Nikad ovako !

A da semalo manemo politike i vratimo onome šta je tema, nije baš vesela, ali da opomene ljude da budu pažljiviji sa traktorima.

Ovo je za prethodnu nedelju, ceo region je pokriven

NESREĆA KO PETROVCA NA MLAVI Prevrnuo se traktor, poginuo traktorista, žena povređena

PREVRNUO SE TRAKTOR u Pančevu, vozač završio u bolnici

Neobična saobraćajna nesreća: Porsche se sudario s traktorom!

Horor na autocesti: Zapeo je pa je preko njega prešao traktor

Sudar traktora i kamiona, traktor odbačen van kolnika

Nesreća kod Konjica: Muškarac poginuo prilikom prevrtanja traktora

Znam da su sendvičari nepresušan izvor za to da pokašemo kako ljudi mogu nsiko pasti, ali ova tema nije baš mesto za to. Više je da opomene ljude, treba samo pogledati šta se dešavalo sa traktorima u prethodnoj nedelji.

Jesu vrućine i sparine, ali to neznači da netreba biti oprezan.
a
 
NA, evo zasto su presli na mail dopisivanje:



Peet, more nije jedina nagrada. Evo, kad vec prodajes dusu djavolu, prodaj je bar punog stomaka :ppozdrav:

screenshot windows 7
Sta i prasice dele?!:osmeh: Pa nekome se j..e i za dusu i za sve, zarad besplatnog letovanja i dobre klope!
Koliko ugrozenog naroda ima nije ni cudno da razbijaju na izborima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prvo te prasice i ta letovanja ne finansira stranka jer stranka kao stranka ne proizvodi nista to je OTIMACINA od ovog iscrpljenog i razvaljenog naroda putem raznih poreza ,akciza pdv i raznih drugih pljacki a i ogroman novac se izdvaja za te stranke i nevladine organizacije od strane drzave i daje trutovima i parazitima ovog drustva a u nasoj drzavi je mnogo parazita sve vise i vise a sve manje iskrenih rodoljuba i domacina .MORAL naseg naroda je pao na najnize grane i jedan dobar deo populacije ce dozvoliti zarad neke simbolicne bede da mu neki poltroni,uvlakaci,i **greška razvaljuju zadnji trap tako silovito da tu posle ni centriranje trapa i kompletni remont nemogu da vrate razvaljeno u prvobitno stanje,ali ajde sto im se urnise zadnji trap nego tim lakomislenim i naivnim ljudima toliko ruiniraju dostojanstvo i srozaju im licnost i naprave im ozbiljne cireve po mozgu da to ostanu oziljci kao opekotine za sva vremena traze od njih da rade niske i sramne stvari i vecina njih se i stidi sto je clan stranke i vesto to kriju na javnim mestima bojeci se osude i sprdnje okoline .
 
Dobro, probao sam lepo da skrenemžanju da se prekine sa politikanstvom jer nije ovo tema za to. Svaka sledeća poruka vezana smaranjem o politici će biti obrisana.
 
Ako nesto ne volim, to su medje koje kradu njivu. Poslednji par godina sam puno para dao na bager i spajanje njiva, kao i kupovinu istih pored mene. Evo sada gledam, iz 6 parcela sam spojio jednu njivu. Slabo raste tu okolo ali nisam ni bio svestan koliko.

Parcela od 2,75 ha, kada se saberu ovih 6 njiva, ima svega 2ha korisnog prostora. Znaci 70 ari manje! Da covek poludi. Ne samo sto se gubi na povrsini, vec se i kombajn skuplje placa. Kada pogledate ovako prvu sliku i kada vidite svetlu senku koliko nije rodilo, covek pomisli da fali nekih 20ak ari. A u stvari fali evo citavih 70!

Evo originalnih 2,75ha


Evo i korisne povrsine na istoj njivi
 
Sto ne okrcis te medje skroz? Geometri ti postave panjeve i nemate medju i gubitak obradive povrsine i ti i komsija.
 
Sto ne okrcis te medje skroz? Geometri ti postave panjeve i nemate medju i gubitak obradive povrsine i ti i komsija.

Uzmi zumiraj preko google maps bilo koji deo atara, i videces da ne postoje sredjene medje i putevi. Geometar nije potreban, vec volja ljudi. Ja se vec skoro 10 godina samo od medja grejem ili ih bar cistim. Cak i "ne smem" da secem tolika drva jer ih nemam gde. Dovucem ih kuci puno, pa mi onda tu trule od stajanja. Ali opet pravim obaveznu promaju. Bas to uradih pre nekih 5-6 dana





 
Ovo u prikolici sam pravo odvezao kod zeta i nasekli smo 60 komada po 1,7m. Tako mu trebalo za ogradu. Samo na ovoj maloj medji se moze naci recimo jos nekih 100 komada x 2m. A zamisli kad odes u bagremovu sumu u koju niko godinama usao nije :)
 
Dali vi znate koliko godina je potrebno da bi to bagrenje naraslo toliko. Obratite paznju na sirinu od puta do pocetka kukuruza, da poseje bilo sta na toj povrsini za 2 godine ce imati vise nego od tih drva.
 
Odosmo u off, ali eto.. vidim da su vam medje zanimljive, ali veruje mi da meni nisu nikako. Vi u Vojvodini obicno kuburite sa drvima i skupo ih placate, ali mi na njih gledamo skroz drugacije jer ih imamo previse. Sa medjama je borba velika jer kosta da se unisti u potpunosti, da sad ne izmisljam toplu vodu i pisem o postupcima. Za ovih 10ak godina sam bez icije pomoci posekao vise od kilometar komplikovanih medja. I tek kada je posecem, vidim zapravo koliko ukrade od njive.
Imam veliku kolekciju tih slika, a evo poslednja koju sam u potpunosti unistio tj i bager je odradio svoje na kraju. Drva krupna sam prodao a meni vozim kuci ove motke na poslednjoj slici.











 
Slično je i kod mene, mada je početkom 2000-ih bila akcija skidanja obala duž puta. Medje su nekada planski zasadjivane bagremom i glogom kako bi se u njive mogla zatvarati stoka. U rano proleće se obala sekla i granje redjalo na medji kako bi ograda bila što gušća.
Danas ih gotovo niko i ne seče , kad se obradjuje svake godine se pomalo pomera, naročito kad se ore tako da do medje treba da se odore. Oko mojih njiva ih nema, godinama smo ih sekli i plaćali skip da pokopa panjeve. Dok je god bagremov panj u zemlji tu će bagrem iznova i iznova rasti.
Tako da u potpunosti razumem Marka.

Mare svaka čast na ovakvim poduhvatima.:ppozdrav:
 
@marko svaka cast....samo ne znam kako si sam to radio, ja se uvek bojim da mi ne odapne grana neka od testere pa da bude belaja...lakse je ako neko tu da drzi dok seces motornom...pogotovo to siblje dosadno i zbunje
 
Nazad
Vrh