Nikad ovako !

Nije da nikog branim ili opravdavam, ali kako se priča traktor je bio osvetljen, a presa nije... ali zato niko ne piše i ne spominje da je motor vožen 170 km/h u momentu udara i da je od siline prevrnuo IMT 560 i to na onako katastrofalno lošem putu.
Prošele godine su nažalost dva momka poginula iz našeg sela isto na motorima i isto neprilagođena brzina i noćna vožnja.
Ne podnosim to bahato vozanje motora jer sam i ja jednom umalo fasovao od motora zbog njegovih 150-200 jer ga nisam ni primetio u obilaženju. Kao ne smeju motociklisti zakonski da se jure ne sme ovo ne sme ono, brate mili postave se lepo kamere uslika ga i kući kazne i to što oštrije, pa kad plati dve kazne u vrednosti tog istog motora da vidim da li će ga vozati i dalje
A odmah traktoristu u pritvor.Motorom sa 170 su mogli da se ubiju i bez traktora.I sad će nevin čovek biti kriv a i dosta mu je da ih nosi na duši.
 
Po meni najbolje za nas ako vučemo neki priključak po noći a da nije osvetljen je najbolje kupiti kod kineza ono trepćuće svetlo za bicikl i namestiti na priključak.Lako se montira i skida a puno znači ako neko ide iza,lako će uočiti.I to ih stavljati na krajeve priključka,tipa tanjirača,presa i td.
 
Ja generalno po noći ne volim da radim ali baš kad me uhvati gledam da bežim i okolo kroz atar i što menje na put da izlazim, obično je to u tanjiranju ili oranju i tada imam halogene farove nazad na kabini i oborim ih da se što bolje osvetli priključak i naravno rotacija na kabini mora uvek da bude ispravna.
To što pričaš za trepćuća svetla je ok generalno za normalnu vožnji i brzinu ali na brzinama preko 100 na sat po noći nemaš priliku da uočiš takvo svetlo, plus obično uticaj alkohola vozača pa makar i minimalni zakasnela reakcija na brzinu i eto sranja.
 
Pesak i biciklista tvrdim da ogroman procenat ne zna sta sme a sta ne. U Somboru biciklisti koriste pesacke za pesake, koriste biciklisticke staze, trotoare za pesake, put za kola ali to sve umiksuju tako da pretpostaviti gde je naumio je nemoguce.
 
Po meni najbolje za nas ako vučemo neki priključak .............................................

Ovakav :sta:
ThatBestCod-max-1mb.gif
samo da se ugrade neki tockici i

ko se od pozadi zaleti neka letiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Po meni najbolje za nas ako vučemo neki priključak po noći a da nije osvetljen je najbolje kupiti kod kineza ono trepćuće svetlo za bicikl i namestiti na priključak.Lako se montira i skida a puno znači ako neko ide iza,lako će uočiti.I to ih stavljati na krajeve priključka,tipa tanjirača,presa i td.

Šta fali trouglovima i reflektujućim trakama sa homologacijom? Pa to farovima kad uperiš sija ko besno ...
Ja dosta radim noću baš što se tiče deteline,ako hoću da pokupim sve sa listom ujutru ne mogu da stignem...i sam sam primetio i pisao ovde da ispravna signalizacija u saobraćaju nije da ne vredi al nije dovoljna,fali vozačke kulture,i to mnogo...

- - - - - - - - - -

U indjiji sredinom 90ih je ginulo puno mladih na motorima,jedan slučaj mi je baš strašan,glavna ulica i vozio mladić devojku na motoru oko 200,izgubio kontrolu i u klizanju naleti ma blokove naslagane ispred kuće ,pogunu oboje na mestu ,i vlasnik te kuće zaglavi na više godina robije zbog tih blokova...to što je ovaj nesretnik brzo vozio nikom ništa...
Drugar moj sedeo u kolima parkiran pored puta gde i nije dozvoljeno parkiranje, u sred bela dana,naleti na njega dete od 18 godina na besnom motoru i pogine,i drug mi zaglavi par godina robije,pustili ga uslovno posle dve..
 
Reflektujuce trake i trouglovi se vide samo na pravcu, u krivini je kasno. Vojvodjani imaju malo takih krivina:) ali drugde to nije dovoljno. Danas zaista kupovina neke prirucne lampe ne bi trebala da bude nikome problem. Ima ih i solarnih i automatskih i trepcucih i visebojnih i sa litijumskim baterijama i velikih i malih i za male i za velike pare........

Ovo pricam u svetlu mog nedavnog stresa gde nailazim na traktor koji vuce neki prikljucak (nisam stigao ni vidim sta vuce) brzina solidnih 50 jer vise i ne moze na tom delu uskog puta, jedva ga nekako obilazim jer nije bilo mesta za kocenje. I dok gledam u retrovizor sta me je to isprepadalo (nema ni prednjeg svetla) nailazim na drugi traktor sa prikolicom. I opet ista prica.... Ni jednog jedinog svetla (niti bilo sta reflektujuce) na dva traktora sa prikljucima, na dobrom putu gde je dozvoljeno 50 na sat. Da je bilo na nekoj krivini, kojih tu ima ne bih stigao da izreagujem kako treba.
Posle se razmisljam sto nisam stao da im sve po spisku, ali sam u tom trenutku bio bas uplasen i u isto vreme sretan sto smo ostali zivi i zdravi.
 
Reflektujuca traka je "obavezna" i sa bocnih strana. Na iole novijim prikolicama bocno su postavljena gabaritna svetla zute boje.
Ja razmisljam da postavim i rotaciju povezanu na zmigavce jer ovi iza ne je.u zivu silu, a ja bas ne bih nekog na dusi da nosim.
 
Ja donekle i razumem tog traktoristu.
Zivim u ulici gde je saobracaj postao prefrekfentan,ima situacija da od toliko vozila,cekas da se iskljucis ili ukljucis u saobracaj.A niko nece da prikoci ili stane.
 
Добро је да ја нисам, на нешто овако, наишао сам са мојим БГ таблама.....лелееее.....ко преживи, причао би или новине

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Traktorista je potpuno u pravu. Krenuo je da prelazi put dok je auto bilo dosta daleko iza blage krivine da ga nemoze ni vidjeti. To je njegova normalna brzina kad silazi na sporedan put kako drugacije .Sta je ovom problem bio da stane . Nisu gume skripale kolko vidim .
 
Nazad
Vrh