Nikad ovako !

E to je drugo ako se rotira i rucka sa prekidacem... Mada je dosta nezgodno tako drzati brusilicu...
 
Ako sam dobro razumeo,pricate o secenju kad varnice idu napred,ispred? Ja tako secem,a nisam levoruk.Primetio sam da niko ne sece ovako kao ja,pa sam pitao jednog majstora sta je pravilno.Rekao mi je da ovako kako ja secem,nije pravilno.Radi se o tome da,u slucaju da brusilica zaglavi,krenula bi na mene i vece su sanse za povredjivanje.Ne vredi,ja ovako navikao i ne mogu drugacije
 
Ako sam dobro razumeo,pricate o secenju kad varnice idu napred,ispred? Ja tako secem,a nisam levoruk.Primetio sam da niko ne sece ovako kao ja,pa sam pitao jednog majstora sta je pravilno.Rekao mi je da ovako kako ja secem,nije pravilno.Radi se o tome da,u slucaju da brusilica zaglavi,krenula bi na mene i vece su sanse za povredjivanje.Ne vredi,ja ovako navikao i ne mogu drugacije
Ovo je tacno,ja na ovakav nacin secem samo crep,da se brusilica ne bi napunila tom prasinom a i to malo secenja mi bude skroz cudno i nikako mi nije dobro da brusilica stalno vuce ka meni a ne od mene:
 
I ja sam levoruk, pa neznam kako najlakse da radim sa brusilicom. To zavisi uglavnom od vrste posla i samog dela koji secem ili slajfujem, acesto se i 5min mucim da nadjem optimalan polozaj za rad da mi varvice neidu u oci
 
Pa nosi zastitu za oci, ja sam ceo bansek odradio i na kraju neka sitnica, sad cu ja to na brzinu bez zastite i prc ulete spon u oko.
 
Poslednja izmena:
Pa nosi zastitu za oci, ja sam ceo bansek odradio i na kraju neka sitnica, sad cu ja to na brzinu bez zastite i prc ulete spon u oko.
To mi i cale govor, uzmi naocare, a meni mrsko da idem da ih trazim. Tati je opiljak pao na donji kapak pre par godina, pa sad ima problem jer mu trepavica stalno raske ka unutra i napada oko, pa mora cesto da je cupa
 
Ja stalno nosim naočare kada radim sa brusilicom, jer mi je špon upadao nekoliko puta u oko i neke sam sam uspeo izvaditi celofanom od cigara a koje nisam morao sam kod očnog, Jednom prilikom očni lekar mi zapretio da će me istući kada sledeći put dođem kod njega sa šponom u oku, i održao mi predavanje da ja treba da čuvam svoje oči a ne on, i od tada nepalim brusilicu bez naočara, Jedne čak nosim i u autu ako negde zatrebaju.
 
Sto kaze Spajki kada sece crep okrene da baca napred zbog brusilice i tada mo neobicno. E tako ja secem .Koje je pravilno ,verovatno kao sto vecina radi a to je da spen ide u gace i u telo pa dolazi do palenja odela .U tom slucaju i prilikom otkidanja komada i on ide u istom pravcu tj u noge.U mom slucaju prilikom kidanja ploce komad ide od tela tj. napred u najgorem slucaju dole u pod.
Ali ako je jaca brusilica prilikom otimanja u prvom slucaju odlazi napred i covek pusta brusilico .U mom slucaju nema pustanja jer ide cela brusilica u stomak ili po nogama.Zato je predvidjeno da spen ide prema nama.Nema to veze levak desnjak ,samo zamenis ruke kao na lopati. Zavisi sa koje strane je stitnik i rucka.Ovo vazi za ravno secenje limovi , plocevine ,profili itd .Odosmo van teme ,tek sad vidim .
 
Poslednja izmena:
U čemu je ovde "fora", s obzirom da nemam i ne vozim traktor..? Namerno zezanje, neiskusan vozač, velika uzbrdica, tvrda zemlja, duboko podešeni plugovi, laki tegovi, od svega po malo, ili ništa od ovoga što mi je gledajući klip palo na pamet..? :osmeh:
:sta: ::traktor:: :sta:
 
Poslednja izmena:
Mnogo dobar film Malagurskog, nadam se da ce sada neki ukapirati da je vec unapred isplaniran scenario sa Jugoslavijom i Srbijom...Tako nam i treba kada smo nezahvaln narod. Sve se vrti oko para. MMF mafijasi lepo nas udesise....Ima i deo o poljoprivredi gde EU ima pravo da izvozi 12 godina svoje poljoprivredne proizode u Srbiji tako da nam polako i sigurno uniste seljaka i male poljoprivrednike jer EU ulaze preko raznih subvencija u svoju proizvodnju tako da nas proizvod nikad ne moze da bude konkurentan njihovom...
 
Poslednja izmena:
Na snimak sa Fendt-om odgovorio je @paorpaor ,svi ovi noviji traktori su exstra masine ali se prave kao igracke.
Prednji i zadnji tockovi se skoro sastali ,motor u trakt. od 90ks sa tri cilindra , od 150 sa cetiri itd....
Pre traktor cim prelazi 90ks tu se podrazumevao sestak motor i brdo gvozdja
 
Кратак, лаган за ту његову снагу од 240кс. Може он да иде ко што ми рече један енглез, али у лакој земљи, ту је добар орач, у оваквој, џаба му та снага кад нема тежину да је искористи. без једно 8500 кг тежине, ово је играчка, а прављен је изгелда за машине којима треба та снага, рото дрљаче ,ове нове сејалице са РД, па затим приколице за скупљање сена, као и велике балирке....за све остало је играчка...

Ето рецимо JD 7230R је тежак 10 тона а има 230кс. Е то је искориштена снага како ваља, рецимо Case Puma CVX 230 има тежину ид 7700кг што је по мени мало, али је то грдосија од трактоа у односу на фендта 240 који је 1 тону лакши од ње без додатних тегова.
 
Na snimak sa Fendt-om odgovorio je @paorpaor ,svi ovi noviji traktori su exstra masine ali se prave kao igracke.
Prednji i zadnji tockovi se skoro sastali ,motor u trakt. od 90ks sa tri cilindra , od 150 sa cetiri itd....
Pre traktor cim prelazi 90ks tu se podrazumevao sestak motor i brdo gvozdja
Tacno tako. Pre je najmanji sestak imao oko 70KS(IMR IM 036), 90KS(Deutz), 105KS(Perkins, IMR)... a sad motor od priblizno 150KS i 4cilindra:sta: Malo neobicno, ali tehnologija cini cuda:ppozdrav:
 
ма није проблем мотор, већ њихове тежине за те снаге мотора...

а да не причамо да има овак'их сељака...човек, лепо тањира у перфектним условима..

- - - - - - - - - -

мора да су се кладили у пет марки да ће да је истањира очас полса:haha:
 
Imam ja takva :sjasi: 3-4 defektasa u komsiluku kod njih traktor 180ks vuce dve brazde po blatu i kaze ko ne moze da ore... :haha:
 
Nazad
Vrh