Nikad ovako !

Koga god znam da je nagrabusio sa beračem, nagrabusio je na tim malim valjcima nazad.
Moj otac davne 88-me nagrabusio na komušačkim valjcima i ostao bez pola šake a komentar je bio samo da izbacim trsku a pratio je berač pešaka dok sam ja vozio od tad mu ne dozvoljavam da pridje ako je berač uključen a te noći osim njega došla još trojica sa indentičnom povredom na istom mestu jedan se čak i zavukao ispod da očisti svilu a ostavio rakovicu na leru pa kad mu je uhvatilo ruku traktor se ugasio i on sedeo ispod dok nije došao kolega da zameni prikolicu pa ga izvukao.
Nepažnja ...
 
Slika sa FB,
šta mislite jer bi 2 belarusa mogla da izvuku?

12558rd.jpg
 
Malo je zakačio, trebali su još koji trupac vezati.
A ovaj kreten što snima ispred traktora za čas posla je mogao ostati ispod i da ga zaore trupcima. Bez obzira kako zapne i zaglavi nekad traktor cimne kao lud, pokida se lanac i izleti kao iz katapulta.

Ali našem narodu lakše metar u **greška nego milimetar u glavu.
 
Slika sa FB,
šta mislite jer bi 2 belarusa mogla da izvuku?

12558rd.jpg
[/QUOTE


Ne razumem? Zaglavljena prikolica JER bi dva belorusa to mogla da izvuku ili je pitanje glasilo DALI(jel) bi mogla dva belorusa to da izvuku. Mozda je greska nenamerna, ali to mesanje JER i JEL dosta vidjam ovde po forumu. Bez ljutnje kolega :ppozdrav:]
 
ljudi moji,imam 56 god,i pre neku godinu , posecem se na berac,iskljucen totalno,ugasen traktor...evo kako ,nesto mi promenio zvuk,nesto klapara...ugasim sve ,i krenem oko beraca,,,sve u redu,zavucem se ispod kod tarupa,sve u redu ,ima neka tuluzina,da je iscupam,novi nozevi na tarupu...kidam onu tuluzinu,vucem ko blesav...kad je pukla tuluzina, ode ruka pravo na noz od tarupa....spoljni deo sake,izmedju palca i kaziprsta..5..6 cm.za par dan se rana zacrvenela,otvorila..ma uzas...dok mi nije covek naprkao sa sprejom za ovce,zeleni neki,valjda protiv sapa...i za 24 h osusilo se...ostala je danga.. tog dana kad se to desilo bila je sv.petka,i brao sam za pare...nikad vise,aj zdravo
 
Vec nekoiko godina ja pozajmljujem moje masine, kosu, greblo, prikolice... prijateljima, konkretno dvojici, oni uzimaju masine i rade kod njih a oni meni baliraju jer nemam presu. Ove godine sam ja pacao baliranje 28 dinara a oni i daje uzimaju moje masine, kazu nemaju vremena da mi baliraju. ovako je juce vratio greblo, dve nedeje je stojalo kod njega. nije falila jedna zica, sad fae 35 komada... a kosu sam kupio ove godine rotacionu, somili su mi ram za ceradu i vezali sa zicom i doterali... vise niko nece da stavi ruku na moju masinu!

http://postimg.org/image/mqfy504y1/
 
Vec nekoiko godina ja pozajmljujem moje masine, kosu, greblo, prikolice... prijateljima, konkretno dvojici, oni uzimaju masine i rade kod njih a oni meni baliraju jer nemam presu. Ove godine sam ja pacao baliranje 28 dinara a oni i daje uzimaju moje masine, kazu nemaju vremena da mi baliraju. ovako je juce vratio greblo, dve nedeje je stojalo kod njega. nije falila jedna zica, sad fae 35 komada... a kosu sam kupio ove godine rotacionu, somili su mi ram za ceradu i vezali sa zicom i doterali... vise niko nece da stavi ruku na moju masinu!

http://postimg.org/image/mqfy504y1/
Sto ide po selu dobije po celu....
 
