Nikad ovako !

Ne treba decu terati od malena da se uče radnim navikama niti uopšte ičemu što će im trebati u životu.Treba ih pustiti da rastu tako kako ih sistem uči a vi
Radna navika se ne stice samo na traktoru.

- - - - - - - - - -

:haha: Za kašiku su bili sposobni dok za ostalo ni blizu a danas bi ih okarakterisali kao retarde...
Zato sto nisu seli na traktor sa 6 godina. :haha:

- - - - - - - - - -

Pa druškane probaj taj jednostavni sklop da voziš u mojim(zlatiborskim) krajevima ili recimo drugim brdima ove naše domovine, pa sam konstatuj jel' lako ili radi guza ko meduza.
Lepo natovariš pešes meteri drva, kišica malo pokvasi, gume nikad predobre, a ti spustaš ko niz nos..
Voziti autoputem i niz/uz vukojebinu nije baš uporedivo. I kod nas deca ne počinju voziti rano, baš iz tih razloga.
Ista situacija i kod mene,samo sto kad kisica zarosi nizbrdo je i prazan traktor previse.
 
Ja poceo da vozim sa 3 godine traktor kad su moji tu. Kasnije kad sam vec napunio 4 iso i po njive i livade. Kad sam postao stariji, tamo negde u 5-6 godina iso sam u sumu i spremao drva. Merak kad odem u vrtic pa pricam da sam izbacio 15-20 kubika drva, a moji drugari se igraju plasticnim auticima. Eh kad se samo setim, mladost ludost.:haha:
 
Traktor vrlo zajeban sklop, sticer tandem pun mokrih balvana i kisa ko iz kabla niz Javor, 13km sumskog puta pa veselje od Kladnice do Bratljeva :osmeh: Da se uplasi i biciklu da proteras a ne 30t :cvetic: a prvi put seo za volan sa 19 godina, a ovi sto teraju od malih nogu ma mi ne zurimo :osmeh:

Ili iz rudnika Lece do Leskovca 13 februar snega ko u prici :osmeh: kada autopilot :osmeh:
 
Ja poceo da vozim sa 3 godine traktor kad su moji tu. Kasnije kad sam vec napunio 4 iso i po njive i livade. Kad sam postao stariji, tamo negde u 5-6 godina iso sam u sumu i spremao drva. Merak kad odem u vrtic pa pricam da sam izbacio 15-20 kubika drva, a moji drugari se igraju plasticnim auticima. Eh kad se samo setim, mladost ludost.:haha:

Ulepšao si mi dan ovim postom... :haha::ppozdrav:
 
Traktor je nesto sto najpre zaintrigira dete.
I ja sam poceo kao svi ostali sa 6-7 god, a ubrzo i ozbiljnije poslove sam raditi.
Nisam se video iz kabine 560, njega sam stojeci vozio, dok matori nije kupio store, na njemu sam mogao bar komande da dohvatam sa sedista.
Ja licno mislim da coveka sa 20god, nece zanimati traktor i mehanizacija ako vec ranije nije sedao...



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja poceo da vozim sa 3 godine traktor kad su moji tu. Kasnije kad sam vec napunio 4 iso i po njive i livade. Kad sam postao stariji, tamo negde u 5-6 godina iso sam u sumu i spremao drva. Merak kad odem u vrtic pa pricam da sam izbacio 15-20 kubika drva, a moji drugari se igraju plasticnim auticima. Eh kad se samo setim, mladost ludost.:haha:
Aco kralju,jel moze neka slika,resio sam da stavim tetovazu sa tvojim likom,odustajem od Dzordana.
 
Ajde ljudi manite se i pustite decu da budu deca.Ako su nama detinjstva brzo prosla ne moraju i njima kroz igru i znatizelji ce polako svi ponesto nauciti da rade u zivotu svako ce dete kroz to svoje odrastanje zavoleti neki posao.Moj otac je vrstan majstor mehanicar,a ja eto mehaniku ne volim iako sam kao klinac i momcic radio sa njime ali me je neka blentava ljubav prema poljoprivredi odvukla na drugu stranu.Dok se moje drustvo igralo na ulici islo na bazen i kanal da se kupaju ja sam sa komsijom isao u zetvu vukao mu prvo prikolice od njive do njive,dok on jede ja terao kombajn i na kraju sa 14g vec uveliko krenuo u saobracaj,mislite da sam superiorniji od nekog ko je stariji ili mladji od mene?Ne samo sam umorniji i ostario sam pre vremena bar takav imam osecaj nekad pomislim jbt gde mene detinjstvo i mladost prodje,a od pohvala komsiliku vidi ga kako je vredan nista nemam.Jednostavno kako budete vaspitali decu i pricali im tako cete i ljude od njih napraviti.ako hoce da teraju ili voze traktor po njivi daj te im ali postepeno ako ih od jednom upregnete mozete i kontra efekat da napravite vidjeno mnogo puta.Slazem se da je 100 puta bolje da sede u kabini traktora i trce po njive nego da sede kuci za kompom i tabletom ali i tu se radjaju neki novi hakeri i kompjuterski geniji.Tako da ostavite decu da budu deca!
 
Čika Lazo e nije to ništa.Sa 10 godina sam počeo da vozim kamion a već sa 12 sam ter'o autobus u Sloveniji. :haha: Tako sam bio u mogućnosti a zaslugom toga što sam uvek delovao starije nego što jesam pa sam prolazio svuda.Eto u srednjoj čkoli sam mogao da pijem pivo u svakom lokalu bez lične karte a x puta sam bio ujak drugarima iz razreda,vodio ih na pivo uz prisustvo punoletne osobe. :haha:
 
Sam sebi isao na roditeljski
6c9a51fadda7d9c7d7dcbcb7eb4c4c4c.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Čika Lazo e nije to ništa.Sa 10 godina sam počeo da vozim kamion a već sa 12 sam ter'o autobus u Sloveniji. :haha: Tako sam bio u mogućnosti a zaslugom toga što sam uvek delovao starije nego što jesam pa sam prolazio svuda.Eto u srednjoj čkoli sam mogao da pijem pivo u svakom lokalu bez lične karte a x puta sam bio ujak drugarima iz razreda,vodio ih na pivo uz prisustvo punoletne osobe. :haha:
A sigurno si i samog sebe drzao na krstenju? Zajeban nema sta. Sto bi rekli kod nas : ''Sa golo **greška ekseri vadi'' :haha:
 
Nazad
Vrh