzila rodjenog brata tj mog sina koji je sa njegovih 16 meseci skoro bacio papiric od strudle na ulicu.
Znaci kad moze dete od 4 godine, moze i bilo koji matori konj da stvori svest o tome.
 
Stvarno je svet poludio u zadnje vreme...smeća nikad ovako nije bilo...mada je av juče bio u indjiji pa su malo bili vredni,ne vidim više ovcu kera i prase na ćošku moje njive...a taman sam krenuo da slikam i da tužim nekog..kad ono vidi ti na šta su spremni kad veliki dolazi...
 
Kod nas bacaju smeće po baštama i ledinama a imamo komunalnu službu za čije usluge plaćamo mesečni harač.Takođe stoji i seoska deponija koja izgleda nije više hit u odnosu na gde god stigneš ti smeće(posadi)baci.
 
Ma ubi nas plastika.Dok se baratalo sa saklenim flašama,toga nije bilo toliko,jer si morao da daš praznu za punu.Imali smo torbe u kojima se su se stavljale stvari koje su kupljene.Sada nose pederuše.A to malo ambalaže se položilo.Čak nije ni bilo da komunalno odnosi smeće.Ne znam što je teško staviti u kante za smeće i u džakove.Neko i u stajnjak baca svašta.To je ogledalo vaspitanja.
 
Strašno.Komšija prošle godine renovirao kuću i sav mogući otpad bacio na ledinu kraj bašte.Mi smo kao deca trčali po tim istim ledinama,hvatali kokice a sada ni tenkom ne možeš proći tuda.
 
Toga ima svugde,nzm jel se neko seca kad sam pisao kad je pao krov kuce prosle zime preko puta moje,sav stari krs tog krova,plus od jednog zida ,delici slomljenih letava,sve je to baceno 50 m odavde na neki kao put koji vodi van sela,gde krave idu kad krecu na ispasu svako jutro,maltene jos u selu se nalazi.A divljih deponija kao sto rekoh vec,ima kolko hoces,i nema promena dok ljudi ne zavrse po zatvorima,ili toliko debele kazne da se placaju da dok god su zivi nikad ne zaborave iste.E tek onda ce biti promena.
 
Bacaju naši ali bacaju i njihovi :haha:


Zanimljivo da u zemlji gde postoji toliko kamera, kontrola, gde ''postoji'' svest da se djubre baca na deponije, da je to toliko masivno. Ljudi otvore kapiju i izruče kod komšije kao što su ovom čoveku uradili. I još zanimljivije je kako radi pravna država - 26 000 slučajeva, 99 posto nije rešeno :haha:
 
Pre neku godinu isteruje komsija stajnjak i prolazi tu drugom komsiji ispred kapije i onaj stajnjak mu otpada sa tockova. Napravio on vec par tura i sakupi se tu fina kolicina. Kad izlazi ovaj sa lopatom i cisti ono sto mu ispalo ispred kapije i baca ga tamo pred kapiju ovom sto isteruje taj stajnjak. Kad ti ga evo ovaj traktorom dao mu cur pa kad naidje i vide da mu ovaj nabacao pred kapiju kocenje u mesto. Ja reko jednom drugu sa kojim sam bio tu ajmo mi odavde. Kad ti tu nastade halabuka, pa izadje i sin od ovog nadjubrenog pa potezanje cigle i vile, lele. Na kraju je i policija dosla da resava stvar. Stvarno je bilo zeznuto.
 
Sta mislis kako je kod mene ja ocistio onu deponiju djubreta i neko preko noci dodje kamionom i istovari smece ,komsija mi kaze da je video to,nije ni cudo sto nas Nemci zovu balkanske svinje...
 
Ma i ja sam u pocetku skupljao, ali ne vredi jer navikli da bacaju tu i ne vredi.Ovaj naleteo onako ko poruce, i da se razumemo nisam ga bio niti slicno, samo ga povukao kad krenuo da se penje na traktor i sam je pao :osmeh: I lepo sve utovar posle, sutradan zakucala patrola, dobra dan, prijavio Vas taj i taj da ste ga tukli i svasta nesto, rekoh pa dobro.

I na sudu, sudija ok sve ja razumem ali niste Vi nadlezni da to resavate i tako to.Tako da u nakaradnom sistemu mozes samo da trpis ili da skupljas i baca, ovo drugo je mnogo zdravije.


- - - - - - - - - -

Veci su problem svaleri.

A posto je kraj naselja, cesto zatekne o nedeljom i ljubavnike sa celavim gumama pa dok ne spadne rosa cekaju :osmeh:
 
Moj komsija preko potoka opet baca smece pre je bacao krevete sad baca prozore i vrata,video sam ga na licu mesta sta radi,kako je nekulturan,pitaome kako je ova poplava mogla da unisti most kad to pre nije moglosledeci put ne bacaj smece u potok da ne ostanes ponovo bez mosta 3 meseca,e moja drzavo koliko imas nekulturnih ljudi ccc
 
Nazad
Vrh