Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 711 od 712 PrvaPrva ... 211611661701709710711712 PoslednjaPoslednja
Rezultati 14,201 do 14,220 od 14234

Tema: Nikad ovako !

Član 577 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Poruka
    2,197
    Zahvalio se
    637
    Zahvaljeno 445 puta na 247 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Tako i kod nas toliko tih riječi koje nemaju veze s pameti.
    A onda se gledaju kad ja tučem po đe e pa neka im u inat.

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,158
    Zahvalio se
    4,599
    Zahvaljeno 1,111 puta na 608 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: bojcetic Pogledaj Poruke
    3 stranice svadje zbog NABE. Ja sam znao za taj izraz, ali ko nije razumeo samo jedan post za pojasnjenjem je bio dovoljan. Ovako isterujete pravdu i samo pravite podele. Podele su ubile ceo Balkan, a mi se i dalje svadjamo. Nista niste naucili iz istorije.
    Nisu podele ubile Balkan već neznanje i neprihvatanje znanja... sirotinja koja ne želi da čuje i primenjuje ono što je bolje i praktičnije... slepo sujeverje i staroverstvo... pljuvanje po sirotinji od strane te iste sirotinje i pljuvanje po gospostvu kao i pljuvanje gospodstva po istoj toj sirotinji od koje je postala... i naravno to što seljaci pale njive i besomučno izrabljivanje te iste zemlje od koje žive i za koju žive a preziru je svako jutro kad ustanu, naravno pre nego cepnu jednu ljutu a posle što opsuju Boga i Bogorodicu...
    I naravno suština je u krilatica koja je sastavni deo života i delanja - da komšiji crkne krava...

P.S. Postoji teorija da je Rusija inicirala pad berlinskog zida kako bi se pomešale karte u Evropi kao i raspad Sovjetskog saveza jer se otarasila balasta istočnih zemalja i ekspanzije islama, kao i da je aktivno učestvovala u razbijanju SFRJ zajedno sa zapadom jer se osvetila za '48 kao i podršku vlasti SRJ pučistima u parlamentu Rusije.... zato su i nastale ova najnovije podele... na koje smo se primili kao mladi čovekoliki primati...

drugarski pozdrav
    Poslednji uredio vuxsd; 20-10-18 u 20:18.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

3. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

ACA RAIC (21-10-18), MOMOSARIC (20-10-18)

Član MONTOYA avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    11,770
    Zahvalio se
    4,427
    Zahvaljeno 2,688 puta na 1,611 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Da, verujem da je rusija u svemu tome ucestvovala, kao i juce u makedoniji gde su protivno referendumu donesene ustavne promene...
    ocekujem da ce eu i usa reagovati na taj ne demokratski postupak
    Basszon meg a Vucsics

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,199
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,086
    Zahvaljeno 949 puta na 554 poruka
    Downloads
    259
    Uploads
    126
    Rubika Traktori, tema se zove Nikad ovako, a piše se offtopic o politici. Da kažem uktratko, svako ko želi da obajasni svima sve o politivi ima forum B92 pa neka tamo nastavi. Ovde nema dalje mesta za offtopic.

6. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili novii na ovoj poruci:

mali.alen (21-10-18), nikola720p (21-10-18), tvrdoglavi (21-10-18), vosi (20-10-18)

Član nikola720p avatar
    Datum pristupanja
    May 2017
    Poruka
    362
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Kad sam bio u sumi da spremim drva za prodaju,napravilimi haos sa smecem i sto je jos gore, kad naidje veliki potok, to smece ide ka mojoj kuci,jel tom linijom ide potok...
    (STOP) NASILJU NAD ZENAMA ​(STOP)

Član dzionik avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Poruka
    1,914
    Zahvalio se
    251
    Zahvaljeno 592 puta na 370 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene pametnjakovici palili njivu pa mi zapalili i sumu, izgorelo pola zabrana....

Član zarkovmali avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    2,104
    Zahvalio se
    1,151
    Zahvaljeno 802 puta na 326 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    454
    Zahvalio se
    66
    Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    I kod nas je isti slučaj. U saobraćajnoj nesreći mi je poginuo brat. Zvali su ih odmah. Ja sam došao nakon par minuta jer nije bilo daleko. Zvali ih ponovo. Policija je došla a hitna nakon pola sata. U kasnijem razgovoru sam saznao da ljudi zloupotrebljavaju hitnu i zovu i kad nije hitan slučaj. Obično je jedan vozač dežurni pa ako on ode a pojavi se stvarni hitan slučaj to neko mora pravdati a niko neće da preuzme odgovornost.Tu su još troškovi i druge sitnice i kad sve saberemo hitna postoji jer po zakonu mora da postoji. U stvarnosti oni se brinu za one koji mogu doći do njih.

