Nikad ovako !

Opet napominjem da imam i stariji tip i noviji tip majevice od 4 tone. kad je popuštao pun sanduk, vjerovatno je do trzaja došlo. Da je ne znam kakva prikolica, pomotala bi se. Prikolica se i te kako može napraviti od 3mm profila i ako se normalno koristi može trajati jako jako dugo.

Ne brine me srpski certifikat, nego te prikolice se sad prodaju u EU i morala je proći nekakvo ispitivanje. Ova sa slike je stariji tip bez rinfuz otvaranja stranica i takvu smo dva puta u danu prebaciji punu panjeva, pomotali samo stranice. Jbg krivi smo i tu nema šta. Ne možete generalizirati na primjeru jedne prikolice koja je pomotana da od jednom ne valja ni jedna. Netko školovaniji od mene će znati napisati izračun koju težinu dura profil 3mm pomotan na ovaj način pa bi se začudili. Ovdje se 100% radi o trzaju pod teretom i tu nema priče o nekvaliteti prikolice.

Da se razumijemo, ne branim ja majevicu, daleko od toga, staroj prikolici se zadnja stranica nije dala zatvoriti jer su sve tri kopče promašili za 3 cm u stranu i kad je kupljena bila je na silu zatvorena. Morao sam to popravljati ali opet kažem svašta su kod nas durale, pogotovo ta starija i nikad problema sa šasijom.

Trznite s nekom zapadnom prikolicom s punim sandukom silaže i postoji dobra šansa da će i na njima nešto pući.

Realnost je takva da je to osim Loznice naj jeftinija prikolica 4t na tržištu. Ne treba od nje očekivati da će durati sve moguće i nemoguće.
 
Opet napominjem da imam i stariji tip i noviji tip majevice od 4 tone. kad je popuštao pun sanduk, vjerovatno je do trzaja došlo. Da je ne znam kakva prikolica, pomotala bi se. Prikolica se i te kako može napraviti od 3mm profila i ako se normalno koristi može trajati jako jako dugo.

Ne brine me srpski certifikat, nego te prikolice se sad prodaju u EU i morala je proći nekakvo ispitivanje. Ova sa slike je stariji tip bez rinfuz otvaranja stranica i takvu smo dva puta u danu prebaciji punu panjeva, pomotali samo stranice. Jbg krivi smo i tu nema šta. Ne možete generalizirati na primjeru jedne prikolice koja je pomotana da od jednom ne valja ni jedna. Netko školovaniji od mene će znati napisati izračun koju težinu dura profil 3mm pomotan na ovaj način pa bi se začudili. Ovdje se 100% radi o trzaju pod teretom i tu nema priče o nekvaliteti prikolice.

Da se razumijemo, ne branim ja majevicu, daleko od toga, staroj prikolici se zadnja stranica nije dala zatvoriti jer su sve tri kopče promašili za 3 cm u stranu i kad je kupljena bila je na silu zatvorena. Morao sam to popravljati ali opet kažem svašta su kod nas durale, pogotovo ta starija i nikad problema sa šasijom.

Trznite s nekom zapadnom prikolicom s punim sandukom silaže i postoji dobra šansa da će i na njima nešto pući.

Realnost je takva da je to osim Loznice naj jeftinija prikolica 4t na tržištu. Ne treba od nje očekivati da će durati sve moguće i nemoguće.
od 3mm se pravi patos na kiperki,a sasija bi trebala biti malko deblja :ppozdrav:
vi iz Hrvatske imate EU standarde pa ste samim tim najpametniji i najiskusniji :ppozdrav:
 
Odustajem od dalje polemike. Majevica nije kriva, mi smo g...a, iz nekog filma, izvinjavam se...

Zorane,nemoj da se nerviraš,sve si u pravu,ali eto došlo vreme da nas drugi hvale,što nikad nije bilo.Ne bi me čudilo da naši prave za izvoz bolje prikolice nego za naše tržište.Ja imam IMT prikolicu jednoosovinku od 5 tona jednom prilikom sam tovario šljunak i cement i nisam dobro izračunao kilažu,gume su bukvalno bile kao izduvane,kad sam došao kući i iskipao,seo i preračunao kilažu ispalo je da sam ukupno vozio u njoj 7 tona,znači 2 tone pretovara i nema uvijanja i krivljenja,tako da ta priča ne stoji,prikolice se prave uvek da izdrže veći teret od deklarisanog.Oni treba samo da kopiraju te stare prikolice i da se neprave pametni,ali uvek im malo zarade pa onda na materijalu štede.Drugar je kupio istu takvu prošle god,bio sam kod njega kad je stigla,prvo je smrdila na svežu farbu,kaže rekli su mu da su je ofarbali dva dana ranije,jer ne mogu da stignu od posla,koja to ozbiljna firma još radi.Kad je kipovao praznu,ja sam odmah video da to ne valja ništa,ona se prazna uvija kao da je od papira,ravno dvorište,a kad se spušta sanduk prvo naleže jedna strana pa tek druga koja kasni nekih 7-8 cm,meni više ne treba ništa pričati.
Opet jedan poznanik je kupio nov berač dvoredi njihov,zažalio je dan kad je uzeo,trebalo bi mi dve strane da napišem koje je kvarove imao na njemu,pola mi ne bi verovali,između ostalog jedan deo gde mu je proklizavao tarup 3 puta su mu promenili serviseri u garantnom roku (u jednoj sezoni), i nijedan nije valjao ,na kraju su mu rekli da zavari i da tera,sad posle prve sezone ima da prijavi 18 kvarova na beraču,koji nije odradio ni 100 jutara,to je sramota za fabriku, jednostavno nema nikakve kontrole u fabrici,a nema ni odgovornosti.Verujem da su tamo sada majstori što bi reko jedan moj poznanik "kad njemu ispada čekić to je malo jači majstor".
 
Nisam za nikoga rekao da je govno ili glupan, niti mi je bila namjera bila ikoga vrijeđati. Isto tako sam napisao da ih ne hvalim da sam imao i ja probleme s prikolicom koji su riješeni.

Problem je što se kupuje naj jeftinija prikolica na tržištu i koristi se kao da je naj jača na svijetu. Stara prikolica me kad se sve uzme u obzir izašla 500€ skuplje od nove jer sam druge godine morao kupiti nove gume na nju pošto su se ove počele raspadati.

Ništa nisam hvalio, samo kažem da je motanju ove prikolice "komovao" ljudski faktor i to garantiram. Nije se sigurno sama od sebe ovako savinula. Opet napominjem da smo radili sve i svašta s naše dvije i nikakvih problema sa šasijom. Smeta mi samo što se odmah sjurili da je prikolica nekvalitetna. Da nemam iskustva s njima, ne bih se bunio ništa.

Ovaj će to ispraviti, pojačati malo i gas dalje. Nije prva ni zadnja koja je motana ili varena.
 
Neki bi polomili svašta a i pitanje koliko je tereta gore bilo.
Prikolica je za te novce dobre i ovdje kod nas ih ima i nema problema.
A i kipat se nikad nebi smjelo na neravnoj podlozi tu se i kamijon pomota a ne ovakva kiperica.
 
Nekada, dok je kod nas radila secerana, sam dovlacio repin rezanac, i najvise sam tovario 6t kada je mokar, na tehnostroj jednoosovinku. Prikolica je nosivosti 3t. I kada bih sada pisao sta je sve radjeno sa tom prikolicom pod teretom, ispalo bi da lazem, pa joj nije bilo nista. Bar dok otac nije na silosu stavio i treci klin, bez provjere ostalih mjesta :haha:.
 
Neki bi polomili svašta a i pitanje koliko je tereta gore bilo.
Prikolica je za te novce dobre i ovdje kod nas ih ima i nema problema.
A i kipat se nikad nebi smjelo na neravnoj podlozi tu se i kamijon pomota a ne ovakva kiperica.

