Nikad ovako !

Kako nikom se ne desi,da nadjubri slucajno tudju (moju njivu?
Tako se desilo jednom mom tati kad je bio mali posejao je djubrivo na susednu njivu, a ovaj ga jos tuzio da mu je nadjubrio previse da ce mu kukuruz izgoreti :D (valjda je i on predhodno bacio djubre a ovaj jos dodao )
 
Tako i kod nas jedan,još onomad konjima,izvlačio stajnjak danima,kad je završio,pojavi se komšija preteći,da pokupi što pre sa njegove njive stajnjak,dok ga nije tužio :haha:
 
A bio je i slucaj, nije u nasem ataru, da je covek nekog poslao da razbaca vestak i posle kad je otisao da vidi sta i kako skontao je da je ovaj promasio njivu. I kaze on ovom vlasniku da se dogovore na neki nacin a ovaj mu rekao idi pa skupljaj, ja te nisam terao da mi djubris njivu. Komedija.
 
Ja sam išao uslužno da razbacam veštak a gazda me odveo i pokazao mi pogrešnu njivu ja mu kažem da je pogrešio (jer odprilike sam znao gde mu je njiva ali nisam hteo da idem bez njega) , on kaže samo ti razbacaj ja odradim on plati ja odem kući i on dolazi popodne da idem ponovo jer je pogrešio tako da dešava se ...
 
Ja sam komšijinih pola jutra i spremio, istretirao treflanom, bacio ureu i tek kad smo sejali suncokret vidim fali seme. Prebrojim redove, vidim ima više nego što treba. Delom je i njegova krivica jer je izvadio stub međaš, isti predusev imali, ja radio skoro po mraku a kad se sejalo nisam bio na njivi, tek kasnije sam došao. Posle su mi platili seme i đubrivo. Ispali su fer na kraju, ali bili su besni. Desi se greška, važno je ostati čovek.
 
Ma za suncokret je bilo dosta samo malo matona da "onjusi" i da se ne primeti dok nepocne da cveta i to sve u buket po stabljici i 100 sicusnih glavica bez prinosa.Tako su jednome mom komsiji nazalost pokojnome opeglali suncokret nije se videlo dok nisu glavice pocele da se zamecu i inspekcija utvrdi da je matonom odradjeno u maloj dozi,a mup-ovci mu rekli kome si se zamerio taj ti je to odradio ali dobro pazi ako nemas dokaze i svedoke da ga je neko video mozes jos vise da najebes da te tuzi za klevetu znalo se ko mu je to odradio ali nikad nije smeo da ga optuzi za to!
 
Ovo tanjiranje je kao ono ''ubistvo iz strasti'', nije htio covjek da to preleti prskalicom, nego da uziva sa tanjiracom.

:osmeh: iz strasti veliš !!!! :ppozdrav:

Potpuno druga pozadina priče zbog čega je istanjiran suncokret. Naime lik iz susednog sela je posejao semenski suncokret i u okolini od nekoliko stotina metara ne bi smelo da se nalazi merkantilni zbog oprašivanja.... poznajem neke iz te blizine kojima je bilo ponuđeno još proletos u setvi besplatno seme kukuruza ili soje samo da ne seju suncokret.....
E sad verovatno vlasnik nije našao kompromis sa ovim likom (da mu ne spominjem ime ) što je posejao semenski ali verujem da će šteta sigurno biti nadoknađena jer mu je "kulturno" istanjirao parcelu pa čak i ovratine.....kao sebi:osmeh:
Očekujem da će nam član Bojčetić izneti detalje ....
 
I ja sam razmišljao u tom pravcu da je semenska proizvodnja u pitanju pa je smetao merkantilni u blizini.
Ali ne znam bliže detalje pa nisam hteo lupati...
 
Nazad
Vrh