Nikad ovako !

Ako ti je 1980 g rodjenja, sta ti znas o Slobi,ako ti je.Nedaj Boze,nikad gore nije bilo_Ova danas situacija je po meni podnosljiva za svakog coveka koji nije sebe uvalio u kredite.Ko se ujebo pa gladne oci hteo da nahrani,praznog stomaka ce legati.
 
Obicno ko je ne snalazljiv ili lenj trazi krivca u drugom a,to je po nasem obicaju odmah kriva politika.Ja radim svoj posao i uopste me ne interesuje ko je i sta je na vlasti.Ako mi se ne svidja na izborima dacu glas drugom i to je to.A,ne ja sad da se zalim ne valja mi sloba ne valja tito ne valja vucic a,ja sam dobar.
 
Ako ti je 1980 g rodjenja, sta ti znas o Slobi,ako ti je.Nedaj Boze,nikad gore nije bilo_Ova danas situacija je po meni podnosljiva za svakog coveka koji nije sebe uvalio u kredite.Ko se ujebo pa gladne oci hteo da nahrani,praznog stomaka ce legati.

Ako Vam je ovo sada dobro imate onda stvarno neki problem.Nasi cukununucici nece moci da vrate kredite koliko su Srbiju zaduzili od 2000 pa na ovamo....
 
Društvo zar veliki broj tema morate da zagadite politikom i da uopšte politizirate gde god stignete?Ovo je Poljoprivredni forum.Postoje politički forumi gde se jednostavno registrujete i pišete,pišete i pišete.Ovde nema mesta za politiku!
 
Uljane pare ulaze u kompresioni prostor i sagorevaju motor dobija na turazi ulje opet sve vise isparava napaja motor koji dobija ponovo sve vece obrtaje i pocinje "zacarani krug" .
 
Koliko sam razumeo, takva pojava hoće da se desi kada se raspadne turbina pa ulje koje dolazi u nju radi podmazivanja završi usisano u kompresioni prostor. Motor hoće da se razleti i ne može da se ugasi.
 
to su sve slucaj do slucaja ali da se tako lako desi da se zapali ulje u motoru treba bas mnogo stvari da se poklope. moj pasat trosi ulja ko energana a turbina prsla ko zvecka i pali i ide vec otkad ikad tako. ako bih ga forsirao do maksimuma i plus pumpa da je rastelovana mozda ali samo mozda bi doslo do toga da ulje plane. tako da nije to bas tek tako i vrlo lako. za 25 god otkad se bavim mehanikom iz hobija jos nisam imao slucaj da je nesto tako se desilo a samo oko mene ima takvih krseva kojima se doliva preradjeno ulje vec godinama i nikakvih problema .to se jako bas jako retko desava i to vecinom uz jos neku neispravnost i vecinom ako su i dizne i bos pumpa u rasulu ili regulator poblesaveo. drugaru na 533 se slicno desilo ali ne da je planulo ulje nego dobio traktor iberturu zbog membrane i neispravnog regulatora na bos pumpi. jedva je uspeo da smiri motor koceci ga preko menjaca dok se nije smirio
 
znam za jedan slučaj gde je gazda traktora prčao po boš pumpi pa mu poupadali delovi u nju i sklopio je nekako i upalio. Zaglavio se regulator za gas na maksimumu. Morao je da utrčava kod traktora i seče cevi visokog pritiska sekirom jer traktor dobio nenormalne obrtaje.
 
nema tu druge ili cevi sa gorivom ili zatvoriti dovod vazduha odmah. po meni vazduh ako zatvoris na usisu mora se ugasiti da jeb...raka. kod mene je S1 protivpozarac u kolima pa nek proba da zapali ulje. taman ce dobiti prah u usis direktno pa nek vidi kako je meni prasinu gutati:haha::haha:
 
Ovo sto pricate o traktoru da se zaleti motor nema veze s potrosnjom ulja i ovog sto se moze vidjeti na video clipovima...

Dobro su kolege objasnile. Ili zbog potrosenih uljnih karika (rijetki slucajevi) motor krene trositi "uljane pare" i tako radi i bez PVP, da nema visokotlacnih crijeva on ce i dalje raditi sve dok ima ulja (uljanih para) koje na neki nacin dolaze u kompresioni prostor. JEDINO rjesenje ovog tipa "zaletavanja" motora je da mu se zatvori dovod zraka i nikako vise.

Cesci slucajevi su kad turbina "propisa" ulje u usis. Uljna pumpa tera ulje u turbinu, ulje curi u usis i tu nema govora.

Ovo na 533, 55 i slicnim traktorima kad ode membrana u PVP to je nista naspram turaze koju postizu motori koji krenu jesti ulje...
 
Nazad
Vrh