Član deks avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Poruka
    770
    Zahvalio se
    434
    Zahvaljeno 213 puta na 117 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod nas pre neku noc izbio pozar u 2h u noc, prvo jedna kuca planula i radionica plastike, kasnije zahvatilo jos dve kuce pored, zvali vatrogasce, majstori nisu mogli da upale kamion, kad su upalili dosli na mesto dogadjaja i pitali mestane gde ima najblizi hidrant da toce vodu...
    Eto u kakvoj drzavi zivimo.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Član crni gruja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    6,379
    Zahvalio se
    422
    Zahvaljeno 588 puta na 433 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kreteni i cist idiotizam
    za bolje sutra

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,158
    Zahvalio se
    4,599
    Zahvaljeno 1,111 puta na 608 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ko su kreteni oni koji su palili ili oni koji nisu imali ispravan kamion da bi gasili ili oni koji nisu proveravali da li je ispravan hidrant i gde se nalazi?
    Ili oni koji su utajili porez i sakrili dobitak i poslovali na crno pa je država bila zakinuta za porez ili oni koji taj porez ne preusmeravaju na pravu stranu kao što je na primer kupovina vatrogasnih vozila.
    Poslednja kupovina vatrogasnih kamiona je bila posle 2000. godine. Pretpostavljam da je i kasnije bilo kupovine kamiona. Sigurno je bilo je kupovine opreme za spasavanje i izvlačenje unesrećeni iz auto nesreća. Vatrogasci su postali i spasioci.
    Nemojte kriviti vatrogasce. Nekada je svako selo imalo dobrovoljno vatrogasno društvo i po jedan kamion koji je mogao da odreaguje u prvom naletu. Toga odavno više nema. Sada kada gori cela zemlja vatrogasci nemaju ni snage niti ih ima dovoljno da sve to gase.
    Do ljudi je više i do preventive nego do vatrogasaca. Treba da se seljani organizuju da ukažu na potencijalne tačke gde se može desiti vatra npr. đubrišta, da ne pale namerno i da svi obrate pažnju jer mečka zakuca na svačija vrata... pre ili kasnije.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

14. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

Maky355 (09-11-18), MIŠO 272 (08-11-18)

Član Zoran Kostović avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Poruka
    4,480
    Zahvalio se
    1,989
    Zahvaljeno 1,481 puta na 512 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Imam 53 godine i nisam čuo da je i jedno selo u okolini Kraljeva, Vrnjačke Banje i Trstenika imalo dobrovoljno vatrogasno društvo. Sticajem okolnosti mi je srednja škola u KV bila tik pored vatrogasnog doma i uvek je bila frka sa vozilima kad kreću na teren.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    603
    Zahvalio se
    64
    Zahvaljeno 100 puta na 69 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Jel vam bilo zabranjeno da se organizujete i formirate DVD? U Vojvodini 90% sela je imalo DVD, mnoga imaju i dalje.

Član MDrasko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    221
    Zahvalio se
    64
    Zahvaljeno 87 puta na 40 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Po Vojvodini dobrovoljna vatrogasna drustva postoje vise od 100 godina,a imate pametnjakovica koji zagovaraju da nam vise netrebaju.

18. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili MDrasko na ovoj poruci:

Jovica2010 (08-11-18), Sapatnik (09-11-18), Sudarski Bojan (08-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    97
    Zahvalio se
    106
    Zahvaljeno 45 puta na 26 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa po Vojvodini je bilo tih DVD-ova po selima.Ima i sada, ali je to ipak bleda senka nekadašnjeg stanja.
    U Kolutu recimo je uništeno i razvučeno sve, kamion je koristio kombinat za vodu, a i kada je privatizovan kombinat kamion je ostao tamo i naravno razjeban je.Dva puta se desilo da pre naših dođu Somborski vatrogasci.Sada mislim da definitivno naše DVD ne postoji.
    Bezdanski DVD deli uplatnice jednom godišnje da uplati koliko ko može da im se pomogne da se ne ugasi.
    Naspram naših, Tantalove muke su samo vežbe za razgibavanje.

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Jovica2010 na ovoj poruci:

Sapatnik (09-11-18)

Član MDrasko avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    221
    Zahvalio se
    64
    Zahvaljeno 87 puta na 40 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bey vode nisu dosli sigurno a za hidrant su sigurno pitali jer im je blizi od vatrogasnog doma radi ponovnog tankovanja.

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    12,049
    Zahvalio se
    4,011
    Zahvaljeno 5,361 puta na 2,773 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Mi imamo dobrovoljno DVD kao i to funkcionise dobro.

Super Moderator Matic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    25,071
    Zahvalio se
    248
    Zahvaljeno 7,189 puta na 4,063 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Mora dobro funkcionisati kada je Galić tamo.
    Udri me,ubi me,kožu mi deri,odavno ja sam spreman da mrem.Opsuj mi oca,majku i sve po spisku,samo mi nemoj dirati Srem!

Član PG Krnac avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    1,676
    Zahvalio se
    481
    Zahvaljeno 218 puta na 151 poruka
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    kod nas isto DVD funkcionise jako dobro,imamo dva kamiona potpuno ispravna....

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    603
    Zahvalio se
    64
    Zahvaljeno 100 puta na 69 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    A koliko plaćate registraciju za njih?

Strana 711 od 712 PrvaPrva ... 211611661701709710711712 PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.