Nikad ovako !

I ruska 12ka armatura,zabodena u stabljiku... komšija pasirao pre par godina tako nešto...
 
Projekcije stanovništva Srbije od 2010. do 2060. godine


53qtqx.jpg


http://www.fiskalnisavet.rs/doc/ist...je_stanovnistva_srbije_od_2010-2060-penev.pdf
 
Poslednja izmena:
il te neko voli ili je zaslugom ...puno ima koji neobraćaju pažnju na međe na granice njive a neki imaju kratak fitilj .i to ti je to budi srećan što nije ruska 12 imao bi veće štete..
 
Juce je neko upalio kukurzovinu na mojoj njivi i delu komsijske sa druge strane lenije. Posto je bio jak vetar vatra je preletila preko njive i cak presla vrbaski put. Srecom, naisao je covek vlasnik kukuruza sa druge strane vrbaskog puta i pozvao vatrogasce koji su ugasili vatru pre nego je uhvatila njegove kukuruze.

Sad da li su upalili ovi sto pabirce, ili je neko ko je prolazio lenijom bacio opusak - ne znam, ali dzaba sam se ja trudio 7 godina (neke i 8 koliko moje njive nisu videle sibicu) da zaoravam kukurzovinu, placao tanjiranje i ureu, kupovao veci plug koji nece gusiti, milion puta izlazio da odgusujem manji plug - sve samo da sacuvam mikroorganizme u zemlji.
4fe15c7a8785e96068edc9f7534222bd.jpg
815aab24cb927724665b1e19ec80ebf9.jpg
7d2bde776b3bd693d6f591e56d8c0469.jpg
f81f7859b27437cb818c5d7f5ff7bab4.jpg
e5968ae2e3fcd28d27a19ff95baada1c.jpg
4a73c53330787e9900f34c57913031b9.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
To moraš odma čim skineš kukuruz ili istanjirati ili dobro istarupirati u protivnom ovo ćemo i mi ostali zateći na svojim njivama...mada,da se jednom u 10god popale žetveni ostaci i nije loše tako da ne treba to prihvatiti tragično,za paljenje po vetru i komšijske kukuruze nemam komentar sem da je za svaku osudu.
 
Sledece godine neces imati problema sa insektima ni 20% koliko na drugim njivama. A nepaznja ljudi je cudo. Mi sinoc tovarimo repu, atar gori na nekoliko mesta, kukuruza neskinutih koliko hoces a neko vec pali.
 
Pa eto, ja sam baš hteo da isteram tih deset godina bez šibice, al se ne da... Još mi ovde bio DKC 5222 koji nije velika biljka, sejano na 22.5cm, dobro istarupirao adapter, bilo bi laganica za zaoravanje...
 
Kod nas juce isto neko upalio kukuruziste tri je lenije vatra niz vetar prosla i jedan jendek preskocila dosli vatrogasci i idu za vatrom do jendeka i prskaju,a jendek ne prelaze e vec kad je prisla nekim slasima onda su otisli okolo i tamo gasili.
@Dukej ta njiva do tvoje sa leve strane ta strnjika sta je to neko vezbao oranje ili bila neka prezentacija?Kad god idem za Srbobran vazda u nju gledam i ne mogu da skontam sta je to pokusavano na njoj?
 
Moj komsija d. bacio zar gde je plastika u potoku,osecam neugodan miris,vidim nesto dimi u potoku,otisao sam kod komsije da to ugasi i da ne baca uzareni zar,da nije niko video ostao bi bez supe i spremljenih drva za zimu,moj roditelj tipka u telefon i nije primetio da dimi potok,nismo ni svesni koliko gresimo
 
Ala ti imaš pik na tog tvog roditelja kao da ti je krvni neprijatelj...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
kolko u taj potok ima smeće kad je počeo da gori?:haha:
matori ti mozda ima svalerku kad tolko tipka u telefon :osmeh:
 
Ja se nisam smejao. A greota je to što ti radiš i pišeš! Kakav je da je, tvoj je...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Оде приколица....пут Н. Бечеј - Башаид
71e661d3f8478f6f96cedbfb7cf4febd.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh