Nikad ovako !

Većina nas se trudi da sve bude što ispravnije.Traktori su stari,kontakti hoće da se pomere od drndanja.Na tom traktoru što je vukao presu sigurno je bar rotacija radila ili neko od svetala.Nego ne znam koliko su litraški nosili ovi sa motociklom.Izvinjavam se-jedna šteta sto grehova ali nema drugog objašnjenja
 
Tamo negde 4.07. sam se kretao asfaltnim putem, imam apsolutno sve od potrebne signalizacije na traktoru i jos pride na prskalici. Sve uredno, sve ispravno 101 %, cisto, vidljivo, uocljivo. Dajem levi zmigavac da skrenem i pratim na retrovizoru sta se desava. Posto sam spreman i znam kakvih idiota ima za volanom prilikom skretanja u levo sa asfalnog na atarski put uvek sam i vise nego oprezan, umalo da me pokupi neki pacijent. Uopste nije ni usporio, a kamoli se zaustavio da ja skrenem.
Zahvaljuci predpostavci da su maloumnici za volanom sam izbegao incident.
Tako da ne treba uvek okrivljivati traktoriste, ili kombajnere, jer u velikoj meri oni nisu krivci.
To se meni često dešava (i kad sam kolima) jer mi je kuća u krivini u kojoj se spaja nekoliko ulica i ja tu skrećem levo u ulicu i odmah sa leve strane. Praktikujem da kad skrenem odmah budem na levoj strani a to može ako mi niko ne ide u susret iz moje ulice.
Što kažete da se traktor u saobraćaju tretira kao komarac - živa istina.
 
Još od kad sam položio imam običaj i s autom a i sa traktorom da pre skretanja u levo malo čepam srednju liniju tako da ovi iza mene mogu pretpostaviti da ću skrenuti u levo.
 
Znači pukla guma na prikolici,siđem jednim točkom na bankinu ,a i nisam mogao više zbog jarka,lik obilazi mene a njega obilazi drugi lik,tako da su se tri vozila našla u istoj liniji na putu.Toliko ako nije glup.
 
Strašno je kako se vozi.Pešaci i biciklisti su tek posebna priča.Idem selom sa 2 pune prikolice a u susret mi ide kamion.Baba stoji sa moje strane i ne čeka da prođem već izleće pred traktor sa sve biciklom,sviraj,viči,ne j.be živu silu.Valjda mislila da treba da stanem i propustim je...ludilo.
 
Tako je i u gradu sa pesacima. Ja znam da sam duzan da stanem i propustim pesake, sto i radim, ali budalo: gledaj pre nego sto zakoracis. Ko zna ko je u autu i u kakvu se suknju negde zagledao...
 
Još od kad sam položio imam običaj i s autom a i sa traktorom da pre skretanja u levo malo čepam srednju liniju tako da ovi iza mene mogu pretpostaviti da ću skrenuti u levo.

Ja sam tako 99te imao udes...ne načepio nego prešao belu sa pola traktora,ispravan žmigavac,još stao da propistim vozilo iz susreta,ali džaba,on je rešio da obiđe i bog...na sudu je izgubio...
 
Pa valjda je bar nešto svetlelo na traktoru.Na presama nije ni predviđena signalizacija.Ja lično nikad nisam balirao noću i veliki sam protivnik bilo kakvih radova noću,jedino ako ti ostane nešto malo da završiš da ne bi dolazio još jednom ako je daleko.Ako nije dan dovoljno dugačak za rad onda nemam komentara.

Nije da nikog branim ili opravdavam, ali kako se priča traktor je bio osvetljen, a presa nije... ali zato niko ne piše i ne spominje da je motor vožen 170 km/h u momentu udara i da je od siline prevrnuo IMT 560 i to na onako katastrofalno lošem putu.
Prošele godine su nažalost dva momka poginula iz našeg sela isto na motorima i isto neprilagođena brzina i noćna vožnja.
Ne podnosim to bahato vozanje motora jer sam i ja jednom umalo fasovao od motora zbog njegovih 150-200 jer ga nisam ni primetio u obilaženju. Kao ne smeju motociklisti zakonski da se jure ne sme ovo ne sme ono, brate mili postave se lepo kamere uslika ga i kući kazne i to što oštrije, pa kad plati dve kazne u vrednosti tog istog motora da vidim da li će ga vozati i dalje
 
Jeste gledali juce Sat patrolu do Bugarske.Pandur sedi iza znaka u travi i nisani sa radarom.Samo mu jos fali maskirna uniforma.A na tom delu autoputa dozv.brzina 90 km na cas.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh