Nikad ovako !

Verovatno je mogao spasiti i ovog jadnog čoveka što je na njega ispala rolna lima iz kamiona(mislim na pojas).Ne radi se toliko o pojasu koliko se radi o sistemu i vlasti koja donosi zakone i radi šta hoće a poslanici u skupštini samo partijski dižu ručice i glasaju bez ikakvog razmišljanja za sve zakone bili oni dobri ili loši.I ja vezujem pojas kada idem negde na otvoreno ili autoput ali sam rekao da mi smeta u naseljenom mestu gde je još smanjena dozvoljena brzina.Ajde kažite mi zašto ne bi bila stvar ličnog izbora vezivanje pojasa u naseljenom mestu na ograničenju od 50km/h,pa ko hoće i misli da treba nek se veže a ko ne i ne mora.Ne,svi zakoni se donose samo da se globi ovaj narod i drži u strahu.I mi sami koji se bavimo poljoprivredom nemamo onu stvar da izađemo na ulicu organizovano i kažemo,dokle više,ovo ništa ne valja,u svim zemljama u okruženju poljoprivreda je u boljem položaju(subvencije,nafta),ali ne,mi smo takav narod da jedva čekamo da komšiji crkne krava a nismo svesni da i nsša samo što nije krepala.Garantujem da 80% poljoprivrednika nije zadovoljno stanjem ali glasaju za vlast koja ih sistematski uništava.Skoro svaki dan sam u selu i gledam kako se sela prazne kao metlom,mladi ne ostaju na selu zato što ne mogu da žive od poljoprivrede,za par godina biće problem naći radnika u selu(pričam o pravim radnicima,ne ovima što moraš biti pored njega da bi nešto uradio),a vlast ne donosi nikakve mere da bi poboljšala nešto u poljoprivredi nego je još sistematski uništava.

Pojas je izum koji dokazano sluzi za prevenciju tezih povreda pi nezgodi i samim tim normalna logika je da se koristi, a drzava na to gleda eticki.Jer zamisli kad postoji prevencija, a drzava zanemari tu prevenciju i ostavi slobodan izbor.

Ti nemoj da se vezujes i placaj kazne, niko ne moze da te natera da se vezujes, mada moderna vremena smetaju vakcine i ostalo sta je jos jedan anti pojas pokret :osmeh:
 
Ma više se radi o kojekakvim zakonima koji se donose bez ikakvog smisla a koje kroje kojekakve agencije,da ne pričamo što visina kazni nije primerena prosečnoj zaradi.Pa kako je moguće da je u Austriji kazna za pojas 30 evra a kod nas 10000din.Neka prepišu zakon iz neke zapadne države ako ne znaju.Veći akcenat ovde treba da se stavi na visinu kazni koje su propisane.
 
Kazne nemaju veze sa standardom, cemu kaznjavanje ako ces ti na tu kaznu da se nasmejes i platis je bez ikakvog problema?Jel takava kazna ima efekta na tebe da ne ucinis isti prekrsaj ili je ucinkovitije kad das pola plate?

I kazne se ne placaju svaki dan i ne opterećuju budžet, tako da ta prica ja radim za 27 hiljada odakle mi 10 za pojas ne pije vodu, tvoje je samo da se vezes i sacuvaces 10 hiljada prilicno fer zar ne?
 
ZA RKMANA Ajde kad se uvati za Austriju jeli u Austriji litar mleka 8 euro centi ,jeli u Austriji 1 euro 40 kg jabuka industrija jeli tamo 1 euro 12 kg sljiva prve klase jeli tamo 1 euro 6 kg visanja jeli tamo plata 200 eura jel u Austriji baba sera naplacuje toalet a da nama sapuna i toalet papira i vatrikine vi svi morate da shvatite da imate mnogo vise slicnosti sa Bangladesom,Pakistanom,Dzibutijem,Obalom Slonovace nego sa zapadnim zemljama CEO NAROD RADI ZA BUREK I JOGURT I UPOREDJUJE SE SA ZAPADOM ali uporedjuje se samo kada je naplata odredjenih stvari u Austriji predsednik ide na posao javnim prevozom i ne vodi 150 hiljada ljudi na miting u Beograd pod prisilom A SVE O TROSKU DRZAVE TJ SVE O TROSKU NARODA i ne pravi cirkus svakih 20 dana od grada do grada ARCECI DRZAVNE PARE a kako je u Austriji DOKLE JE GOT UKLJUCEN PRVI KANAL NECEMO ZNATI A TEK KADA POGLEDAMO SATELIT VIDECEMO KAKO JE TAMO I STA ONI TAMO RADE I KAKO ZIVE
 
