Nikad ovako !

ма није проблем мотор, већ њихове тежине за те снаге мотора...

а да не причамо да има овак'их сељака...човек, лепо тањира у перфектним условима..

- - - - - - - - - -

мора да су се кладили у пет марки да ће да је истањира очас полса:haha:

A sta fali ovim uslovioma?Gume i tanjiraca mu cistiji nego kad kod mene tanjiras uz sred avgusta na +40 mesec dana bez kise......................

To sto ide brzo je druga stvar...............
 
Tacno tako. Pre je najmanji sestak imao oko 70KS(IMR IM 036), 90KS(Deutz), 105KS(Perkins, IMR)... a sad motor od priblizno 150KS i 4cilindra:sta: Malo neobicno, ali tehnologija cini cuda:ppozdrav:

A da ne pricamo o velikim grdosijama od IMT-a .. Svi ti od 52xx imali su V motore od koji Najveci V12!!!!! E to je bio motor i posle toliko godina ja nisam cuo da je neki od tih motora otvaran!!!
 
Odosmo malo u :off_topic:, ali stvarno je jadno kako su zavrsili karijeru vecina od tiih grdosija, kao i uopste IMR i IMT kome je proizvodnja cesto stajala, a fabrika nekoliko puta bila pred stecajem::lose::
 
AKo su trosili puno onda su i trebali da zavrse karijeru. Vise nisu isplative masine koje trose mnogo derivata... Ma koliko bile jake, svim masinama koje su gutale naftu nenormalno mnogo pretila je ista sudbina zvana-smetiliste i secanje s vremena na vreme..
Momo istina je i verovatno ce da naprave fuziju imt i imr u jednu fabriku, a na sta ce to da lici to cemo tek videti....
 
Poslednja izmena:
Na osnovu toga što je ovde naš PIK imao tri takva , kao mali sam se vozao snjima ,. dobro to nema veze , al kasnije traktoristi pričaju da su više vremena provodili u radionici nego van , a ursusi , jd, štajeri , i belorusi su sve završavali . Mjenjači , diferencijali i sl stalno je crkavalo . Navono su na jednom , kad više mjenjač nije mogao da se popravi , zaglavili su ga u jednu neku brzinu , i radio je samo parcele oko hangara tanjiračama u jednoj brzini i to je to . Kasnije kad se taj PIK raspao kupili su privatnici i ni oni nisu ništa uspjeli snjima , neznam šta je bilo snjima na kraju al ni jedan neradi .
 
Nista nije vecno,pa ni to.
Ali niko torturu nekadasnjih zadruga nije uspeo da prezivi.
Ja znam da su ovde dosta radili,1 znam da jos uvek dobro radi.
:osmeh:
 
Nijedan , gore sam opisao zašto imam tako mišljenje , a i gledo sam lično kako lako zapadaju u blatu , gdje štajer prolazi sa tanjiračama i belorus sa spremačem a "zglobaš "legne svaki put . Isto sam išao autom iza tog IMTa , na asfaltiranom putu , ali malo užem , vozač se non-stop bori snjim da ne sleti u kanal da je to smiješno i strašno , šta je u pitanju neznam . Inače od svih IMTa , cijenim samo 539 i 558 , moje mišljenje , dabome da je subjektivno al samo kažem. Uglavnom taj veliki IMT nebi uzeo ni džaba da mi daju.
 
Nijedan , gore sam opisao zašto imam tako mišljenje , a i gledo sam lično kako lako zapadaju u blatu , gdje štajer prolazi sa tanjiračama i belorus sa spremačem a "zglobaš "legne svaki put . Isto sam išao autom iza tog IMTa , na asfaltiranom putu , ali malo užem , vozač se non-stop bori snjim da ne sleti u kanal da je to smiješno i strašno , šta je u pitanju neznam . Inače od svih IMTa , cijenim samo 539 i 558 , moje mišljenje , dabome da je subjektivno al samo kažem. Uglavnom taj veliki IMT nebi uzeo ni džaba da mi daju.
Kad neko procenjuje takvu mašinu svi se hvataju za neki izdrndani traktor koji je bio u nemilosrdnim rukama radnika po kojekakvim kombinatima
Ja npr. od svih traktora cenim samo IMT i neke modele maseja :osmeh:
 
Ja cenim traktor koji mi koristi i sa kojim zavrsavam poslove, a svaki traktor pojedinacno ima mana i vrlina, ali kao sto rece Super Gazda :osmeh: o ukusima nema rasprave :)
 
Nijedan , gore sam opisao zašto imam tako mišljenje , a i gledo sam lično kako lako zapadaju u blatu , gdje štajer prolazi sa tanjiračama i belorus sa spremačem a "zglobaš "legne svaki put . Isto sam išao autom iza tog IMTa , na asfaltiranom putu , ali malo užem , vozač se non-stop bori snjim da ne sleti u kanal da je to smiješno i strašno , šta je u pitanju neznam . Inače od svih IMTa , cijenim samo 539 i 558 , moje mišljenje , dabome da je subjektivno al samo kažem. Uglavnom taj veliki IMT nebi uzeo ni džaba da mi daju.


Kod mene u kraju je bilo tih velikih zglobasa i ja NIKAD nisam ni video ni cuo da se to nekad odrzavalo a popravljalo se uz pomoc aparata za varenje i preradjenog ulja!!!!

Na kraju je jedan zavrsio kod jednog gazde 5360 i zasigurno znam da ako je zafalilo negde ulja pazi da taj kupio i dolio ulje... Jok ili nije nista sipao ili sipao preradjeno ulje...

Zalosno ali istinito.. Cak i moj teca ima 5210 i kad je crko menjac polovina ulja je falilo "ko ce da dosipa toliko ulja"... :off_topic: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh