Nikad ovako !

Ne razumem večitu potrebu komentarisanja i izvrgavanja ruglu nekih stvari, koje ni na koji način direktno ili indirektno nemaju veze sa nama. Ako nas nešto ne ometa, ne košta, ne ugrožava, ne vidim razlog po svaku cenu pisati nakaradno o tome a pogotovo kada je vera u pitanju. Ako nam se ne veruje ne moramo, ako nam se ne ide u crkvu ne idimo. Ima drugih stvari kojima možemo ispuniti duh i načina na koji provesti slobodno vreme.
Ali, nemojmo na ovako transparentnim mestima bogohuliti i pisati o nečemu samo da bi pisali. Vera i verovanje su stvar izbora, nikako i nikome nisu zakonska obaveza, te zaista ne vidim razlog takvoj negativnosti.
 
Ne razumem večitu potrebu komentarisanja i izvrgavanja ruglu nekih stvari, koje ni na koji način direktno ili indirektno nemaju veze sa nama. Ako nas nešto ne ometa, ne košta, ne ugrožava, ne vidim razlog po svaku cenu pisati nakaradno o tome a pogotovo kada je vera u pitanju. Ako nam se ne veruje ne moramo, ako nam se ne ide u crkvu ne idimo. Ima drugih stvari kojima možemo ispuniti duh i načina na koji provesti slobodno vreme.
Ali, nemojmo na ovako transparentnim mestima bogohuliti i pisati o nečemu samo da bi pisali. Vera i verovanje su stvar izbora, nikako i nikome nisu zakonska obaveza, te zaista ne vidim razlog takvoj negativnosti.
nisam negativan pokusavam da budem realan.u crkvu idem kada mogu i kada hocu,ne znam ko ste Vi pa da Vam se ne veruje.povedite malo racuna o narodu,njegovoj situaciji pogotovo finansijskoj pa vidite sto se sve manje i manje ide u crkvu i veruje ......znam kome cu da verujem
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni je lokalni pop, paroh, ili kako se već ta funkcija oslovljava tražio hiljadu dinara za svećenje vodice i sečenje slavskog kolača. Tarifa za vodicu je 500 a što mi sečemo kolač kod kuće je naš problem.
 
Ja to odavno obavim sam,u crkvu odem samo ujutru i ostavim novac na ikoni.I kod nas se mršte na one koji im pruže 200din kad seku kolač,pa ljude bude sramota i onda se zajme da bi imali da im daju crvenu.

A znam i za priču da je za Vrbicu ja mislim čovek otišao da seče kolač i zatekao popa za ručkom,a pop ni manje ni više nego pečeno pile jede,u sred Vaskršnjeg posta.
 
99% popova ja mislim i ne veruje u boga, samo su tu da bi krali. U susednom selu najurili popa, jako je voleo te crvene haha.
U nasem selu ti vernici skupljali donacije da se okreca crkva. Jaki vernici do juce bili najvece komunjare. Dolazile donacije iz usa cak , oni otvorili prodavnicu hahahahahaha
Da bog postoji na crkvama nebi bilo gromobrana
 
Nešto i ne verujem u boga ali ipak ne želim da negativno komentarišem o crkvi, popovima itd...
Kucam sa tel i uključen mi je auto correct i kad sam napisao popovima ponudio mi je lopovima. Šta znam, rimuje se a možda i ima smisla? Ko će ga znati...
 
Šta se vidi, čoveče iz Bosne?
Gospodine Momo pali ste u mojim očima zbog ove izjave. A verujem i u očima još nekih.

Koliko god ostro zvucalo sto je momosaric napisao,mislim da je dosta evidentna razlika u veri i verovanju i generalno prema crkvi sa ove strane drine i preko...
U kojoj god parohiji ima takvih svestenika vi ste kao molitvenici te parohije duzni da tog svestenika udaljite iz nje,a i nisi svi svestenici takvi kakve ih vi opisujete..I niko vas ne tera da sve radite preko svestenika,vase je da postujete Boga i molite se u crkvi,kupite svece u crkvi.naravno ko veruje u njega...
Clan je potegao temu oko izvora pijace vode i sacuvanja neke bogomolje koja je vazna za Srpski narod,a vi ste potegli kako su svestenici lopovi,a pola vas koji pljuje na njih,se vrlo malo razlikuje od njih...
 
Sveštenici su lopovi i sa ove i one strane Drine i sa druge strane i Save i Morave. Naravno čast izuzecima. Ovde je reč o tome da su popovi prisvojili tu crkvu i onda je preprodali i napravili dil sa državom. Da nije tako i da nisu lopovi i da rade za narod i da poštuju istoriju onda bi svi popovi zajedno sa patrijarhom na čelu trebalo da uzmu ko čekić ko budak i da odu i sruše branu kamen po kamen, komadić po komadić betona. Da se svi tamo samo pojave ceo narod bi se pridružio i nema te sile koja bi to zaustavila.
Ali popovima lopovima se ne izlazi iz lepih i toplih stanova i kućerina i besnih automobila.
O tome se radi.
A mogli su popovi lopovi i da premeste crkvu komad po komad kamena ili betona i da to ugrade u neku novu crkvu a ne da je puste da se potapa. Sramota je za ceo narod to što se uništava nešto zašta su naši preci ginuli i davali svoje živote nesebično misleći na nas potomke - a mi ih nismo dostojni. Ali kakav narod - takvi popovi - takva i država.
 
vuxsd ako si upravu za to da su upravo popovi to uradili,zasto mi,narod da cuti,da to dopusta?
A izvinuces za svestenika nase parohije se sve moze reci al da je lopov nije,nego covek koji odlicno brine o crkvi,crkvenom domu,djacima osnovne skole,selu,zivi u kuci koja je vlasnistvo crkve,i ima 4 dece i jos toliko unuka..i imamo crkvu i sve ostalo za ponos.
 
Kad treba naplaćivati korišćenje bogomolje onda narode plati da dobiješ blagoslov a kada treba **greška poturiti za očuvanje crkve i nasleđa onda ko te j*be narode, vadi oči kako znaš i umeš.
Kako tako ne gledaju u narod kad pod mantijama ugovaraju zakupe zemljišta ili broje pazar dnevni i još koječega...
 
Nazad
Vrh