Mornar, dao sam samo primer zasto se tamo veze pojas kad je spomenuo nas kolega. A ovo sto ti pricas sam svestan, Tv ne gledam, ne citam informer, ne gledam dnevnik nit parove i ostalu propagandu :ppozdrav:
 
Za 11 godina kako vozim samo sam dva puta platio kaznu za prekoračenje brzine i oba puta je bila ona najmanja za opseg 11-20 km/h preko ograničenja (50 maraka). Platim pola u roku osam dana, drugu polovinu mi oproste i gotova stvar. Za ostalo nikad nije bilo osnova pa nema razloga ni da kukam, a i za ove sam samo ja kriv.

Možemo mi sad redom kukati kako se teško živi, kako su primanja mala, ali je pogrešan pristup da se prema tome sve ravna. Valjda je prirodnije da težimo da se plate povećavaju, da proizvodimo robu koja se prodaje po boljoj cijeni i slično. Poštuj propise, ne divljaj i nikad kaznu nećeš platiti, skroz jednostavna stvar. :osmeh:
 
ZA PHILBY ja Druze PHILBY vidim da si posten covek ,pravdoljubiv,disciplinovan,lepo vaspitan i verovatno si mnogo puta zazalio sto si takav kada si nailazio na razne nelogicnosti u nasem drustvu ili nepravde jer ja mislim da si ti covek za zapad i siguran sam da bi tamo mnogo lepo prosao i ostvario se na svim frontovima.Ali vidim da u tebi tinja nada da se ovde uspostavi zapadni nacin zivota i da se preslika masa stvari i mi da promenimo nacin razmisljanja i mentalitet i da pocnemo da razmisljamo kao zapadnjaci sto ne pije vodu jer OD TURCINA NE BIVA SVEDJANIN A OD CIGANINA NE BIVA GERMAN A OD RUMUNA NE BIVA FLAMANAC.Znam ,znam pokojni Zoki Djindjic je zaneo jedan dobar deo populacije DA MI TREBA DA SE MENJAMO I DA TREBA DA UCIMO I UGLEDAMO SE NA VEKOVNE PLJACKASE IZ ZAPADNE EVROPE i to je bio jedan zanesenjak a njihov placenik jedan nistak koji nista nije radio u zivotu a studirao je u stranoj drzavi nezna se od cijih para i na kraju dobio najveca odlikovanja i vilu na Dedinju.Bio je NJIHOV PLACENIK medjutim likvidiran je onda je ona bagra koja je okruzivala Zokija NASTAVILA kazem nastavila DA SROZAVA OVU ZEMLJU I NAS NAROD I REZULTATI SU ubitacni UBUNARILI SU NAS I SROZALI KAO NACIJU i onda kao slag na tortu se pojavio OVAJ PSIHO sa suzom u oku i drhtavim glasicem a inace sponzor FONDACIJE KLINTON i on je nastavio gde su demokrate stale NASTAVIO JE DA PRODAJE U BESCENJE pola Vojvodine.PKB,UVEO JE KRADJU I SKIDANJE PENZIJA UVEO JE SKIDANJE PLATA RADNICIMA PREKO AGENCIJA UVEO JE IZVRSITELJE uspeo je sto niko pre njega nije a TO DA JE UJEDINIO SVE STRANKE U JEDNU sve olose u jednu skupinu i napravio JEDNOPARTIJSKI SISTEM.oN POKUSAVA DA GLUMI DRUGA tITA JUCE SE SLIKAO SA PIONIRIMA ali TITO nije bio psihopata i pomahnitali ludak i nije prodavao drzavne resurse Arapima i zapadnim partnerima Ovaj dvojac Aca i Toma grobar NAS NECE STAVITI U GROBNICU I OPEVATI NAM PESMU KAKVU ZASLUZUJEMO OVI CE NAS KREMIRATI DA NECE NI DUGMICI OSTATI OD NAS
 
Poslednja izmena:
U Švajcarskoj se kazne odredjuju procentualno prema plati koju primaš.

