Nikad ovako !

U HR je tolarancija 10kmh u neselju, svi vozimo 55-60. Mislim da rekoše da je na autoputu 10% tolerancija od ozmjerene brzine. Dakle što brže voziš, više ti oproste ;) Tako nekako je išlo, ne znam točno samo znam da u naselju do 60kmh ne zaustavljaju i na autoputu do 150kmh ne diraju...
 
Vise ne mere prosecnu brzinu, kad mere onda na tablama ide obavestenje "merenje prosecne brzine u toku". Al zato presretaca vise nego ikad,mahvatali me kod Maradika 149km/h isao za mnom od ST bar znam da na Tipu ne laze sat :haha: bio na tempomatu 2500 u roku od 7 dana i to je to.
 
Secam se pre dok nisu uveli to na palatnoj rampi,ja sam sa audijem a6 terao 160km/h,ovi se sklanjaju misle da sam presetas,posle toga 120km ili vise na normalnom putu imali su pravci,nije uopste stigla kazna na kucnu adresu,kad sam tek kupio taj auto,na auto putu ga spurnjao 180km/h mozda malo vise,bile su Bg tablice i nikome nije dirao od policije
 
Secam se pre dok nisu uveli to na palatnoj rampi,ja sam sa audijem a6 terao 160km/h,ovi se sklanjaju misle da sam presetas,posle toga 120km ili vise na normalnom putu imali su pravci,nije uopste stigla kazna na kucnu adresu,kad sam tek kupio taj auto,na auto putu ga spurnjao 180km/h mozda malo vise,bile su Bg tablice i nikome nije dirao od policije
Koji je to GTA bio? San Andreas ili Vice City?
 
U HR je tolarancija 10kmh u neselju, svi vozimo 55-60. Mislim da rekoše da je na autoputu 10% tolerancija od ozmjerene brzine. Dakle što brže voziš, više ti oproste ;) Tako nekako je išlo, ne znam točno samo znam da u naselju do 60kmh ne zaustavljaju i na autoputu do 150kmh ne diraju...
Nisam pratio nove zakone, ovo je bilo od prije par godina kad sam čitao kaznene odredbe.
 
Kada je merenje prosečne brzine tek bilo u test modu išao sam jednom prilikom sa šogorom od aerodroma Beograd do Sr.Mitrovice i prosečna brzina nam je bila 185km/h. :osmeh: Sedeo sam nazad i samo jednom pogledao na cajger gde je pisalo 220km/h a išao je i brže na pojedinim deonicama puta.Čuvao sam dugo taj dobijeni sliper i više se nisam vozio sa njim. :haha:
 
Sto puta sam rekao sebi nemoj raditi na svetac i džaba uvek istu grešku napravim,kompozicija kreće kući :haha:

2v91y1c.jpg
 
Desilo bi se to i da nije svetac, zamor materijala .
Moja krivica 100%,zato se i zezam za svetac,osovina je imala lufta u ležaju (pojedena) a ja nikako da se nakanim da je zamenim i sad se vidi na preseku da je bila na pola napuknuta,a ovaj luft je vremenom kumovao da pukne pod punom prskalicom,srećom nikakve štete nema osim poluosovine.
 
Nisam pratio nove zakone, ovo je bilo od prije par godina kad sam čitao kaznene odredbe.

Od kako imam vozačku (2001-2002), NIKAD policija nije zaustavljala ako voziš 55-60 i normalan si u prometu. Jedno je papir, drugo je praksa. Jesam naletio par puta u naselju, 70, odbije mi 10 ali to je i dalje 10 više od dopuštenog i kazna, nema greške...
 
Funkcionise sistem merenja. Placene su vec dve kazne.

Obe sa prosekom 140+ km/h.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@rkman Prosek od 140km/h 3000 dinara.
Prosek od 143km/h 5000. Deonica Feketic-Subotica tamo nazad u istom danu.

Pocetkom decembra vozena deonica, stigle kazne u februaru.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sada to nebi radio,uvesce radare na svakom delu autoputa,idi ti slobodno 120 ili 130 nece niko nista,ali tamo gdeje Beograd ogranicenje 80 ili 100kmh,vecina vozi preko ogranicenja,ja sam sa motor vozio 110km/h nadam se da me nije uslikala kamera negde
 
Nazad
Vrh