Nikad ovako !

Nije soja,psenica je.Iz pravca Kikinde je isao,prema Zr.
Ludaci jure,pa kad se desi nesto onda kuku i lele...a pisali peticiju da se uspori saobracaj,a Boban nece da posalje nekad saobracajnu patrolu.

@BobanNB
Nemoj da zezas i ti da nisi na smeni bi spavao,nisam sova pa da u 4 ne spavam.
 
Релација је тачније Мокрин - Србобран. Мало и неискуство возача, мало ноћ, мало баксуз и ето добитног тикета. Срећа па човеку није ама баш ништа.

@KishRobert немој ома бити на крај срца, зато ти мирно спаваш што те ја чувам......или та сикирица што је држиш испод јастука
Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Релација је тачније Мокрин - Србобран. Мало и неискуство возача, мало ноћ, мало баксуз и ето добитног тикета. Срећа па човеку није ама баш ништа.

@KishRobert немој ома бити на крај срца, зато ти мирно спаваш што те ја чувам......или та сикирица што је држиш испод јастука
Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Znači Robert veliki huncut čim ga ovi paze.:
 
Pa sta moze da mu se desi u traktoru pa i da je isao na njega komplet tocak sa felnom :p,ovako je napravio vecu stetu nego da ga je 20 tockova udarilo.
 
Pa moze tocak od zmajevke i te kako napraviti pizdariju. Da je kompozicija bila ispravna ne bi ni doslo do prevrtanja. Napisano je da su prikolice pocele kociti poslije traktora al nitko o tome ne mari dok se ne desi sranje. Lako je sad biti pametan. Glavno da covjeku nije nista a nadam se da ce se poslije ovoga opametiti.

Sad valjda vidite da tahnicka ispravnost prikolica i traktora i rigorozno pregledavanje istih prilikom registracije nije glupost. Znate srati po EU zakonima a nedaj boze da se ovako sta nekome desi pa bi vidjeli koliko je to u biti dobra stvar.

I kod nas su se vozili ko dvljaci s traktorima i ogromnim prikolicama al ih je sve manje i manje kao i onih sto nose heder na kombajnu. Svemu dodje kraj al niste svjesni da se to sve radi za vase dobro.
 
Jeste to Bobo tako ali tehnicka ispravnost kosta . I sta daradi seljak nakon ovake godine ako nema novca da sve bude tehnicki ispravno a nema novca a dosla zetva ?Sta onda da radi ? Da sjedi kuci ? Odgovorite na takvo pitanje ?
 
Kazem uopsteno . Sit se gladnom ne razume . Znaci uopsteno ne ovaj slucaj . Kocnice na prosjecnim traktorima mogu biti teh ispravne i opet nemogu zaustaviti i pretjerivanju .
 
Vidi, ako je covjek IMALO normalan, zna da mu kocnice ne valjaju onda se vozi sporije, opreznije i ne vuku se toliki tereti. Ako treba - DVA PUTA ali da je mogao zakopcao bi on i trecu prikolicu pa ko ga jebe...

Imam previse takvih iskustava, jednom sam umalo poginuo u traktoru 160ks koji je vukao kamionku bez kocnica s 9 tona jecma u njoj. U biti kocio je samo prednji desni tocak na toj prikolici i kad zakoci ljulja onoliku traktorcinu i zanosi. Manijaci se jos trkali ko ce prije koga doci na silos a ja BUDALA sjeo s jos vecom budalom u tako neispravan traktor.

Koliko kosta da kosta, ako seljak pred zetvu nema 100€ u dzepu da pretrese kocnice na makar jednoj prikolici, bavi se krivim poslom i TOCKA. Nema tu ni sitog ni gladnog to je jednostavno tako.
 
Колико ко има средстава, толико и одржава. Битнији је однос према личној сигурности, бар ја мислим. Неко мисли њему се то неће десити, а кад се деси буде касно, и дао би све паре да му је било исправно али касно.
Наравно негде можеш пазити колико хоћеш кад је за другим воланом будалетина или пијана стока.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
I na kraju, šta bi s ovim "isprevrtanim" od jutros?
Šta kaže slovo (sila) zakona u ovom slučaju?
Hoće li (nesrećnik) na svu muku dobiti i kakav "papirić" sa uplatnicom u ratama?
 
Колико ко има средстава, толико и одржава. Битнији је однос према личној сигурности, бар ја мислим. Неко мисли њему се то неће десити, а кад се деси буде касно, и дао би све паре да му је било исправно али касно.
Наравно негде можеш пазити колико хоћеш кад је за другим воланом будалетина или пијана стока.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
Ti Bobe dobro znas kako se po mojoj ulici sve vozi!!
Od najnovijih kamiona do najnovijih traktora.
 
Pa moze tocak od zmajevke i te kako napraviti pizdariju. Da je kompozicija bila ispravna ne bi ni doslo do prevrtanja. Napisano je da su prikolice pocele kociti poslije traktora al nitko o tome ne mari dok se ne desi sranje. Lako je sad biti pametan. Glavno da covjeku nije nista a nadam se da ce se poslije ovoga opametiti.

Sad valjda vidite da tahnicka ispravnost prikolica i traktora i rigorozno pregledavanje istih prilikom registracije nije glupost. Znate srati po EU zakonima a nedaj boze da se ovako sta nekome desi pa bi vidjeli koliko je to u biti dobra stvar.

I kod nas su se vozili ko dvljaci s traktorima i ogromnim prikolicama al ih je sve manje i manje kao i onih sto nose heder na kombajnu. Svemu dodje kraj al niste svjesni da se to sve radi za vase dobro.
Slažem se sa tobom oko tehničke ispravnosti u potpunosti ali samo izostavi onu EU ( ispada da smo mi debili i da nemamo mozga pa EU treba da nas prosvetli ).
Ima tu više bahatosti i malo nesrećnog slučaja.
Kod nas prikolica ni ne vide tehnički tako da se tehnička ispravnost svodi na pojedinca.Za mene lično su kočnice na prvom mestu.
 
Znam zasto sam napisao EU jer znam kako je isla registracija prikolica i traktora prije ulaska u EU. Nije se gledala nosivost osovina i ispravnost guma i kocnica, samo jel ima papire, jel ima signalizaciju i to je TO. Sad prikolica mora biti ispravna u svakom pogledu i ako ima kocnice (propisano je i koja nosivost prikolice MORA imati kocnice) MORA ju dovuci traktor koji ima ispravnu zracnu instalaciju i prikolica MORA ici na valjke. Ako ne prolazi makar jedan od kriterija, nista od registracije.

U zetvi u pravilu policija ne pravi probleme dok se nesto ne desi a ako dodje do kakve pizdarije, ceslja se s jako gustim cesljem sve od pocetka do kraja.
 
Nazad
Vrh