Ovde nije razlog krivljenja što je kipovano na neravnoj podlozi.
 
E... da smo ovo izvozili a ne uvozili....

[FONT=&quot]Podaci RZS o uvozu u prvih šest meseci 2018. godine.[/FONT]

DlherDaXoAAS9-m.jpg:small
 
Sasija ne moze biti od lima 3mm. Na spediterima koje koristim za jabuke i tovarim 2t imam mnogo jace sasije. Prikolice imaju 50god i nemoguce je iskriviti posto je napravljeno kada je materijal bio materijal.
 
Nekada, dok je kod nas radila secerana, sam dovlacio repin rezanac, i najvise sam tovario 6t kada je mokar, na tehnostroj jednoosovinku. Prikolica je nosivosti 3t. I kada bih sada pisao sta je sve radjeno sa tom prikolicom pod teretom, ispalo bi da lazem, pa joj nije bilo nista. Bar dok otac nije na silosu stavio i treci klin, bez provjere ostalih mjesta :haha:.

Tad je ta tehnostroj prikolica koštala nova kao IMT 539. Nije ni IMT kiperica bila jeftinija... Ja samo kažem da za novce koje majevica košta ne možete očekivati da ju možete silovati od nemila do nedraga... I pričati da je nekvalitetna. Samo skrećem pažnju da je ovdje krivo nestručno rukovanje kao i u primjeru koji sam naveo kad je čovjek u ganc novu s povišicama natovario šute punu s vrškom i išao kipati prema nazad. Šasiju je pomotao do zemlje. Nosio ju je ispravljati i pojačavati i dalje ju vozi pretovarenu ali ovaj put bez povišica kad vozi zemlju i teže terete. Povišice idu samo za drva ;)
 
Koliko vidim danas svi sparaju na materijalu. Isto je i bilo sa FAK prikolicama. Prve serije su imale sasiju od Zenickih livenih U profila (kao i IMT prikolice) a kasnije kada su kupili presu su profile savijali od debelog lima (da li 5 ili 6mm). Uglavnom ove od presoovanog lima su dosta mekse. Danasnji FAK se pravi u Rumuniji, a kako cujem kvalitetom ne moze ni da prismrdi nekadasnjem FAK-u i IMT-u.
Ja imam IMT jednoosovinku (mislim da je oko 4T) sa uvrnutom sasijom. Nije da se negde savila nego jedna strana vislja od druge. To sam video tek kad sam je ofarbao, sklopio i stavio nove stranice. To je bar lako ispraviti, sam treba nategnuti izdignutu stranu i eto je ko strela.
 
Oni imaju evre,a mi imamo alave i korumpirane politicare i direktore koji vole evre!Davne 80 i neke godine mi na Kosovu otisli u nase selo i sad pijacni dan otisli na pijac,a tamo pijaca traje ceo dan i ide se posle rucka.Kad tamo na jednoj tezgi Vital ulje,margarin,biljna mrs,secer iz Vrbaske secerane Backa,gotova jela i suhomesnati proizvodi iz Carneksa i kaze moja majka onome sipcu vidis ovo sve sa tvoje tezge je nama u komsiluku,a mi to ne mozemo da kupimo jer navodno nestasica i neka kriza,a ti ovo prodajes na pijaci,kad kaze sipas:" gospodjo mi imamo marke,a vi imate direktore koji vole te nase marke".Eto tako je i danas samo danas pored direktora,njihove evre vole i politicari.
 
Berač mu viri na levu stranu sigurno više od pola metra, ničim obeležen! Snimljeno negde između Petrovca i Žagubice. Ovako je vozio kroz onu klisuru gde je put nepregledan i uzak.
vlcsnap-2018-09-03-15h17m09s229.png

vlcsnap-2018-09-03-15h17m09s229.png
 
Nazad
Vrh