Nikad ovako !

Zamor materijala je nesto drugo, to je kad je neki element opterecen puno puta ili prostije kada se npr zupcanik vrti puno u toku zivotnog veka i pukne, po pukotini i povrsini pukotine moze da se vidi od cega je, da li je zamor da li je lose napravljen da li je nasilan lom itd. Svaki materijal ima svoje plasticne i elasticne deformacije. Elasticne su one do koji se materijal optereti i vrati se u prvobitan polozaj bez ikakih posledica. One prve nastaju, zatim slede plasticne gde telo ne moze samo od sebe da se vrati u pocetni polozaj, i na kraju tacku kidanja gde pukne materijal. Pri udaru se dozive plasticne deformacije, znaci telo se iskrivi i ne moze samo da se vrati u pocetni polozaj neko dodje dr limar i ispegla ga. E to je sve super, nego problem nastaje kada se opet to telo optereti nekom silom ili u ovom slucaju udari se, materijal ce pre da se savije jer je vec doziveo plasticnu deformaciju, a nije ojacan samo je vracen na mesto. Recimo kad covek istegne ligamente na nogama npr stopalu, njegovo stopalo je osetljivije i lakse se povredi nego nekoga ko nije doziveo povredu. Ako mi ne verujes imas krivu deformacije na netu, samo ne znam kako da ubacim ovde moram pogledati posle, postoji za svaki materija. Imas na netu crash test mislim da je golf 5 posle 10 ak godina eksploatacije, da je imao losije rezultate nego novi, a pri tom nije nikad udaren. To je prosto objasnjenje bez nekh suvoparnih definicijam, nadam se da sam malo pojasnio :ppozdrav:

Postujem, mada po meni je važnija ispravnost pojasa, jastuka, sedista i ostale bezbednosne opreme...

- - - - - - - - - -

Da ne idemo dalje u off
 
OTISLO SE U OFF TOPIK Iz jednog prostog razloga a to je da pola gradjanstva shvata da je svaka mera koja je donesena SAMO RADI PUNJENJA BUDZETA I PLJACKE GRADJANA a druga polovina smatra DA TO TAKO TREBA JER IM JE NEKO REKAO DA JE TAKO U EVROPSKOJ UNIJI.Nema potrebe a ni efekta da neko nekoga ubedjuje u suprotno a ja bi samo dodao da u Smederevu trenutno ima 5 kamera koje rade punom parom kazem trenutno a ocekujem da se to udvostruci minimum duplo za najkasnije dve godine i ima vise od 300 lezecih policajaca ALI AKO EVROPEJCI KAZU DA TREBA ONDA VEROVATNO TREBA ,A VEROVATNO TREBA I LITAR MLEKA U TOJ ISTOJ DRZAVI DA BUDE 10 DINARA I JABUKA 3 DIN.Nego Evropejci ja bi uveo drasticne kazne za ove nevaljalce sto prosipaju mleko po ulici i jos bi im doveo sanitarnu inspekciju da se nauce pameti:haha:kzu ljudi AKO HOCEMO DA IDEMO U EVROPSKU UNIJU AKO MISLIMO DA IDEMO :haha::haha::sjasi:pa krenite bre ljudi odma i uzmite pasos Velike Britanije i Svedske a da bi licili na pegave Britance moze da se odradi i neka PLASTICNA kao pokojni MAJKL DZEKSON bog da mu dusu prosti pa da se pomesate sa Skandinavcima i da zauvek raskrstite sa BALKANSKIM PREDRASUDAMA I PRIMITIVNIM MENTALITETOM .Cuj ako hocemo u EVROPSKU UNIJU MI MORAMO i ja vas sve razumem ali nazalost ima gro nas sto nece i koci I DOK VI PRITISKATE GAS DRUGA POLOVINA KOCI pa se trose plocice a nije dobro ni za lamelu:kisa::sjasi:
 
Ljudi,pa ako ta ista EU ima u planu legalizaciju pedofilije,ne znam da li su oni koji im streme uopšte normalni.To je zlo koje nam ne treba.Oni ne mogu bez nas bili mi u EU ili ne jer smo na raskrsnici geografski.Treba uzeti ono što je dobro a što nije odbaciti.
 
Ovima sto ih ometa pojas po gradu, nek skinu i vrata izadje se za sekundu ne gubis ni minutic :osmeh:

Vama što vam ne smeta pojas u gradu predlažem a daj bože da vidi i neka nadležna budala da vežete jedno dva tri pojasa da budete sigurniji.:ppozdrav:I u krajnjem slučaju šta koga briga da li ja vezujem pojas ili ne,zašto to ne bi mogla biti stvar ličnog izbora.Šta koga briga što ću ja poginuti ako ne vežem pojas,nemojte samo vi o meni brinuti onda sam ga naj..ao.:haha:
 
Daj emigrant ne preteruj sad,nikad ne znas kad ce se neka budala zakucati u tebe. Nikad ne reci nikad samo cu to reci
 
Daj emigrant ne preteruj sad,nikad ne znas kad ce se neka budala zakucati u tebe. Nikad ne reci nikad samo cu to reci

Ne kažem to,sve je moguće ali da ima preterivanja ima i to žestoko,a zašto,samo da se uzima lova.Pa dokle mislite da to može da ide,hoćemo li uskoro i biciklove registrovati ili će biti možda obavezna i kaciga na biciklu.
 
Al smo dokoni.... jel ima neka lepsa tema, jel ima neko da se ozenio, da ceka prinovu, da je nesto postigao, da je neku snajku priveo itd. :ppozdrav:
 
Moj ćale posle 70 i kusur godina hodanja po zemlji jednom prilikom pade sa zemlje i kako pade nekako na pesnicu i napukne rebro jedno ili tako nešto dugo ga bolelo,tako da neko padne sa kruške neko sa šljive ,jedna žena tu je poginula pala sa trešnje i udari glavom od beton,a moj tata sa zemlje a da pri tom nije obraćao pažnju.Šta ti je život.
 
Vama što vam ne smeta pojas u gradu predlažem a daj bože da vidi i neka nadležna budala da vežete jedno dva tri pojasa da budete sigurniji.:ppozdrav:I u krajnjem slučaju šta koga briga da li ja vezujem pojas ili ne,zašto to ne bi mogla biti stvar ličnog izbora.Šta koga briga što ću ja poginuti ako ne vežem pojas,nemojte samo vi o meni brinuti onda sam ga naj..ao.:haha:

Znas koliko mene briga za zakon :ppozdrav: Odavno sam prestao da brojim kilometre u video sam i doziveo svasta sto se mene tice pojas uvek vezujem i nije mi nikakva muka :osmeh:
 
Nazad
Vrh