Nikad ovako !

Оно прво изгледа, варница.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]...[/FONT]
Према сазнањима Жиг Инфа, већина ухапшених је са територија ГО Гроцка, највише из Бегаљице, затим Ритопека, Калуђерице..
Утврђено је да су осумњичени, када им је достављено воће и поврће из земаља ЕУ, робу препакивали у хладњачи, а потом je товарили у камионе за транспорт, које је ангажовало предузеће Kleri fruit. Како би прикрили порекло робе, сумња се да су увезено воће мешали са истом врстом воћа које су куповали од домаћих произвођача и израђивали лажну документацију о пореклу робе коју извозе.
У томе су им помогли и одређена регистрована домаћинства која су лажно приказивала да имају више засада воћњака. Наиме, та домаћинства си повећавали количине воћа у Јединственом систему Министарства пољопривреде, како би омогућили овој фирми да приликом извоза избегне ограничења предвиђена системом, а која се односе на максималну производњу по парцелама евидентираних произвођача.

Ухапшени су Д. Ж. (42) и Ј. Ж. (42), који се сумњиче да су организатори криминалне групе, као и руководилац предузећа Kleri fruit Т. М. (3:cool:, бивши директор те фирме А. С. (30) и радник Ж. В. (45).

Међу приведенима је и руководилац предузећа Vip Fruit и бивши директор фирме „Вип логистик“ Љ. В. (43), као и 22 власника пољопривредних газдинстава и четири откупљивача.
Акцију су извели припадници Одељења за борбу против корупције МУП Србије, у сарадњи са Пореском полицијом и Министарством пољопривреде, шумарства и водопривреде.
Иза решетака су и двоје запослених из Института „Агроекономик“, В. Ј. З. (36) и М. В. (30). Они се сумњиче да су као запослени Института, који су прегледали узорке воћа и поврћа, добијене од Министарства пољопривреде, прекршили Закон о здрављу биља и Уредбу о евиденцији извозника воћа и поврћа у Руску Федерацију. Они су издавали фитосертификате за потребе предузећа Kleri fruit, иако су знали да воће које извози то предузеће није домаћег порекла.

http://ziginfo.rs/uhapseni-pretezno-sa-podrucja-grocke-varali-ruse/
 
Kako čovjek lako upadne u probleme to je za ne povjerovati. Na kombajnu mi pukne poluga za gašenje. To je šipka 5 mm debljine. Potrošila se i pukla. Da vadim rascjepku na boš pumpi malo je nezgodno a i vruć motor. Uzmem inverter i zavariću je na mjestu. Ima prostora dovoljno jer je pukla na kraju gdje se maticom podešava dužina šipke. To je samo jedan pik i gotovo. I bi tako pik i gotovo ali troska pade na pod i zapali prašinu. Odmah sam je zgazio i ugasio ali da je upala na nezgodnije mjesto eto belaja. Imam dva aparata za gašenje i to bi bilo riješeno ali koliko malo nepažnje može da napravi veliku štetu.
I da. Da nisam imao inverter nebi se zapalilo. Samo zato jer su aparati sa trafoom preteški da ih dignem na kombajn. Skinuo bi šipku:osmeh:
 
Mi smo varili jednom biter dok je bio u kombajnu kroz rupu za lezaj, i za sat bio kombajn pun dima, kad ono prasina u biteru gorila, napunili ga vodom, i proslo sve dobro.
 
2wmzvxe.jpg


Podno skladiste palo,selo pored Mitrovice...
 
Ljudi,juče sam prošao jedan deo Bačke i delom kroz Srem..to gori sve živo..da li je moguće da se toliko pali? Kod nas tek po koja izgorela a tamo su hiljade hektara,čas sam video i jedan voćnjak...

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Ne može se disati koliko je dima u vazduhu...
Boli glava svaki dan...
Još na to danas magluština i dim pomešani, nema daška vetra, pravi smog, ko u Londonu u 19 veku...
 
Cigani pale državne parcele...
Kod mene oko sela ima 6 kvadratnih kilometara državnih parcela pa ti vidi...
A evo, juče mi komšija kaže, neko je i njegovu sopstvenu njivu zapalio, mada on nije hteo,a još popabirčio kukuruz na gomile, pa nije stigao da odnese šta li, otišao jutros rano sa ženom da pokupe...:osmeh:
 
Pali se i sa ove strane Dunava. Ima onih koji su odgovrni pa urade tanjiračom unutar međa pa zapale uz nadzor. Ima koji samo kresnu i odu. Prošle godine su u rano proleće palili neke njive pa je jednom tu u blizini izgoreo topoljar. Dosta topola nije posle krenulo...
Nema pameti u ovoj zemlji a nema ni kazni.... a nema više ni ljudi.
 
Ciganima na almeksovoj njivi izgoreo auto. Bacen vestak neki za setvu zita. Ovi dosli, to buknulo i izgore im auto. Tako mi bilo zao kad sam cuo.

Oko Kovacice gori dan i noc. Stace kad sve izgori. A nema jos mnogo koliko sma video.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde su prilikom one kosave 2-3 dana vatrogasci i policija imali nekoliko intervencija. Moj cale cuo neproverenu informaciju da je najozbiljniji pozar za sad bio u ataru uz Moravu u Paracinskom delu, vatra je dosla do Cuprijskog dela i izgorelo je sigurno 100tinak hektara.
 
Kod nas isto pale, ali vlasnici (zakupci) njiva. Sve pale od kukuruza do soje. Katastrofa koliko je to masovno ove godine.
 
Nazad
Vrh