Nikad ovako !

Vidim da ste vecina informisani o zlocinu koji se dogodio u Staparu. Moj drugar je gasio pozar i sve je delovalo kao da se ugusio u pozaru, tek kada je odnet na obdukciju se saznalo da je od vise uboda noza stradao. Narod je preplasen, a interesovanje za obuku za vatreno oruzje nikada nije bilo vece. Zakljucak je ako imas dozvolu za pistolj i ubijes nekoga ko ti pljacka kucu, izvuces se sa daleko manjom kaznom, nego ako imas oruzje na crno.

Neverovatno mi je da je doslo da svoju imovinu moras da branis automatskim puskama. Sudstvo ne radi NISTA, policija jako tanko. Za cega oni primaju plate?
 
Današnje oranje se ovako završilo.
12669729_10206015722412961_2008817135_o.jpg
12696338_10206015722892973_1733704232_o.jpg
12695336_10206015723132979_754926296_o.jpg
12311606_10206015721972950_949355606_o.jpg
 
I samo da kažem da ne dođe do zabune. Ne orem sad zato što sam jesenas odmarao. Orem zato što naši opštinari naprave licitaciju 26. januara
 
Nema se vremena za cekati da bude samoodbrana,ako cujes nekog noci u kuci kasno je da cekas da te prvi napadne.
Sto bi rekao jedan clan "Bolje da ja njega robijam,nego da on mene zali".
 
Kod nas su jedno vrijeme krali stoku malo sitniju, telad junice i to. Cak su covjeku izveli kravu iz stale a on spavo zid do uz rasvjetu na putu i sve. Sad su se malo smirili a bili su u kontaktu sa svercerima koji su obilazili i razgledali gdje se sta nalazi i gdje bi se moglo sta ukrast. Naravno zavrsi sve u mesari jer ti sverceri uvijek imaju 5 6 kartona i markica. A za ovo da li pucati ili ne to je dilema stvarno
 
Teško je dokazati da je u pitanju krajnja nužda i da nije bilo drugih i tu mnogi nagrabuse gore nego lopovi.Čak i kad pucaš u vazduh da ih zaplašiš možeš da nagrabusiš (iz iskustva).
 
Meni to nije jasno, mada cujem da se desava ljudima. Zar sudiji nije ocigledno da je taj pokusao da te pokrade? Zasto bi ti inace pucao u vazduh? Sta ima on da trazi na tvom posedu?
 
Pisao sam već al nij na odmet da se ponovi.Kad su mi '99 krali auto,izašao na terasu viknuo stoj ili pucam,nisu stali jedan sam opalio u vazduh druga dva u beton nekih 2m iza njih.Dovoljno da ih isprepadam za ceo život.Sišao video razvaljenu bravu sve oko volana počupano,pozvao policiju oni mi rekli već su krenule kolge na teren,neko od komšija čuo pa pozvao.Došli kao dorbo veče,ko je pucao,reko ja,evo oružije,evo dozvola,evo legitimacja.Pokazao im odakle sam pucao oni našli čaure i emni moramo da Vas privedemo.Ja mu opet pokažem na legitimaciju oni se zbune kao moramo ipak.Odvedu me tamo dođe istažni vidi legitimaciju,ako ovo nije za nas zovite dežurni vojni odsek.Dođu kolege i pokupe me i pravac pritvor dok ne dođe komnadir zadužen za takve stvari.Kad on došao saslušao i morao sam na disciplinsku i na sud.Na disciplinskoj me rebnuli skinuli mi čin,dobro vratio ga za 9 meseci,a na sudu sam morao da idem na posmatranje :osmeh: išao na VMA-a na konzilijum dal sam normalan,pitali me razna pitanja i zaključeno da sam čist,al mi u dosije uneli da sam šenlučio.

A redovnim psotupkom sam morao da dokazujem dal je imalo drugog izbora sem pucanja,al nisam nikoga ugrozio,još je jedan od lopova kod sebe imao kratež pa je bilo udario junak na junaka i postupak zaključen.