Tako meni jedan prejeba busilicu.Pravio covek prikolicu za pare,a posto mu crkla busilica uzme moju,dao mu moj otac,pregori mu jer je valjda preforsirao i vrati je neispravnu i ni rec da kaze.Da je barem reko da je pokvario pa ajde,ma jok,samo poturi kao kukavica jaje.A ja sam takav niti volim da uzmem od nekog nesto,niti volim da dam nesto moje.Moze neka bas sitna stvar,neki kljuc,rucna pumpa,cetka,teleskop i tako to,a masine nikom nista.
 
Moj stari je dosta alata tako dao i ako ništa drugo bude skroz prašnjavo iako uvijek uzmi čist i ispravan alat.
Na električnim alatim uvijek oštete kablove, neki prekidač zajebu, oštrice umlate kao čekićem. Sjekire, lopate i slično polome, sad jedino ćuskiju dam u selo. Nju još nisu uspjeli da zajebu, a nije da su samo akademski građani koristili.
 
ahahah, mi dali cuskiju (valjde se tako zove ono za cepanje panjeva) - vracena defektna.kao da je tukao cekicem po ostrici.
 
Tata je pre par godina kupio neki veliki Hilti, ja mislim da je T22(mozda sam se zeznuo kod oznake). Bio je kao nov! Ne znam je li imao ogrebotinu koju. Kako ima puno prijatelja, dosta je se "kurvao" i sa je jos uvek ispravan i radi bez greske, ali je skroz izguljen i izgreban. Em ga ne izduvaju(iako skoro svi imaju kompresor) em slome spic precnika oko 20-25mm! Alat koji ja i tata koristomo duze vremena od tog Hiltija je ocuvaniji i uvek ociscen i izduvan posle rada. Kaze tata da je dao dosta novog alata, a da mu je neki vracen posle 25 godina. Oko djurdjevdana dam coveku poglu za lepljene PVC cevi i jos nije vracena. Tata da komsiji aparat za varenje da ne vari sa CO2 i kad mi je trebao, tata dosao da ga ponese, a on mu kaze "Molim te ga vrati. Trebace mi danas"!!!!
cudo su komsije i prijatelji. To su 2 slucaja kojih sam se sad setio, a ima ih toliko da mogu da pisem do sutra
 
ja od usta odvajam da kupim, da se podignem na noge, brat od strica mi 5 puta krao ovce ( 50 kom) nisam jedne patike kupio 3 godine.... do sad sve ok, od sad vise oni ne mogu meni da pomognu a moje masine unistili. dam prikolicu, oni ne pociste slamu iz nje, ostave na kisu dve nedeje daske se sve pokrive, dejane namestaj. kosu lome, opet namestaj, ostri nozeve, greblo vise nije za upotrebu.... ja da sam miioner pa ne bih uspeo da izdrzim to. probas da pomognes nekom a on te j u mozak. dosta je bilo. mi uzmemo neku masinu, ja podmazujem, varim, namestam i posle vracam. tako ja radim. ali ocigedno je da sto si vise dobar to su ljudi gori prema tebi. koliko sam pomagao ljude da sam bio cicija, sad bih imao sve. a ne vidis neko nema pa velis ajde, pomocice on meni.... nije tako
ja kod tih idem da pomognem da tovarim bae a sin mu spava kuci. ustane, mi nosimo na tavan on dodje i pita da li treba pomoc.... a kod mene ja sam tovarim i krecem traktor a cale redja gore. nece da dodju ni da voze traktor.
 
Ja sam takve sutnuo, ni sa kim iz sela ne saradjujem- Znaci Aut! Kakva familija kakav rod, rod smo kada ja treba da kesiram evrice, a mene ko belac u crnackom zatvoru! Bolje cicija nego ''vidi budalu''!
 
Nazad
Vrh