U Svedskoj i FInskoj isto, cuo sam za slucaj da je neki tajkun tamo (u Finskoj) morao da plati kaznu od 103 hiljada evra, neki bas opasan prekrsaj bio a on ima ogromne prihode, slicno i u Svedskoj kazne od 50-60.00 evra nisu rijetkost.

U Svajcarskoj je takodje placena inajveca kazna ikad na cijelom svijetu - 650.000 evra za voznju od oko 300km/h na autoputu, pride nije htio da stane kada ga je policija pokusala stici, neki milijarder isprobavao novog Merceds SLS.
 
Ja se izvinjavam ali za koji ku..c proizvode aute da idu 300km na sat (a znate koliko je dozvoljena brzina) i posle divlja po običnom putu jer mu se diže adrenalin i može mu se, nek ide na trkalište pa nek se izaka, izdivlja a ovamo poštuj koliko toliko propise i ostale učesnike, za takve stvari kazna i doživotno oduzimanje dozvole i vozila, nije mi jasno zašto se to dozvoljava da se proizvode takva vozila kad se zna šta se sme u saobraćaju, odoh da ležem, saće svane.
 
Verovatno je mogao spasiti i ovog jadnog čoveka što je na njega ispala rolna lima iz kamiona(mislim na pojas).Ne radi se toliko o pojasu koliko se radi o sistemu i vlasti koja donosi zakone i radi šta hoće a poslanici u skupštini samo partijski dižu ručice i glasaju bez ikakvog razmišljanja za sve zakone bili oni dobri ili loši.I ja vezujem pojas kada idem negde na otvoreno ili autoput ali sam rekao da mi smeta u naseljenom mestu gde je još smanjena dozvoljena brzina.Ajde kažite mi zašto ne bi bila stvar ličnog izbora vezivanje pojasa u naseljenom mestu na ograničenju od 50km/h,pa ko hoće i misli da treba nek se veže a ko ne i ne mora.Ne,svi zakoni se donose samo da se globi ovaj narod i drži u strahu.I mi sami koji se bavimo poljoprivredom nemamo onu stvar da izađemo na ulicu organizovano i kažemo,dokle više,ovo ništa ne valja,u svim zemljama u okruženju poljoprivreda je u boljem položaju(subvencije,nafta),ali ne,mi smo takav narod da jedva čekamo da komšiji crkne krava a nismo svesni da i nsša samo što nije krepala.Garantujem da 80% poljoprivrednika nije zadovoljno stanjem ali glasaju za vlast koja ih sistematski uništava.Skoro svaki dan sam u selu i gledam kako se sela prazne kao metlom,mladi ne ostaju na selu zato što ne mogu da žive od poljoprivrede,za par godina biće problem naći radnika u selu(pričam o pravim radnicima,ne ovima što moraš biti pored njega da bi nešto uradio),a vlast ne donosi nikakve mere da bi poboljšala nešto u poljoprivredi nego je još sistematski uništava.
kakvo banalizovanje ,ovo je u stvari spamovnje teme :ppozdrav:
nemoj vezati pojas a takodje nemoj da vezes ni decu,to je sigurnije i bezbednije za vasu porodicu :ppozdrav:
je.es kaznu od 10.000,odnosno 5.000 u roku 7 dana po nevezanoj osobi u vozilu,placaj to i samo mu ga daj po gasu
 
Dobro zaradjuju...pretisnuo lik neko vamos dugme...vamos bejbi!:cool:kakva brza voznja? u srbiji jedino ako kanis nagarit`makinu bolje da skrenes kroz njive nego da lupnes neku dzombu na putu...po nasim putevima 30 je kao tih 300 opasno.
 
Nazad
Vrh