A komšije onda pričale vratio se sa ratišta poludeo :osmeh: Imao sam sreće da sam ostao pribran,neću da grešim dušu nakon pucnja u vazduh sam jendog držao na nišanu,al u sekundi mi prošlo kroz glavu pusti ga imaš decu,pa sam opleo iza njih čisto iz revolta i besa.
 
A lopovi prosli bez kazne? Bez ikakve sankcije? Naneli su stetu na autu, i ocigledno pokusali da ti otmu imovinu.
 
Meni to nije jasno, mada cujem da se desava ljudima. Zar sudiji nije ocigledno da je taj pokusao da te pokrade? Zasto bi ti inace pucao u vazduh? Sta ima on da trazi na tvom posedu?
Kako je decko iz Zarkova nagrabusio usao mu narkoman kroz prozor u stan,zena i dete u sobi pored on covek uzme kuhinjski noz izbode ga u svom stanu ovaj pobegne umre 100m
dalje.Narkoman je bio naoruzan srafcigerom ovaj je sada u zatvoru pisalo je u novinama da je dobio krivicnu za ubistvo, apelacija je pet puta vracala zahtev za
pokretanje postupka.Dzabe peticija od 12000 potpisa ne vredi.Ovo je samo dokaz u kom je stanju sudstvo i kakve retardirane zakone imamo i jos retardiranije politicare sto
nece da ih promene.
---------------------
Hteo sam da postavim link za ovu vest ali mi nesto ne ide ::sramota::,ima clanak na blic online.
 
Poslednja izmena:
Pa kad ti politicari rade protiv ovog naroda na svim mogucim poljima.
Ja iskreno bilo kog da sam video na imanju a cekao sam ih, izbo bi ga vilom. Zatrpao bi ga negde u ataru i gotovo, bio sam apsolutno spreman na to jer sam znao na sta su oni spremni. Sva sreca sto nisam na nikog naisao... Takav je zakon da ti je gore da ga bijes ili da ga uplasis nego da ga ubijes, zakon je i takav da podstice da ja sad imam pistolj na crno nego legalno. Sta da radim sa tim pistoljem kad ne smes da ga koristis za samoodbranu?
U policiji preko 10 pretnji smrcu, pretlnji da ce i kucu da nam upale dan posle pozara na farmi i gle ispostavi se da je taj upalio farmu sa jos njih dvoje.
Kad znas da ce se nesto desiti tebi i tvojima onda si ja mislim spreman na sve, sreca jos jednom sto nisam naisao i sve se ovo malo i resilo oko pozara i pretnji, ide ka tome i ovce da se rese, ko zna sta bi jos tu bilo do kraja.
Bas juce sam bio kod ljudi na veceru i oni mi kazu tac i dva sina 20-ak godina, mi nebi izdrzali sve bi ih cekali jednog po jednog...
 
Meni to nije jasno, mada cujem da se desava ljudima. Zar sudiji nije ocigledno da je taj pokusao da te pokrade? Zasto bi ti inace pucao u vazduh? Sta ima on da trazi na tvom posedu?
Jeste vide i sudija i tužilac u kakvim nam je gov**ma pravosuđe.Da ne da bog da se nađeš tamo ima da ti kaže sudija ili tužilac "Dragi dečko sve ja razumem i vidim da nisi od "te sorte "ali ja ne mogu da donosim odluke (sudim) po pravdi već po slovu zakona". Ovo nažalost iz iskustva znam.
 
Hteo sam da postavim link za ovu vest ali mi nesto ne ide ::sramota::,ima clanak na blic online.

Evo ga:
http://www.blic.rs/vesti/hronika/ub...ova-koji-mu-je-upao-u-stan-usred-noci/sr92nb4

To je bilo dve ulice od mene. Čovek koji je u komentarima pisao pod nadimkom ''zbpzzzo'' je objasnio slovo zakona u ovakvim situacijama ali raja željna krvi ga je popljuvala. Lepo mu je odgovorio jedan čovek: Џаба сте се трудили. Примећујем да сте изузетно упућени у кривично право, али то овде не вреди јер колики год ви интелектуалац били, остали ће бити "доктори наука" завас.
 
Nazad
Vrh