Nikad ovako !

2mm7bxy.jpg
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/49...jELA-PAKLA-Otimaju-svercuju-prete-i-ZARADjUJU
VODJa Grupe navijaca Rada Toboze Pravi Srbin saradjuje sa Turcinom radi neke sitne love, ... JAvno Pljujem na barabu!!!!! Ako ovo potraje ovako zajebacu poljoprivredu otici i prijaviti se u legiju stranaca posle 5 godina vratim se i unistim kompletnu gamad od ono u stomaku do ono sto se zove Foco aga od stotinu leta!!!
Ma sta koji moj mi pricamo o fudbalu kakav fudbal kada se ovakvima dozvoljava ulazak na stadione i sicne stvari!!!
 
Imali danas veselja,kada upala u razor njive sa slatinom,malo falilo da se izvrne,TD 7506,i Zetor Christal natezali da se neprevrne,a 390ks ga jedva isčupalo

27092014250.jpg


27092014251.jpg


27092014252.jpg


27092014253.jpg
 
Neko je iskopao rov oko stuba dalekovoda u njivi. Najverovatnije lopovi kradu bakar iz uzemljenja. Prijavio sam elektrodistribuciji (njihov je dalekovod, prvo sam zvao drugara iz Elektroistoka pa od njega saznao čiji je dalekovod), pa ćemo videti šta će biti...


image hosting no registration

Inače, ista situacija je bila i prošle godine ali na drugoj njivi, i tamo je bio otkopan mnogo dublji rov oko velikog rešetkastog stuba dalekovoda u sred kukuruza (stub sa dve noge i ankerima, dakle mnogo više iskopanog). Kad smo brali kukuruze naišli smo na rov, ali do oranja je već bio zatrpan... Izgleda da su tad to sredili ljudi iz elektroprenosa jer je njihov dalekovod.
 
elektricar sam. 100% nije bakar niti sta slicno. obicni pocincani flah. u citavom svijetu je tako. ovo pricam za drzavne firme. e sad privatno ko sta stavlja to je nesto drugo. ali ovo nije.
 
Malo sam konsultovao google i pronašao ovaj članak: http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Dalekovodi-padaju-zbog-kradja.lt.html


„Prošle godine ugradili smo oko pet i po tona dijagonala, to je oko 1.360 metara. Osim dijagonala, kradu se i uzemljenja napravljena od bakra na starijem tipu dalekovoda, a skidaju se delovi opreme i u samim trafo-stanicama, pa smo morali da uvedemo službe za obezbeđenje u Subotici, Srbobranu, Novom Sadu. Ranije toga nije bilo, postojao je samo video-nadzor, ali su lopovi, izgleda, postali drskiji, pa preskaču ograde, ulaze u trafo-stanice, skidaju akumulatore. Bilo je čak i smrtnih slučajeva. Jedan mladić, na primer, poginuo u trafo-stanici, kao i jedan maloletnik u Beočinu”, priča Azlen.
 
Nazad
Vrh