Nikad ovako !

Tako mu i "treba" kad nije skuvao kafu i sipao rakiju,pa da doceka maloletnu decu kako dolikuje domacinski. I jos umesto daim pomogne da natovare cigare u kola i isprati decu on se nasao da"puca"covek .Sad neka lezi u buvaru,a radnju neka ostavi otvorenu na izvolte da se deca ne muce da obijaju drugi put posto im ovo izgleda nije prvi put da pljackaju a vec sutra ce opet biti na slobodi pa da ne obijaju drugu radnju da se ne muce deca. Da li ovo samo kod nas ima zivo me zanima? Treba pokrenuti peticiju da coveka puste na slobodu a ove maloletne lopove poslati u kamenolom na tezak fizicki rad pa tamo neka razmisljaju sta ce dalje.
 
Tako mu i "treba" kad nije skuvao kafu i sipao rakiju,pa da doceka maloletnu decu kako dolikuje domacinski. I jos umesto daim pomogne da natovare cigare u kola i isprati decu on se nasao da"puca"covek .Sad neka lezi u buvaru,a radnju neka ostavi otvorenu na izvolte da se deca ne muce da obijaju drugi put posto im ovo izgleda nije prvi put da pljackaju a vec sutra ce opet biti na slobodi pa da ne obijaju drugu radnju da se ne muce deca. Da li ovo samo kod nas ima zivo me zanima? Treba pokrenuti peticiju da coveka puste na slobodu a ove maloletne lopove poslati u kamenolom na tezak fizicki rad pa tamo neka razmisljaju sta ce dalje.
Ne vrede peticije nekoliko hiljada potpisa za oslobadjanje coveka u BG sto je branio zenu i cerkicu sa kuhinskim nozem od narkomana u svom stanu i optuzen je za ubistvo.
Tuzilastvo 4 ili 5 puta odbijalo a korumpirana apelacija ponovo vracala optuznice.Sto se tice kazne za lopove slazem se potpuno.
 
Moglo je i u temu zabava.........Borba na ulicama Kine........ultovima......:sta::sta:

[video=youtube_share;5FQ9b_iH-tA]http://youtu.be/5FQ9b_iH-tA[/video]
 
Danas smo bili u tuzilastvo, lopovi su priznali za podmetanje pozara, ugrozavanje zivota ljudi i imovine.
Zanimljivo je to kad je cale pitao tuzioca sta je sa kradjama ovaca, ona ga je pitalaq sa kojim ovcama....
Cale joj odgovorio pa kako vi nemate izjave svedoka i lopova sto su dali u stanicu mup-a, ona kaze mi nemamo ni jedan papir da su kod vas ukradjene ovce.......
Na telefonu sam snimio nacelnika policije koji pred 20-ak svedoka kaze kako su priznali za moj pozar i za kraadju ovaca i da je to reseno.
Znaci neko je u medjuvremenu malo zataskavao.
 
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Dugo vremena me nije bilo,i ajde odmah u ovu temu. Mozda nije za ovu temu,za mene jeste jer je ovo nedopustivo delo jer postoji nacin da se ne uradi ovo sto dalje budem opisao,ali nek nadlezni organi premeste gde misle da treba. Naime,u okolini Valjeva se potapa manastir zbog izgradnje vestacke hidro-akumulacije Rovni,a manastir je iz 13 veka koji po predanju pripada Nemanjicima,odnosno kao zaduzbina kralju Dragutinu. Sad je ona pod vodom skoro potpuno. Organizuju se protesti ispred vlade subotom od 15 casova sa litijom koja se krece ka patrijarsiji,a dalje do zgrade RTS odakle se vraca do vlade. Ovo nije borba samo za spas svetinje,vec i za izvorske vode u okolini Valjeva koji su najcistiji u Evropi. Svi ste pozvani da ucestvujete. Da ne davim,ako nekog zanima imate inboks ovde,pa pitajte sta vas zanima,a imate i stranicu istinoljublje na internetu,pa pogledajte. Evo dve slike,kako je izgledala ranije i kako ce ako Bog da ponovo izgledati i kako trenutno stanje izgleda.



 
Ovo je nepovratna šteta , ali ja bi samo pitao ..ako vam je stalo i ako vas ima dosta da se stvori masa koja može napravitit prisikak na vlast ... gdje ste bili kad se betonirala brana ..jer,odmah je bilo jasno kako če to završiti .

Stvarno ne pušem na vatru , kilomtrima sam daleko od toga i mogu objektivno ocjeniti problem .
 
Borba traje godinama. Brana se pocela graditi 80-ih. U septembru 2015 pocelo je tajno punjenje iste,a zvanicno je receno da je pustena u punjenje tokom martovskih kisa,a borba da se ne puni brana traje aktivno 16 godina ili da se napravi kontra brana koja bi zastitila manastir i izvorske vode. Za tu kontra branu su mislim 2014,dobijen novac za izgradnju,a nije uradjeno,vec je novac otisao u neciji dzep. Takodje,uradjen je projekat za kontra branu,ali nije sprovedeno jer je neko novac uzeo za sebe. Imate sve na sajtu istinoljublja. Svakako,nikad nije kasno za povratak,jer ta brana je kao kada,a svaka kada ima cep,tako i brana,ima otvore kojim bi se voda mogla ispustiti,manastir obnoviti,postaviti kontra-brana i onda ponovo zapoceti punjenje brane. Takodje,planirano je da se brana puni do pola kapaciteta,pa da se ispituje 6 meseci njena cvrstina,a onda da se ispusti,odrade dodatne dozvole i da se tad pocne puniti u maksimalnom nivou. Do tog praznjenja nece doci,vec se odmah sada puni do kraja. Time se jedan grad od 100000 stanovnika stavlja na kocku biti ili ne biti jer da li je brana sigurna ne zna se,a ako ista popusti i pukne ode Valjevo do temelja.
 
Miloše, pouzdano znam da je SPC dobila drugo zemljište, što poljoprivredno što građevinsko, a na jednoj parceli izgradila Crkvu?
Bio je poduži prilog o tome na RTS-u, i u njemu su svoj stav obrazlagali lokalni meštani, i izvođač radova, kao i predstavnici opštine Valjevo...
NE i predstavnici SPC?
Pitam se zašto?!
Kada se gradila velika brana na reci Nil u Egiptu,da se oformi Jezero Naser, bar 10-tak lokaliteta, što Hramova što Palata,grobova, izmešteno, bukvalno, fizički, komplet, i postavljeni na viši teren...
A ne ova mala crkvica (manastir)!?
 
Nazad
Vrh