Nikad ovako !

Borko,radio sam kod drugara u sumi,i to da se ne isplati to je prica za malu decu.
Fali njemu mnogo pameti.
 
Moj surak radi sa drvima celi zivot i bio sam i ja njemu u ispomoc, ali ne radi se tako. Mi smo tada svalcili drva do kamiona sa rakovicom duplak i tovarili napred na ram i pozadi jer prikolica nije mogla tada da ide jer je bilodosta blata, a put je malo na stranu i tako smo napravili jedno 7-8 tura dok nismo napunili solo kamion.
A kad moze prikolica onda se kaci ona i tovari se na nju 6 metara i to je to
 
Mene niko ne moze da ubedi da je ovo normalan rad,to stavljanje u ramove je cista glupost,napravite dobra vitla sa dosta saile i samo gas..Drugar ima vitlo sa 150+ metara sajle 16mm i to nema da ne moze..Izvitlas na put pa tamo kratis..
 
Znate li vi koliko je njemu srce bilo kad je ono ovo sve natovario i poterao! :osmeh:... jadan traktor mislim da ima preko 4 metra samo na traktoru.
 
Pa 3 tone a mozda i malo vise je samo na traktor natovario,a gde su jos dve drvarke (pa jos i tatu natovario :haha:) Ja znam da se za 558 kaze da je MAZGA koja nezna za nazad ali sto je mnogo mnogo je.Traktor jeste gomila gvozdja i treba da nam sluzi ali ja nebih imao srca da mu ovo radim.
 
Traktor jeste preopterecen, ali treba mu odati priznanje za dobro rasporedjen teret. Odzada je tovar bio dosta blizu zadnje osovine da se sto manje propinje traktor, mogucnost propinjanja je smanjio jos vise sa teretom na prednjem delu. Tako teskim traktorom je dobio veliku poteznu moc i smanjio mogucnost proklizivanja. Srecna okolnost za njega je sto prikolice imaju osovine na sredini platoa za tovar.
 
On je opteretio traktor da ne moze da proklize. Mora da ide, e sad kako ce podneti toliko opterecenje menjac i motor kad se stalno ovako vozi to je diskutabilno.
 
@MomoSaric
Znam. Koristim 2 558. Jedan iz 1975, a drugi iz 1979. Ovaj mladji je u malko u boljem stanju. Odlican traktor, steta sto tog kvaliteta vise nema.
 
Ja znam da je 558 sila,ali to nije za njega.
Rasporedjivanje tereta je u jednu ruku dobro a u drugu ne,jel znas ti koliko traktor trpi sa tim rasporedjivanjem tezine?
kombajner rasturanje masina je u svakom slucaju,a posle kad ga bude prodavao "Traktor malo radio sluzio samo za prskanje"!
 
Tako je Šanana verovatno ga muka neka naterala i kalkulacija vremena i goriva snalaze se ljudi kako znaju teško je danas dinar napraviti uopšte pa i u tom poslu ali polako i sigurno
 
Da, u pitanju su Romi iz okoline Sapca, jedan od njih je dobio dete, isli su u bolnicu da ga vide, vozac je bio malo cuga plus veliki i brz auto i jedna mnogo gadna krivina.
 
Danas sam čuo za tu vijest, stvarno strašno. Isto me pitanje muči, kakvom je brzinom vozio da dodje to tako strašne tragedije? Posebno mi je to nejasno jer sam imao priliku da vozim Q7, na autoputu doduše i to auto pri brzini od 150km/h, što je najbrže što sam vozio, ima takav utisak stabilnosti i sigurnosti da se to opisati ne može. Ne osjete se ni neravnine na putu, niti reaguje na blizini teških kamiona, prolaska drugih još bržih vozila, bukvalno kao da se vozite na šinama. Do samog auta teško može biti, ili je put loš (udarna rupa?) ili je vozač "krivudao" tako da se auto zanijelo ili...ne znam ni sam. Vidio sam kako izgleda Q7 koji se pri 90km/h sudario sa traktorom i prepolovio ga ali nije bio ni blizu ovako oštećen a vozač je prošao sa par ogrebotina i masnica. Q7 na snimku je, bez pretjerivanja, samljeven. Po mom mišljenju, morao se kretati brzinom od blizu 200km/h da dodje do ovakvih posledica, ipak je to veoma masivno gradjen automobil sa brdom sigurnosne opreme.
 
Nazad
Vrh