Nikad ovako !

Šta je ovo sa udesima juče, 7 mrtvih u lančanom na autoputu i još četvoro kod Svilajnca...prve magle i odmah 11 poginulih za jedan dan.
To je na autoputu blizu mog sela, kod mosta preko Morave magla koja je smanjila vidljivost na 10m i to samo ispred mosta. Ljudi koji su usli u tu zavesu su odmah naglo kocili kazu da se nije nista videlo, decko koji je dao izjavu za neku televiziju kaze da tek kad se zaustavio video je da je sleper ispred njega i onda su ostali nailazili i samo se cukali. To sa maglom je izmedju Jagodine i Cuprije, a kod Svilajnca u preticanju to je bilo preko dana nije bilo magle.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam bio na nekih 200m od toga, isao sam 80 i naleteo na na pandura koji je kao besan trcao u zaustavnoj i usporavao saobracaj.

Prvo su se naredjali iz pravca Nisa, a onda iz pravca Beograda i tu su vec bili panduri koji su usporavali saobracaj iz pravca Nisa.

Vidljivost je bila 50+ metara nikakav zid od magle vec klasicno predvajanje ima je pa je nema, ali i malo dete zna da treba da uspori jer je tako bilo celom duzinom od V. Plane.

Ne moze da se vozi 100+ u takvim situacija a, vidljivosti je bilo za 60-70.

A dovoljno je da se jedan uplasi nabode kocnicu i eto sta se dogodi.

Ne stoji dzabe tabla sa strane i tacke po zaustavnoj traci koje obavestavaju kolika je vidljivost i preporucenu brzinu.

Ali, sad ko je zurio nije ni stigao nazalost.
 
DRAKARIIIIIIIIIIS!
(mojih ruku delo)
b1ae4014ff2bd5ad9a25b5f0b96af659.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
I ove godine se ostaci pale na njivama. Ima savesnih koji tanjiračom opkroje njive unutar međa a ima onih koji samo zapale pa zapale (odu). Danas sam sasvim neplanirano otišao na kolibu jer nisam radio jer sam išao na sahranu. Sam Bog je spasao voćnjak da ne izgori. Vetar je duvao a seljak je zapalio ostatke od kukuruza i otišao. Uspeo sam da ugasim nekih desetak metara strnjike u susednoj parceli koja se ne obrađuje i puna je suvog korova. Dve njive od voćnjaka je komšiji zahvatilo nekoliko sadnica u njegovom voćnjaku.
Opet, pišem, kao i prošle godine kad se vetar okrenuo taman kad je vatra došla do voćnjaka i ove godine je Bog odlučio da sve ne izgori.

Nekada mi je baš bilo žao zemljoradnika i njegove muke ali ono što vidim je njihovo ponašanje, kako besomučno prskaju, kako traktorima prelaze preko voćnjaka, kako pale bez nadzora, kako nemaju obzira osim što gledaju kako da njima bude dobro, kako ne poštuju karencu....

Zbog takvih (koji su ipak u većini) su svi zemljoradnici na lošem glasu i sve češće mi se javlja osećaj da ne simpatišem seljaka kad vidim njegovu muku na televiziji i uživo, da ne saosećam sa njegovim teškim životom, da sve ređe pomislim da je otkupna cena pšenice ili kukuruza mala, da nađem opravdanje što nije postavio signalizaciju na traktor, da mi je bude krivo što ne pada kiša ili pada led, da se svađam kada kažu da je otkupna cena mleka mala.....
 
Чега комбајнирање???

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kukuruz je u pitanju, po rečima gazde 2 put prskan a prinos je oko 500kg mešavine semena korova i kukuruza po jutru. Parcela pored kanala koji je dubok 3m, redovi se ne vide a ja se pitam što ja:sta:
 
Hteo sam smederevcu da se dva puta zahvalim na njegov komentar ali sistem dozvoljava samo jednom.

Hvala Aco. Sve je to napisano iz iskustva nekog ko je jeo taj seljački hleb. I svaki pravi čovek, svaki pravi Srbin će sigurno stati iza ovi mojih reči jer svi u svom selu vide takve pokvarenjake i probisvete. Zato nam je svima zajedno veoma teško da krenemo napred ka onim našim starim vremenima kad je seljak bio domaćin čovek koji je imao svoju reč i koji je veoma retko prevaljivao ružnu reč preko usta. A kad ti nešto kaže onda je to mudrost a ne psovka ili podrugivanje i izrugivanje kao danas.

A ovima koji su zadojeni mržnjom mogu samo da poručim da treba da se pričeste i da oslobode i ispovede svoju dušu jer takvu dušu posećuje samo čuma, tumor i razne bolesti. Ipak nek im je s Bogom prosto i neka se njima i njihovim najmilijima sve najlepše dogodi.

Meni nije jasno zašto se član foruma cika_laza uvek javlja i to sa negativnim postovima i komentarima i sa vređanjem jer nikada njemu lično nisam ništa napisao ružno.
Ali to je tako opšte prihvaćeno ponašanje u ovoj lepoj zemlji da ako razmišljaš drugačije da si odmah glup i odmah treba da te vređaju.
Pa ipak ovde na forumu svako predstavlja sebe i svoju porodicu i familiju i na kraju svoje selo ili grad.

Nek mu je Bogom prosto. I neka njemu i njegovoj porodici Bog podari sve najbolje i sve najlepše. I neka stekne bogatstva i za sebe i za svoje čukun-para-čukun unučiće.
 
Poslednja izmena:
@Sudarski Bojan
Нема ни за тебе да плати а не њему још да остане.....таруп је измишљен за овакве ствари.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh