Nikad ovako !

Nama je neko to namerno upalijo. Komsija je pukom srecom otiso do wc-a icslucajno video. Kuca je nekoliko desetina metra bila dalje od gomile.Par sati pre toga coveku takodje uplaili gomilu rolo bala na daljini od 1km... Goran (moj otac) kada je inspektoru pokazao tragove u zitu oni su samo odmahnuli rukom. Pre par dana takodje upalili stog i kasnije se proculo ko je i to iz opklade....Ako se ovako nastavi moracemo da reagujemo licno...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ostetilo mi sljive,dosla je i policija,moj rodjak je dobio kaznu,ovo je vec treci put odkad moj rodjak ovo radi ,prosle godine je zapalio groblje...
Moja pomocna zgrada je jedva prezivela ovo,da je to otislo,zapalio bi rodjaku kucu


Salu na stranu , suzdrzite se ljudi od ovakvih kombinacija , docice do zrtava ( vatra cesto ne moze da se kontolise ) pa ste

zatvorili i svoju ( kad vas uhapse ) i sagoreli tudju kucu .

Ja sam vise za neke vaspitne cuske ( batine ) , ukoliko lepa rec i razgovor ne pomazu ( u ovom slucaju je to ocigledno )

Svojevremeno sam tako prevaspitao lokalnog narkomana bezbol palicom pa nam vise ne krade po zgradi .
 
Nas su jedne godine krave spasile. Kod komsije pocela da gori kamara sena odma do naseg hangara u kome je tad bilo slame, srecom negde posle ponoci otac izadje da vidi sto krave tako ricu i udaraju kad je video zasto umalo se nije onesvestio.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Њему је његово имање вероватно битније и важније од вашег,вама би очигледно нешто остало а њему ништа....По томе се разликујете.
imam i ja 50 ari vocnjaka ali on nemoze da se zapali jer sam mu pokosio travu na vreme a ne da drzim korov i rastinje kao na nikolinim slikama
znaci,razlikujemo se po urednosti :ppozdrav:

- - - - - - - - - -


24d2by8.jpg
[/IMG]
....................
 
Gubitak je i kad se spali i mala trava u voćjnaku jer se uništavaju mikroorganizmi plus ako su sadnice malčirane onda i taj malč može da gori i ošteti sadnicu. Ja sam dva puta spasavao voćnjak da ne izgori samo što je onaj odzgo tako ugodio da budem u pravo vreme. Ali sve se to može rešiti ako se malo pazi. Ima komšija koji drljačom pređe obodom njive i skupi ostatke i onda ih zapali ali ne ide dok ne sve ne izgori. A ima oni koji zapale baš po vetru i onda samo odu. Pre dve godine su jednom komšiji zapalili topoljar a on je nekoliko puta malčerom prelazio i malčirao korov tako da je imao debeo sloj materijala koji gori. Desetak topola mu je izgorelo a bile su visoke 3-4 metara. Prošle godine par njiva od voćnjaka je izgoreo jedan orah u rodu. Sreća da sam bio tu pa sam pozvao vlasnika koji j došao i gasio travu po voćnjaku kalemljenog oraha.

Tako, može da se pazi. Budimo ljudi iako smo Srbi.... što bi rekao pokojni Patrijarh...
 
kakvo velicanje gluposti :haha:
za par dana ce da snima emisiju kako su im oduzeli dozvolu i pisali kaznu
 
Sinoc kod mene u selu zamalo izbjegnuta prava katastrofa. Ispod mog i 5 susjednih imanja (sva se po dužini spuštaju nizbrdo) nalazi se parcela od oko pola hektara koja se ne obrađuje još od 1992. Vlasnici se se preselili u udaljen grad i nisu dozvoljavali nikome da to počisti a niko se nije usuđivao ni da to zapali zbog velike blizine susjenih imanja, šljivika i livada. SInoć oko 23.30h me produbila vika. Neka omladina koja se družila na igralištu ispred škole (nekih 600-700 metara odatke) vidjeli ogromnu vatru i krenuli redom da bude narod. Zamislite kako izgleda pola hektara šikare u kojoj ima drveća visokog i po 10-15 metara (bagrem uglavnom) kojem se loza popela i na krošnje kako gori uz žestok južni vjetar! Neko je pozvao i vatrogasce no u medjuvremenu smo se i mi organizovali i skupili sva crijeva iz komšiluka i doveli vodu do dijela požara koji je prijetio imanjima. Najveći problem bila je parcela mog komšije na kojoj se nalazi stotinjak rolo bala sijena i slame a kojoj je vatra približila na samo nekoliko metara - redovi rolo bala se pružaju pravo prema mojoj štali i šupama i komšijinom takođe. Polivanjem vodom uspjeli smo nekako da malo umirimo vatru jer je odnekud dovedeno još jedno crijevo, u medjuvremenu je vjetar malo oslabio. Vatrogasci su takođe brzo stigli pa su velikim šmrkom uspjeli da zaustave glavninu požara a kasnije su išli pješke sa leđnim prskalicama i gasili manje vatre i žar. Bez imalo pretjerivanja mogu da kažem da je vatra u nekim trenutcima išla i sigurno 20-30 metara u visinu. Zamislite da je neka budala zapalila takvu vatru nekad blizu 23 časa kada svi spavaju! Da nije primijećena na vrijeme, minute su falile da pređe na naša imanja i napravi nezamislivu štetu. Moram stvarno da pohvalim vatrogasce, ljudi su do 2 jutros prskali svaku trunku žara kako bi bili sigurni da vatra opet ne bukne. Komšiluk je takođe dogovorio da se za vikend organizuje radna akcija da se ta parcela tj. ono što je nije izgorilo iskrči a vlasnik koji to do sada nije dozvoljavao nek se je*e.
 
kakvo velicanje gluposti :haha:
za par dana ce da snima emisiju kako su im oduzeli dozvolu i pisali kaznu

Svaka cast coveku sto je to uspeo sve da sklopi, ali pogledajmo drugu stranu price, da ljudi u SRB sklapaju traktor od delova koji su 30+ god stari, da nema ni za neki noviji traktor polovan, rus, ili kao tvoj Gorane. To je tuzno...
 
Jeste tuzno, ali bitno da je covek zadovoljan. Vidi se da je zadovoljan postignutim. Opet dzaba i JD i novi rus ako nisi zadovoljan. Kupe ljudi novog rusa pa se zale zulja im guzu sediste.
 
Onaj put kad sam imao pozar,vatrogasci su dosli sa praznim kamionom vode i jos je taj kamion poluispravan losa lamela i nije mogao da izadje,zaista ne mogu verovati kakva je drzava sva propala...ovo danas netreba videt,mi nismo za e slovo
 
Svaka cast coveku sto je to uspeo sve da sklopi, ali pogledajmo drugu stranu price, da ljudi u SRB sklapaju traktor od delova koji su 30+ god stari, da nema ni za neki noviji traktor polovan, rus, ili kao tvoj Gorane. To je tuzno...
Naravno,svaka mu cast.Ali to nije bila nikakva majstorija vredna snimanja reportaze.Uzeo je sve gotove fabricke delove i zasarafio ih :ppozdrav:
član @bubu to sklopi za dva dana i ode da radi sa njim na njivu
 
Данас ишао за Митровицу,пре Лаћарка крај пута ругло и срамота,депонија смећа,све разнесено по њивама,а у сред среде Митровице билборд,као апликација за наш град,да буде чисто.Вучић долази,полиције као на фронту.У повратку неко бацио пикавац и запалио траву крај пруге,на прелазу између Мартинаца и Лаћарка.Ругло и срамота,после кажу власт крива.
 
To je i meni zapalo za oko jer sam nedavno prošao tom trasom.Ono je katastrofa koliko je ružno.
 
Poslednja izmena:
Још један колега затвара бразду са масејом и вуче оно смеће по њиви.ветар разноси,врв има и стоке ту,пошто сам једним случајем видео повеће прасе мало даље од пута.Па где су те инспекције,полиције к''''''ци,палци.Стварно срамота.
 
Nazad
Vrh