Nikad ovako !

Vi kolega definitivno ne razumete o cemu ja pricam,sve moje replike su vezane za komentar jednog nepismenog clana o dijalektima,mozete vi za glavcinu da kazete i NABA i BABA ali to nema nikakve veze sa srpskim jezikom.Kod vas i kolege lektora bi ispravno pitanje bilo :Da li je pravilno reci IRAK ili IRAN?
 
Olaliju je pogodilo sto sam napiso da odredena grupa nezna sta je naba,kojoj i on pripada pa evo lagano pocinje procjenjivat i ko je pismen...
 
U Bosni kao i u Sandzaku ili u zapadnoj Srbiji postoji ogroman broj Turskih reci sto je i logicno sa obzirom koliko su Turci bili zastupljeni na ovim prostorima a slicno je i u susednoj Grckoj a verujem da je Turcizam zastupljen i u Bugarskoj ,juznoj Srbiji ,Crnoj Gori i nema tu nista cudno nema mesta cudjenju a i nas jezik kada bi se izvukle sve usvojene reci od raznih jezika ala bi nas osiromasili tako PRICAJTE LJUDI KAKO ZELITE I SAMO OPUSTENO
 
Olaliju je pogodilo sto sam napiso da odredena grupa nezna sta je naba,kojoj i on pripada pa evo lagano pocinje procjenjivat i ko je pismen...
I na kom "dijalektu" je NABA?Koja grupa je u pitanju?
Sad sam povezao,malo sporije razmisljam,kod nas se u zargonu glavcina kaze ABA,po glavatoj pevacici grupe ABBA.:haha::ppozdrav:
U ovu besmislenu raspravu sam usao da bih objasnio da forum sluzi da bi ljudi razmenili iskustva,znanja i RAZUMELI se.NABU i TRAJBERA bi razumelo manje ljudi nego da je neko na slovackom napisao U REDU.Kada neko napise da nece da menja svoj dijalekt,iz neznanja misleci na zargon,on u stvari ne zeli da ga ljudi razumu...
 
Opusteno olalija..opusteno..da si Srbin mozda bi i razumio...kod mene se na Srpskom kaze naba a zaboli me kako se kaze na madarskom il kako ti kazes....Ma imas li ti dovoljno seksa..djelujes frustrirano

Nije cudo sto je sve manje aktivnih clanova...nakaci se ovakav i sta da mu radis
 
Mi Bosanci kažemo naba , u čemu je problem ?
Mi Sremci kazemo TRAJBER,JEDEK,ANGLER,GLANCOS,ANDRAK,LOTRE ali znamo da nije srpska rec i nije "dijalekt"...

- - - - - - - - - -

Opusteno olalija..opusteno..da si Srbin mozda bi i razumio...kod mene se na Srpskom kaze naba a zaboli me kako se kaze na madarskom il kako ti kazes....Ma imas li ti dovoljno seksa..djelujes frustrirano

Nije cudo sto je sve manje aktivnih clanova...nakaci se ovakav i sta da mu radis
Vas kolega treba istetovirati,cak da vas nema trebalo bi vas izmisliti. http://zajebanko.com/mudre-izreke-citati-o-gluposti/
Smeta vam da Madjar na madjarskom napise templomhajó a Bosnjak na nekom cudnom jeziku moze da kaze izvedenicu NABA?
 
Kako lazes pred svima koji citaju...ma pisi covjece kako hoces...stati je veceras..Gdje sam ja napiso da mi smeta kako ces pisati.Nigdje.Majke mi al tebi veceras nesto fali
 
Kako lazes pred svima koji citaju...ma pisi covjece kako hoces...stati je veceras..Gdje sam ja napiso da mi smeta kako ces pisati.Nigdje.Majke mi al tebi veceras nesto fali
Mislio sam da vam smeta rec templomhajó posto na "dijalektu" kod Subotice znaci isto sto i u vasem kraju NABA samo vi to ocigledno ne razumete,instinktivno se branite a niko vas ne napada...Za ovo da lazem pokusajte sa razumevanjem ako ste u mogucnosti da procitate postove od #14142,cak znate i da li sam ja Srbin...
 
gdje sam ja napiso da si ti Srbin...Mad bih ti ocito volio bit al...

Nadi samo negdje od kad sam ja na forumu da sam napiso da mi smeta ko se kako izrazava i ja cu se javno izvinut i napustit forum.Nemoj izmisljat...
 
gdje sam ja napiso da si ti Srbin...Mad bih ti ocito volio bit al...

