Nikad ovako !

Tu se samo jedanput gresi!!!!!!!!!! Ali ipak morate priznati da je osecaj fantastican biti na toj visini.. :osmeh:
 
Meni se zavrtelo u glavi kad sam ih gledao.

- - - - - - - - - -

Meni se zavrtelo u glavi kad sam ih gledao.
 
Nema tih para za koje bi se ja ovako pentrao po ovim oblakoderima mene uhvati panika i sa potkrovlja kada pogledam dole!
 
Kad sam radio sa ovom masinom nisu nam za dzabe trazili da idemo na obuku za nju i da nosimo punu htz opremu i budemo vezani. Mada ovde ljudska glupost preovladava..... Posebno na drugom snimku.....


 
Drug se juce zaglavio sa IMT 577 i dvorednim beracem i tek danas pre nego sto je pao mrak uspeli smo da ga iscupamo. Juce je pokusao da ga izvuce MTZ 1223.3 i tako se zaglavio da sam ga jedva iscupao sa NH. Zaglavljen traktor i berac su vukli MTZ 1223.3, IMT 577, IMT 5106 i Torpedo 75 i nisu mogli nista da urade.

ncytfl.jpg


2d9s7m1.jpg


29upz53.jpg



2pu0h87.jpg



Traktor i berac su prenocili na njivi i uspeli smo danas da ga izvucemo sa MTZ 1223.3 i sa mojim NH ali tek kada su skupili dovoljan broj jakih sajli da smo mogli biti udaljeni 20-25 m od traktora jer smo tek tamo nasli malo tvrdju zemlju. Juce smo pokidali bezbroj sajli i nije bilo nikakvog rezultata.

Zemlja je kao testo sto se vidi na donjem snimku ( nije neki snimak jer sam ga pravio sa losim telefonom ali se vidi otprilike o cemu se radi )

 
Cale se juce zaglavio 4 puta dok ja nisam dosao. Jako losa njiva, pesak i zemlja, vlazno... Rakovica i jednoredni berac, tone jedno 15-20 cm dok bere. Kad naidje na meko, nema izlaza. Samo se ukopa i ruda legne na zemlju. Sreca bio je komsija brao pa ga izvlacio. Kad sam ja dosao on se zagavio, ja uzmem stablo kukuruza, po 20 komada ispred tocka, nasao neko granje, i izlazila je ko od sale. Probem je sto nema trenje traktor a berac upadne i on i onda ore sa tockovima.
 
I sta ce ovi vlasnici sa ovim parcelama, kada oberu kukuruz, pa kisa nalije tragove.
 
...........moci ce da stoje na kraju parcele i da placu. Kod nas ove zime pola atara nece biti uzorano upravo iz tog razloga. Na parcelama na kojima su uspeli ljudi da pokose soju to se vec desava. Tragovi duboki 10, 20 ,30 cm su puni vode. A sta ce tek biti sa parcelama koje ce se tek sada kositi ( ako ce se uopste i pokositi ) ?
 
tako je moj kolega sa caseom jx 95 otklizo na prilično dubok kanal i visi na vagi pa smo ja i kum sa dva mtz-a išli da ga izvlačimo jedan ga držo napetim da se ne prevrne a drugi ga izvlačio ali prije toga smo ga naterali da obeća da će reći u kafani da ga je opet morao istočni blok izvlačiti iz govana
 
Nazad
Vrh