Nadi samo negdje od kad sam ja na forumu da sam napiso da mi smeta ko se kako izrazava i ja cu se javno izvinut i napustit forum.Nemoj izmisljat...
Vasa nacionalnost meni nije bitna,dokazano ste po istoj analfabeta,napisali ste da bih ja razumeo rec koja se koristi u vasem kraju da sam Srbin pa sam zato napisao da znate da li sam Srbin ili ne.Cela prica je krenula kad ste napisali da samo odredjena grupa ne razume sta znaci NABA i posle 20 komentara niste odgovorili koja je to grupa.Namerno sam umesao madjarski jezik pa ste vi pokusali da mi objasnite sta je dijalekt nekog jezika iako o tome nemate veze zato sto sam mislio da postoji mogucnost da shvatite da ta rec i vasa NABA nikakve veze nemaju sa srpskim jezikom a kamoli sa nekim"dijalektima" i da je sve jedno jel Madjarska ili Nemacka rec.Ocigledno je da pricamo stalno o razlicitim stvarima i moj predlog je da bi se okoncala ova bezvezna rasprava da vi kazete o kakvim grupama se radi koje ne razumeju tu univerzalnu rec iz srpskog jezika NABA i da citirate iz recnika naseg jezika definiciju iste ili ne treba NIKAD OVAKO raspravljati sa 0 argumenata...
 
Прави назив теме, нема шта
И шта сте онда закључили......ко има већу киту?
Кита = пенис (да се зна шта је)

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mi Bosanci kažemo naba , u čemu je problem ?


Nije ovo prvi put da mi Bosanci (odrednica samo po tome što smo iz Bosne, ne po nacionalnosti) smetamo nekima ovdje...Da samo znaš kako sam izvrijeđan par puta jer sam Bošnjak no moderatori (pa i admin/vlasnik foruma) su to brzo riješili.

Trebaju moderatori strogo zabraniti svaku raspravu koja nije poljoprivredne tematike na svim temama.
 
Slazem se u potpunosti. Sta koga boli ko kako prica, ako hoce moze i na vanzemaljskom. Nisi ga razumeo, shvatio, pa ni nemoras. Ne citaj, ne komentarisi, gledaj svoja posla. Taj ce ubrzo shvatiti da ga niko nije razumeo pa ce probati da objasni, ako vec hoce.
Ceo forum upropastise besmislene rasprave o nicemu, zbog nicega, za nista.
Ajte malo budite ljudi.
 
Iskreno, ja prvi put čujem za tu reč, a očigledno je da se u nekim mestima dosta koristi. Ipak, najjednostavnije bi bilo da se na forumu koriste reči iz pravopisa srpskog jezika, da bi svi razumeli o čemu se govori. Ako se koriste lokalni izrazi, dolazi do nerazumevanja. Ovaj forum je na srpskom jeziku, bez obzira ko je odakle i koje je nacionalnosti. Kada učestvuješ na forumu koji je na engleskom jeziku, moraš koristiti pravopisno ispravan engleski jezik, bez obzira ko si i odakle pišeš. Osnovna i skroz logična pravila... Pozdrav.
 
Nije fora...vidim da samo odredena grupa nezna sta sam napiso...odmah su se grupisali,....a dal bih ja trebao da bjezim od svog dijalekta..to sigurno necu uraditi rad nikog a kamoli njih par

Evo odavde je pocelo...ja nisam napisao ..srpskog dijalekta ni da je naba srpska rijec a sto se tice grupe...pogledaj ko je u startu poceo komentarisat...Madari.
Ovo za frustriranog kolegu olaliju kom ocito fali seksa

- - - - - - - - - -

Ja neznam u cemu je problem...kod nas su u jednom mjestu kazu..Lotre,u drugom Merdevine,u trecem Basamake za istu stvar i niko ne zamjeri.Prnjavor je poznat kao ..Evropa u malom zbog raznih nacionalnosti i mi nemamo problema zbog nacina govora.Toliko od mene u ovoj temi..:ppozdrav:
 
Moraš jedno shvatiti, dobronamerno (kao i uvek) pišem... To nije reč koja se koristi u standardnom, književnom srpskom jeziku. To je znači, uređeni oblik jezika koji se koristi u Republici Srbiji. I ostavimo se podela po nacionalnoj osnovi. Kažeš - Mađari... I oni treba da koriste književne reči srpskog jezika, kao i ja - Srbin iz okoline Beograda, kao i musliman (Bošnjak) iz Bosne, NA OVOM FORUMU koji je na SRPSKOM JEZIKU.


P. S. I da, kada kažemo VEDRA, LOTRE, VRENGIJA, BASAMAK, neko hoće, a neko neće razumeti, ali ako napišemo KOFA, MERDEVINE, UŽE, STEPENIK, razumeće svi koji govore srpski jezik, koji je jezik ovog foruma.
 
Za NABE i ja prvi put čujem.Dovoljno je da ko je to napisao pokuša da nam pojasni i rešen problem.Razumemo i mi dosta reči sa raznih područja ali ako postoje reči koje se koriste u samo jednom kraju ostali će da bleje.Verujem da 90% članova foruma nije razumela tu reč i ne radi se o određenoj grupi.Nema potrebe za varnicama.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh